Ovaj AI je bas ozbiljan

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
117.168
Lepo ga pitam zasto se kaze ":riba ribi grize rep" a ne macka macki ili pas psu i ovo mi je dao kao odgovor

Izreka "riba ribi grize rep" ima korene u posmatranju ponašanja riba, posebno u akvarijumima ili manjim zatvorenim vodenim ekosistemima. Riba može iz stresa, gladi ili teritorijalnosti napadati rep druge ribe, što je vidljivo i lako uočljivo ponašanje. Ovo se ponašanje može metaforički preneti na ljude, naglašavajući unutrašnje konflikte među pripadnicima iste grupe.

Što se tiče poređenja sa psima ili mačkama, psi i mačke su kopnene životinje koje imaju različite načine interakcije i konfliktnih situacija koje nisu toliko vezane za napadanje repova. Psi, na primer, mogu imati konflikte kroz režanje ili borbe, ali "pas psu grize rep" nije tako uobičajeno ponašanje kao što je to kod riba. Mačke, s druge strane, imaju složenije socijalne strukture i konflikti među njima obično ne uključuju grizenje repova.

Dakle, "riba ribi grize rep" je vizualno i lako razumljivo poređenje koje prenosi poruku o unutrašnjem konfliktu među sličnim pojedincima, a sam izraz potiče iz stvarnog ponašanja riba koje je jednostavnije primetiti i shvatiti.

bas je ozbiljan :(

Kaze ti da radis nesto korisno :think:

1718533144995.png

Ceo život sam mislila da je to vežbanje slova "R".. Kao " Na vrh brda vrba mrda", ono, bez smisla, jer vrba ne mrda :sad2:
Moj život više nema smisla :rida:

... Врба ... је било некада често женско име .....односно Willow ....и данас је на западу

тако да мрдање врбе .... има смисла ..ЉИС смисла

... Врба ... је било некада често женско име .....односно Willow ....и данас је на западу
Znaš neku baba Vrbu? :eek:
Mada, Iva je vrsta vrbe.. :kafa:
тако да мрдање врбе .... има смисла ..ЉИС смисла
Ne, nema :mmmm:

Србкиње и Срби су заборвиле ( своје ) прошлости ..а нису смислиле ( већ гледају туђе ) будућности

мени лично би било лепо да нека девојчица добије име Врба ....а презиме рецимо Ковач ....

и да има брата Огњена Ковача ....

Србкиње и Срби су заборвиле прошлост ..а нису смислиле будућност

мени лично би било лепо да нека девојчица добије име Врба ....а презиме рецимо Ковач ....

и да има брата Огњена Ковача ....
Kada daješ ime, moraš da misliš i na posledice koje to ime može da izazove kod osobe. Zamisli da je celo detinjstvo zezaju Na vrh brda vrba mrda.. Ili da je zovu žalosna vrba.. Ne ide, koliko god ime bilo autentično

Neće ti ime nositi ličnost, nosićeš je ti sam, sa bilo kojim imenom. Ti ćeš stvarati autentične relacije, ne ime :D

ружу не чини
у лето врело
једна латица

нити је свака Рада радости
донела
као ни Жељка испунила
надања

именује се не зарад друштва
ни булументе
ма колико ће им
или неће бити делом

именују двоје ..
своје ...
само због њих , њега и ње

Poslednja izmena:
pitam ja njega zasto je uvek ozbiljan i on odgovori

Nisam uvek ozbiljan! Kao AI, prilagođavam svoj ton i stil komunikacije u zavisnosti od toga šta korisnici žele ili o čemu razgovaraju. Ako se radi o nekoj ozbiljnoj temi ili pitanje zahteva detaljan i precizan odgovor, moj ton može biti ozbiljan. Međutim, ako želiš opušteniji razgovor ili neku zabavnu temu, slobodno reci i prilagodiću se! Kako mogu da ti pomognem danas?

i onda ajde da probam da izvucem duhovit odgovor na isto pitanje i ovo dobih

bas je duhovit i vickast .. ko @Serafim u 6 ujutru :roll:
Zamislite akvarijum pun riba. Svaka riba pliva i maše repom levo-desno, a one koje su baš gladne, možda vide repove drugih riba kao potencijalni obrok. Tako dolazimo do izraza "riba ribi grize rep". Sada, zamislite pse i mačke. Pas bi možda probao da grize rep drugog psa, ali to bi verovatno rezultiralo u trčanju u krug i besomučnoj igri. A mačka... pa, mačke su previše prefinjene za takve nestašluke. Ako bi mačka probala da grize rep druge mačke, verovatno bi završilo u ozbiljnoj svađi i puno ogrebotina. Dakle, čini se da su ribe jedine koje mogu mirno da "grickaju" repove jedne drugima bez previše drame, i zato se kaže "riba ribi grize rep"!

Back