Ova fotografija voznog parka SPC je RAZBESNELA NOVOSAĐANE

Е сада, морамо имати на уму да је ова школа некада припадала СПЦ и да јој у процесу реституције није могла бити враћена јер закон брани да се зграде које су сада школе, позоришта и сл. не могу вратити црквама и верским заједницама, па је и надлежни епископ који циља да постане калиф уместо калифа ту школу иначе сматра да припада његовој епархији.

Laže Irinejev portparol-to je bila državna gimnazija i prvu je sagradio Sava Vuković koja je izgorela,a drugu Miloš Bajić koja i sad služi svrsi!
Što se prva zvala pravoslavna ne znači ništa,jer je to bilo u Ugarskoj ,pre prisajedinjenja Vojvodine i po odobrenju Beča da se pravoslavnom
življu Novog Sada omogući školpvanje na svom jeziku!
Istina,Karlovački episkop je imao udela u tom podsticaju gradnje,ali ne i novosadska crkva...Vladičanski dvor (Eparhija Bačka) je kasnije izgrađen,ali takođe
po odobrenju Beča i to na samom početku dvadesetog veka...
Tako da tandrljanje da je to bila gimnazija pravoslavne crkve je najobičnija laž. I pravoslavna (Saborna) crkva je izgrađena po odobrenju Beča.Što su te tri zgrade blizu jedna druge nije
zasluga pravoslavne crkve već dobrih urbanista Novog Sada kojima se ovaj grad uvek dičio,a koji su školovani u Beču i Parizu.
 
Mozda je "po nekima nebitnno danas" , ali je pitanje koliko je bitno za Istoriju i realnost u Katastru i narodnom pamcenju , predanju ...
Katastar se ne odredjuje po narodnom pamcenju. Prolazio sam tuda pre par dana i mogu vam reci da crnih tragova ima, ali neka ulegnuca se bar spolja ne mogu videti. Unutra mi obicni smrtnici ne mozemo ni pesice, a kamoli kolima.

- - - - - - - - - -

ma garise..... oni uvek nesto ..... samo im pustite neki rejv da vristi i dajte neke amfetamine i bice dobro
Od rejva cu bogami i ja da vristim. :lol:
 
Ima i izuzetaka. Recimo ovde je hrvatski nadbiskup (ekvivalent ovdašnjem vladiki) vozio Citroen C4 prve generacije (2004-2010), znači ovaj auto. Sasvim običan, čak i blago ispodprosečan automobil.

Изузетака има свуда... Али они су ту тек да нервирају и буду изузеци. И у Србији постоје изузеци - они с лошим колима или који кола уопште немају, али чињеница је да свештена лица, не само епископи (а то су и владике и бискупи), воле добре и јаке макине...
 

Back
Top