Quantcast

ОТВОРЕНО ПИСМО ПРЕДСЕДНИКУ СРБИЈЕ: "Вучићу, не долази ни у сну на север ЦГ, већ на Цетиње"

Poruka
19.234

На друштвеној мрежи Фејсбук, освануо је позив председнику Србије, да не долази на север Црне Горе, већ на Цетиње, и заједно са Србима брани митрополију!
.........................................

ОТВОРЕНО ПИСМО ПРЕДСЕДНИКУ СРБИЈЕ

"Поштована и мени најљепша функцијо, председниче републике Србије, ја вас у моје име, а верујем и у име свих Срба из Црне Горе молим да никако, чак ни у сну не долазите на Бадњи дан у Црну (не може црњу) Гору!

Тачније, на тај велики дан били би сте нам најдражи гост на Цетињу и нигде више! Најискреније Вам као да ћу мријет кажем, немојте тога дана бити ни близу границе са oвим јадом од Горе! Молим вас да оставите вашу подршку и помоћ неким другим Србима, а нама је довољно да сте што даље и у мислима од нас! Свима нам је одавно јасно да сарађујете блиско са вашим политичким татом, да сте учинили све да његове параноје валоризујете, да сте косценариста државног удара куварице и јш много, много тога!

Можда вам се чини јер сте окружени својим увлакачима да сте нешто важни и велики и ми са тим немамо проблем. Останите Ви то у Вашим границама, само нама не подмећите клипове! Зар је могуће да Вам нико од ваших врлих, нама безвредних, саветника, министара или било ко други није указао на ужас који нам спремате!
Зар Вам чак ни годподин Селаковић није предочио катастрофу коју нам спремате! Или ипак то чините намерно и у договору са "татом", прецизно координишући кораке?

Господине председниче Србије да ли сте свесни да нам тога дана , који је најважнији у историји Српске Црне Горе још од 1918 год, одвлачите и физички и ментално можда таман онолики број Срба који нам буде хвалио да одбранимо митрополију?

А ако не знате, ја ћу вам рећи! Тога дана се спрема марш комита, читај фашиста и усташа на Цетиње! Циљ им је да растерају нас вернике и заузму Митрополију и следећег дана на Божић прогласе Аутокефалну црногорску цркву! Ако ми не верујете, погледајте у њихове затворене групе на друштвеним мрежама и прочитајте шта о себи говоре? За дом спремни и остало!

Треба ли да Вам набрајам и имена коловођа? Ипак нећу, јер сам убеђен да их ви знате, јер знам људе који вас информишу, ако те информације уопште долазе до вас? Или што ја мислим, а то је да долазе, али их ви игноришете, јер су Вам заповести зондер команде прече, као и овом нашем уосталом! Чак и да тако не буде, а надамо се у Бога да неће, не зборавите да остајемо да живимо у муци и сиротињи уз сеирење монтенегрина у стилу, ево нашег председника на Цетиње а где је ваш? Ви можете себи да дозволите понижавање, али не и никако не и нама! Доста нам је јада локалнога не треба нам још и из наше мајке Србије!

И да знате, до тада се враћа "тата" из Америке и са њим долази нова енергија и нове још драстичније мере његових кербера, за ту прилику намерних да учине све да се спречи окупљање на Цетињу, а посебну подршку у случају потребе пружиће и НАТО, подизањем дронова или хеликоптера из Албаније!

Насупрот томе има нас голоруке и мирне Србе који ћемо покушати својом бројношћу да неутралишемо наше и белосветске кербере!! Зато браћо за Бадњи дан игноришите север и сви који могу, али и који не могу на Цетиње!
Тога дана је дан Д за нашу веру и нашу цркву!Видимо се на Бадњи дан на Цетињу!"

Poruka
19.234
Све до сада што смо могли да видимо у вези Вучића и Мила Ђукановића (слике говоре више од 1000 речи) у мени буди сумњу да ће Вучић ипак помоћи Милу Ђукановићу и да ће ОДГЛУМИТИ и ову улогу и јадни наш народ обманути и преварити! ПОЈАВИЋЕ се на супротном делу Црне Горе, одвући народ тамо, а Мило ће са својом полицијом ушетати у православне светиње и преузети их!
Зато разумем ово ОТВОРЕНО ПИСМО, које је упућено председнику Србије.

Poruka
19.234
Велимир Ераковић, новинар и публициста, противник режима Мила Ђукановића који је због полицијско-судског прогона морао да се склони у Србију.
Више пута пребијен од Ђукановићеве полиције, низом монтираних процеса осуђен на више затворских казни био је принуђен да се склони из Црне Горе.
Ераковић је редовни колумниста и коментатор портала `Правда`, у емисији `Тема` говори о стању у Црној Гори, притисцима на Србе, опасности од избијања грађанског рада, односу Вучића и Ђукановића, улози Станка Суботића на дешавања у ЦГ и Србији...

Аутор и водитељ емисије је Игор Маринковић, уредник портала `Правда`

Poruka
19.234
Мило Ђукановић је шизофрен, он је сто посто на кокаину и не зна какво зло чини – тврди Ераковић.

Ераковић тврди да иза напада на СПЦ у Црној Гори стоји Ватикан који жели да поунијати Црну Гору и докопа се реликвија попут руке Јована Крститеља. Ераковић верује да су поруке Ватикана где критикује закон који је Милов режим донео само представа и да Мило има подршку римског папе

На поклоњеној капи скинут је грб државе, а на месту где су до обнове државности 2006. године била оцила,
извезени су иницијали Х. М. Б., што је папино световно име – Хорхе Марио Бергољо.
Зна се које симболе капа садржи – опточена је црном свилом, која је корота за Косовом, црвена површина је крв и страдање косовских јунака, на њој је и пет златних полукругова и оцила као четири слова „С“ која су у народу формулисана као „Само слога Србина спасава“
– истиче наш саговорник.
Црногорска капа је велики симбол његошевске Црне Горе у сваком погледу. Захваљујући свим фалсификатима она је толико пута оскрнављена, али ово што је урадио Ђукановић је све превазишло.

cornflakes

Iskusan
Poruka
6.986
.

Поптуно несхватљива прича о одласку председника Србије у оваквој ситуацији на Бадње вече у Црну Гору, у приватну посету!

Када је недавно нацистичка руља, а касније и успостављени режим угрозио Русе у Украјини, Путин није ишао у Кијев да се моли са тим народом, већ нашао начин да им помогне.

Дакле, уместо да ангажује своје моћне "пријатеље" из новина, Путина, Меркел, Макрона, Бајдена, Блера, Бин Заједа и не зна им се више број, он ће приватно и у миру Божијем да проводи време у узаврелој Црној Гори.

Каква је порука???

До сада смо га гледали у разним улогама које је себи приграбио, па је и даље премијер Србије, грађевинац, архитекта, фудбалски стручњак ("сине дај гол") итд., а сада узима и улогу некаквог "приватног" монаха.

Једина политика коју води свела се на "следеће године биће веће плате", а све остало је импровизација и медијски наступ.

Наравно да је Србија која се свела на једног, ипак ограниченог, човека лак плен у свим, а не само међународним односима.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.714
Vučić: Zgrada ambasade CG bila zaštićena, Marković iznosi neistine!
Autor mondo.rs 03.01.2020. /
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je zgrada ambasade Crne Gore tokom jučerašnjeg protesta bila zaštićena i da crnogorski premijer Duško Marković iznosi neistine o tom događaju, kao i kada kaže da je ugrožena nezavisnost Crne Gore.

Vučić je poručio i da Crna Gora ne mora da štiti nezavisnost, jer to niko ne ugrožava, ali i da ne može da uzima srpske svetinje.
"Mi da vam ugrožavamo nezavisnost nećemo, da ratujemo nećemo, da se sukobljavamo sa vama nećemo. Nemojte da lažete svoj narod da vam je ugrožena nezavisnost, vi ste ti koji ste ugrozili svetinje koje nisu vaše, koje ne pripadaju ni MUP ni vladi Crne Gore, nego narodu i srpskoj crkvi", rekao je Vučić.

Vučić je to rekao reagujući na tvit premijera Crne Gore, koji je napisao da se sinoć u Beogradu dogodio "još jedan necivilizacijski atak na Ambasadu CG i CG zastavu", da je zaprepašćujući odnos vlasti Srbije i da je Crna Gora pred još jednim izazovom odbrane nezavisnosti i slobode.

"Kako je bila ugrožena kada smo šitili ambasadu, što zna i njihov ambasador? To sa zastavom nije nešto za pohvalu i čime možemo da se dičimo, ali kako to da nije bila zaštićena ambasada? Crnogorski premijer govori notоrne neistine, ali nemojte da govorimo koliko i šta su radili srpskom narodu i šta rade svakog dana", rekao je Vučić.

Istakao je da je reakcija Markovića preterana i primetio da je ideja crnogorskog premijera možda bila da pred izbore koji slede ujedini crnogorske stranke i da prikažu kao svog jedinog neprijatelja Srbiju.

"Nisu jedanput tako na izborima pobeđivali, a ja mislim da je to neodgovorno", primetio je.
On je naveo da tokom jučerašnjeg protesta navijača Crvene zvezde ispred ambasade u Knez Mihailovoj ulici niko nije pokušao da uđe u zgradu ambasade.

"Oni znaju koliko je snaga bilo spremno da sačuva tu zgradu i osoblje", rekao je Vučić.

Naveo je da je sada Crnoj Gori jedini način da izigravaju žrtve, jer je svima jasno šta su uradili sa Zakonom o slobodi veroispovesti.

"Srbija neće napasti, Srbija želi da ima najbolje odnose sa Crnom Gorom, bratskom Crnom Gorom, jedino što hoćemo je da imamo veće plate", rekao je Vučić.
Dodao je i pre nekoliko godina Crna Gora imala 150 evra veće prosečne plate nego Srbija, ali da ih danas nemaju.

Poruka
19.234
sad kad se utvrdilo da vučić ide u cg (mada se pre par dana pravio da ne zna šta se dešava) postavlja se važno pitanje: da li je ovo sve iscenirano da se av ponovo predstavi kao spasilac?
Питање је чији спасилац?
Мој одговор је...........................................................МИЛОВ!!! (нажалост). Волела бих да грешим!

Poruka
19.234

Отворено писмо професора Хаџи Драгише Шоћа из Бара упућено предсједнику Србије, Александру Вучићу, али и Србима у Црној Гори поводом најаве његовог доласка за Бадњи дан на сјевер Црне Горе, "запалило" је данас друштвене мреже....
Једино није "запалило" Крстарицу :zper:

Poruka
19.234
Ето, сазнало се и ко је написао ово "отворено писмо" председнику Србије Вучићу. Интересантне су полемике између аутора пусма и неких читалаца. Пренећу само једну:

Данило:
Драшко све што си писао до сада на овом порталу са симпатијама, одобравањем и подршком гледам. Овдје међутим мислим да си направио несвјесно и ненамјерно велику грешку у корацима. Умјесто да уједињујеш, ти палиш ватру и разједињујеш. Вучић није светац, далеко од тога. Црна Гора је чланица НАТО (нијесам те гледао на протестима против НАТО-а), и ако очекујеш да Србија удари на НАТО, тај попишани и злочиначки, антиљудски и антицивилизацијски, знаш и сам да гријешиш. Вучић се понаша државнички мудро какво је вријеме и с ким има посла. Овдје је говњени Мило најмање споран. Овдје је антиправославна битка у питању. Следећи корак је католичење Црногораца. Слажем се, брука је црногорска ово и ово Црногорци (географски) треба да ријеше, тј да ријешимо, али не овако како ти радиш. Боље види више очију, боље може више руку. Сабери се, друже. Матор сам и ја, али као да мало године раде своје код тебе. Братски поздрав.
за Данила:
Данило, кад је моја нација и моја вера у питању никад нисам погрешио! Сачекај до сутра па прочитај текст на овом порталу па ће ти бити све јасније! Једноставно имам много добрих информација и сазнања, зато и знам шта нам се спрема? Ето за сутра, али и наредних дана биће још објава које нећу писати ја, већ други обавештени људи! Веруј ми Данило спремају нам се најгрозније ствари - буквално нестанак! А што се тиче НАТо-а где сам био, ето, само сам ратовао против њих и стигао до пуковника! Никад са никим не полемишем, али са тобом оћу и велико ми је задовољство. И још, колико је Вучић мудар, видећеш на ултиму, што кажу овде. А да знаш ни Србија ни ми ни на кога не ударамо и нећемо, али други оће на нас! Прати мало па ћеш видети колкика је ала зинула да нас прогута!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.