Ova fotografija voznog parka SPC je RAZBESNELA NOVOSAĐANE

Obicni gradjani retko voze takva kola.

Takva kola voze samo mafijasi.

Nezavisna religiozna mafija!

- - - - - - - - - -

Preporučujem da ponekad, pre pustanja jezika u pogon,
uključite mozak.

Pitali su, i dobili odobrenje škole da se tada tu parkiraju

:eek: potplatili direktora (jedna crvena) :hahaha:

ao8k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTlRrN01EQV8vZDllZDBjNWQ4MTc3Y2U2YjAyMDA3Zjg1OGFlZ.jpg


Ima mesta i desno , zar ne? :per:



Kada god se u javnosti povede priča o vozilima našeg crkvenog vrha među raznim citatima uvek se pojavi i onaj najpoznatiji, koji je rekao pokojni patrijarh Pavle: "Čime bi se naše vladike vozile da se nisu zavetovale na skromnost". :lol:
 
Poslednja izmena:
Ако су све ово возила свештеника, онда овде није реч о поштовању закона. Овде је реч о томе да свештенсво не би требало да ради ствари на овај начин.
То је она разлика између свештеника који је предан позиву и свештеника који само ради свој посао.
 
Kaze mi jedan svestenik,pre neki dan,kako srbi nisu dobri vernici i hriscani.Zasto upitah ga. Pa kako zasto rece. Pogledajte nasta nam lice prazne Crkve kada je bogo sluzenje.
Ni na jutrenju,ni na vecernjoj sluzbi,nema od vernika tako reci niko.U nedelju,kad je Velika Sluzba,dodje tek desetak vernika u Crkvu.Pa sta mislite Oce,upitah ga.Zar vama
nije jasno,sto se Srbi odbise od Crkve i od Pravoslavne vere.Najveci razlog za napustanje Crkve i njenih rituala je svakako nedolican rasipnicki luksuzan i nemoralan zivot,
nekih visokih Crkvenih dostojanstvenika.Pored toga,oni koji vode Srpsku Pravoslavnu Crkvu,vodili su devedesetih godina proslog veka,ratnicku unesto miroljubivu i pomirljivu
politiku.Srpska Pravoslavna Crkva,dosta je "kumovala",onom nesretnom bratoubilackom ratu u ondasnjoj Jugoslaviji.Eto,to su glavni razlozi napustanja verskih objekata:think:
crkava,od strane vecine naroda Srbije.Ja sam takodje jedan,koji Crkve vise ne posecuje,nezadovoljan ponasanjem onih,koji tu Crkvu vode.!
 
Kaze mi jedan svestenik,pre neki dan,kako srbi nisu dobri vernici i hriscani.Zasto upitah ga. Pa kako zasto rece. Pogledajte nasta nam lice prazne Crkve kada je bogo sluzenje.
Ni na jutrenju,ni na vecernjoj sluzbi,nema od vernika tako reci niko.U nedelju,kad je Velika Sluzba,dodje tek desetak vernika u Crkvu.Pa sta mislite Oce,upitah ga.Zar vama
nije jasno,sto se Srbi odbise od Crkve i od Pravoslavne vere.Najveci razlog za napustanje Crkve i njenih rituala je svakako nedolican rasipnicki luksuzan i nemoralan zivot,
nekih visokih Crkvenih dostojanstvenika.Pored toga,oni koji vode Srpsku Pravoslavnu Crkvu,vodili su devedesetih godina proslog veka,ratnicku unesto miroljubivu i pomirljivu
politiku.Srpska Pravoslavna Crkva,dosta je "kumovala",onom nesretnom bratoubilackom ratu u ondasnjoj Jugoslaviji.Eto,to su glavni razlozi napustanja verskih objekata:think:
crkava,od strane vecine naroda Srbije.Ja sam takodje jedan,koji Crkve vise ne posecuje,nezadovoljan ponasanjem onih,koji tu Crkvu vode.!

Добро је кад ти муслимански и католички свештеници нису криви...
 
Ovde bi ljudi samo da oduzimaju i da otimaju,
kao sto su vec jednom posle '45
i sada bi ponovo deca komunista, i poneki matori komunisti, nikada im nije dosta....

Misle samo zato sto imaju internet da imaju neka prava da oducuju ko ce sta da vozi i koliko neko moze da bude bogat ili siromasan.
Koliko ljudi nisu realni u Srbiji to je strasno.....

crni automobil = luksuzni automobil :):):)
 
Pa i posilni moraju valjda nečim da dođu. Ne mogu i nosači kofera da idu luksuznim kolima.

Pa jes' i to sto kazes, mada sam mislio da su dosli onim minibusom koji je takodje bio parkiran. Kako je teren preziveo njegovih preko 4 tone u punom stanju sam Bog zna. A i ulje koje sigrno malo kapne iz bar nekog automobila sigurno nije delovalo blagotvorno. Lako je moguce da ce morati nova presvlaka koju cemo svi mi platiti.

- - - - - - - - - -

Добро је кад ти муслимански и католички свештеници нису криви...

Oni nisu nasi. Valjda je logicno da se covek zapita za nasu crkvu. Sta nas briga za dzamije i katolicke?
 
Pa jes' i to sto kazes, mada sam mislio da su dosli onim minibusom koji je takodje bio parkiran. Kako je teren preziveo njegovih preko 4 tone u punom stanju sam Bog zna. A i ulje koje sigrno malo kapne iz bar nekog automobila sigurno nije delovalo blagotvorno. Lako je moguce da ce morati nova presvlaka koju cemo svi mi platiti.

- - - - - - - - - -



Oni nisu nasi. Valjda je logicno da se covek zapita za nasu crkvu. Sta nas briga za dzamije i katolicke?

najevtiniji auto treba sveštenik da vozi
 
R.Ziskar - Prijatelju.Ti mi zameras sto sam objektivno opisao stanje u Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi - danas.Ali tvoja najveca zamerka je sto nisam kritikovao Muslimsnake i Katolicke svecenike.
E pa znas sta.Ja sam po nekoj nacionalnosti ( pljujem na sve nacionaliste) srbin i nemam prava da "cistim" tudja dvorista od djubreta,vec mi smeta SAMO djubre,u sopstvenom dvoristu.Sto se tice
eventualne kritike (ukoliko ima mesta za to) muslimanske i Katolicke Crkve i njenih dostojanstvenika,to ostavljam tim narodima,koji tim Crkvama i pripadaju.Jedna od vrlo ruznh osobina nas,koji po
necemu pripadaju ovom narodu (srpskom),da uvek vidimo trn u tudjem oku,a ne vidimo balvane u svom.Razmisli o ovom mom odgovoru tebi,kako bi mislio pro evropski,a ne pro balkanski.:think:
 
BLAJBI - Tiu svom postu rece,da postoji crkvena mafija.Ako je to istina,onda smo mi svi,u velikom problemu.Ako se i Religija sputila na te grane,da u svojim redovima ima Mafiju,ja zaista ne znam
sta dalje da mislim.Moram priznati,da ja ipak ne verujem,da bi visoki crkveni dostojanstvenici,isli tako daleko,da su clanovi crkvene mafije.Da li si ti siguran,u to sto si ovim povodom napisao.!?!:think::sad2:
 
Како знаш да су наша црква и његова црква исто?
Hajde procitaj post ispod ovog tvog, samo ce ti se kas'ti.

- - - - - - - - - -

najevtiniji auto treba sveštenik da vozi
Voze oni razne, kako nasi tako i ovi iz drugih crkava, ali poenta je da time ne treba nista i nikog van svoje institucije da ugrozavaju, a upravo to se sad desilo.
 
Da ne bude da samo pravoslavci imaju neprimeren vozni park.
Veceras sam prisustvovao jednom skupu u Beogradu gde su dobrim delom ucesnici bili pripadnici katolickog klera u Srbiji. Cast izuzecima, nema vece razlike u voznom parku od onog sa slike s pocetka ove teme.

A kada smo kod kola uvek se setim komentara jednog mog prijatelja, katolickog svestenika iz Beograda.
Pre par godina je isao nesto u Hrvatsku. Onako u kolaru. Nadomak cilja mu je otisao neki remen. Pita ljude i oni mu kazu gde ima prodavnica auto delova. Pita, imaju remen. Imaju i ko ga moze namestiti
Dolazi lik do kola da namesti remen i kad je video kola pita ovog svestenika - Zasto?
Sta zasto? - upita ga svestenik.
Zasto vozite ovaj krs?
Pa zasto sto su to moja kola. Nemam druga kola. A sta bih trebao da vozim?
Pa kao pravi svestenik mercedes, BMW... Kao ostali svestenici u nasoj biskupiji.
E dragi prijatelju, odgovori mu ovaj. Ja sam katolicki svestenik u Srbiji. Tamo pravoslavci voze dobre limuzine. A mi katolici u Srbiji, i pravoslavci ovde u Hrvatskoj vozimo krseve.

Mada, kada sam video veceras njihov vozni park... Ne bih rekao da bas voze krseve ni ovde :)
 
BLAJBI - Tiu svom postu rece,da postoji crkvena mafija.Ako je to istina,onda smo mi svi,u velikom problemu.Ako se i Religija sputila na te grane,da u svojim redovima ima Mafiju,ja zaista ne znam
sta dalje da mislim.Moram priznati,da ja ipak ne verujem,da bi visoki crkveni dostojanstvenici,isli tako daleko,da su clanovi crkvene mafije.Da li si ti siguran,u to sto si ovim povodom napisao.!?!:think::sad2:

Samo im Sluzba drzavnog knjigovodstva treba dobro da pretrese racune, pa ce se samo reci jesu li mafiozi ili nisu.
 
R.Ziskar - Prijatelju.Ti mi zameras sto sam objektivno opisao stanje u Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi - danas.Ali tvoja najveca zamerka je sto nisam kritikovao Muslimsnake i Katolicke svecenike.
E pa znas sta.Ja sam po nekoj nacionalnosti ( pljujem na sve nacionaliste) srbin i nemam prava da "cistim" tudja dvorista od djubreta,vec mi smeta SAMO djubre,u sopstvenom dvoristu.Sto se tice
eventualne kritike (ukoliko ima mesta za to) muslimanske i Katolicke Crkve i njenih dostojanstvenika,to ostavljam tim narodima,koji tim Crkvama i pripadaju.Jedna od vrlo ruznh osobina nas,koji po
necemu pripadaju ovom narodu (srpskom),da uvek vidimo trn u tudjem oku,a ne vidimo balvane u svom.Razmisli o ovom mom odgovoru tebi,kako bi mislio pro evropski,a ne pro balkanski.:think:
Види, немам ја проблем са "објективношћу" према СПЦ коју ти напомињеш. Проблем, за мене, као Србина, јесте то да твоја "објективност" завршава на СПЦ.
Неко ко "пљује на све националности" би требао исто тако да занемари националност кад су други у питању и да једнако оплете, са свог становишта наднационалног бића, на све актере сукоба на овим просторима. А ако није и надисторијски, могао би мало да научи нешто из историје сукоба на овим просторима и да се тако и поставља.
И да ти објасним, није лепо наметати другоме туђ начин размишљања. Немам намеру да размишљам проевропски јер бих онда морао да се помирим са свим геноцидима чланица те исте Европе коју тако љубиш. Срећа твоја па ниси живео у Мачви и Посавини у време првог рата, видео бих тад да ли би те "европејство" спасило бешења на стуб.
Само ти уживај у свом европејству, ја ћу у мом балканизму и свима лепо.
 
https://www.nytimes.com/2012/04/06/...atch-vanishes-up-orthodox-leaders-sleeve.html
Editors doctored a photograph on the church’s Web site of the leader, Patriarch Kirill I, extending a black sleeve where there once appeared to be a Breguet timepiece worth at least $30,000. The church might have gotten away with the ruse if it had not failed to also erase the watch’s reflection, which appeared in the photo on the highly glossed table where the patriarch was seated.
RPC fotosopom ukljanja sat vredan 30.000 dolara sa ruke patrijarha Kirila.

russia1-jumbo.jpg


Isticanje statusnih simbola je prihvatljivo u nasem drustvu (i ruskom), tako da me ne cudi vozni park i ne vidim neki problem u tome. Ljudi hoce da pokazu da imaju i da su uticajni, a pretpostavljam da pare nisu ukrali, vec dobili od naroda.

Komedija pocinje kad to hoce da usklade sa hriscanskom skoromnoscu, a armija vernih botova ih podrzava. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top