Otvoriti filozofske krugove u Beogradu?

gost 439523

Aktivan član
Poruka
1.681
prvo kako je krenula pesma mislio sam da hoces da napravis analogiju sa mojim egom, kako zelim drugove, a posle je poruka pesme postala apstraktnija i ne vidim nista lose u tom nastavku
Volis li ti nekoga osim svoj ego? Onaj ambiciozni svoj minor...Podji od toga da imas svoju funkciju koju nisi nasao....probaj od dobrih dela....ne od trazenja dobrih ljudi koji ce te slusati....
sta su dobra dela? ona koja kad ih uradis, pas umesto šake oce i celu ruku da ti uzme?

Poslednja izmena:

gost 439523

Aktivan član
Poruka
1.681
U stvari ssve je sasvim jednostavno, nedji klinkicu koju ces da volis, ona ce te slusati dan noc misleci da ce nesto da nauci iz te interakcije mozda se rodi nesto da zaboravis na sve drugo....
prejednostavno gledas stvari brate, evo sad mi je malo slomljeno srce od jedne starije zene, i ja sam nenamerno slomio srce isto jednoj starijoj koja me je volela vise nego i jedna druga prema kojoj sam imao "simpatije". ***** ti ovakvog ludaka kakav sam ja. Kako da ne mrzim sebe? Ako hoces, mogu u PP da ti posaljem stanje stvari, mozda i tebi bude od pomoci, kazem ovo u najboljoj nameri, jer nije lako prolaziti kroz ove stvari

Poslednja izmena:

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
35.797
prvo kako je krenula pesma mislio sam da hoces da napravis analogiju sa mojim egom, kako zelim drugove, a posle je poruka pesme postala apstraktnija i ne vidim nista lose u tom nastavku

sta su dobra dela? ona koja kad ih uradis, pas umesto šake oce i celu ruku da ti uzme?
nema nista lose i nisi napadnut....samo se potrudi da te voli neka devojka i sve ce da dodje na mesto...

gost 439523

Aktivan član
Poruka
1.681
nema nista lose i nisi napadnut....samo se potrudi da te voli neka devojka i sve ce da dodje na mesto...
ali ti ne razumes nekoga (mene) ko je ove najkasnije godine odrastao na ucenju od danskog mistika Martinusa Thomsena, bio sam zadivljen onim sto je on govorio, a govorio je o dvopolnom stanju bica, andjeoskom stanju, stanju pravog coveka. Kod takvog bica polni organi za razmnozavanje degenerisu sto je blizi toj tacki gde je cisto ljudsko bice, a kaze da smo mi tek izasli iz zivotinjskog carstva kosmicki gledano, i tezimo ka carstvu pravih ljudi (kroz proces evolucije i brojne reinkarnacije koje nam nude iskustva da bismo postali pravi ljudi). Vecu inspiraciju od filozofije i rada tog coveka uopste nemam.

Poslednja izmena:
Poruka
3.315
Razisljam o tome kako se idealizam pripisuje mladima, jer samo oni to vide u cistom obliku, i lako poveruju i veruju da je to sve sto postoji. Kasnije kad se skupi dovoljno iskustva druge strane medalje, zagadjenoscu uma ljudskim zlom, dodje do utilitarnog idealizma okrenutog ka stvaranju licnog bogatstva, koriscenjem tog istog idealizma kao alata za postizanje cilja. Na kraju se idealizam istopi i odbaci, a za sve to vreme nova generacija upadne u nove klopke svojerucno odabranih idealizama.

gost 439523

Aktivan član
Poruka
1.681
Razisljam o tome kako se idealizam pripisuje mladima, jer samo oni to vide u cistom obliku, i lako poveruju i veruju da je to sve sto postoji. Kasnije kad se skupi dovoljno iskustva druge strane medalje, zagadjenoscu uma ljudskim zlom, dodje do utilitarnog idealizma okrenutog ka stvaranju licnog bogatstva, koriscenjem tog istog idealizma kao alata za postizanje cilja. Na kraju se idealizam istopi i odbaci, a za sve to vreme nova generacija upadne u nove klopke svojerucno odabranih idealizama.
principi istinske duše ne pokliču

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.