Otvorena veza

Jel to nesto menja cinjenicu da se tu*aju sa drugim ljudima? Ne menja .
Mogu zajedno i nuzdu da vrse. Postoji nesto sto se zove moral, ne drustveni, nego unutrasnji koji je duboko povezan sa necim sto se zove savest.
Ako tebi ne smeta da budes u otvorenoj vezi sa "jednim jedinim", ali da je*es njih 5, onda u redu.
Ma to za druge ljude stoji, obrni okreni
 
Nisu to nikakve otvorene veze, nego površine. Tipa zajedno smo, a'l eto, ostavljamo sebi prostora da nađemo nešto bolje. Ili tu "magija" ne radi više kako treba, ili nema emocija, pa se ljudi i dalje drže u vezi iz raznoraznih razloga.Tipično za nezrele muškarce i one u ozbiljnim godinama koji bi da " šetaju" nešto sa strane,a drže se braka ili duge veze k'o pijani plota.Navodim primer muškaraca, jer osim sponzoruša ne verujem da žene generalno pristaju na ovakav tip veze, jer je bez veze.
 
U mojoj glavi ne postoji tako nešto. Ono što je moje, moje je. Nije to oklagija, pa pozajmiš komšinici da razvije pitu, a ona ti posle vrati, a dobiješ i parče pite... Ne bih mogla, ne mislim ni da bilo ko može ako su u igri i osećanja. Realno, ne verujem u seks koji ne znači ništa. Odnosno, možda ne znači ništa sam čin, ali znači ono što je dovelo do tog izleta. Ja tu više ne bih imala šta da tražim....

Oklagiju dam, pa neka je i zadrzi ako odgovara. Ne bih ja sa njom vise razvlacila kore :ne:
 
  • Podržavam
Reactions: Red
Ni ja nisam za otvorenu vezu, ali ne mogu da verujem da oni ljudi koji biraju klasican nacin vezivanja u dvoje nisu toliko samouvereni, i kao da im uvek nesto fali. Ili ti ljudi nemaju pravu prestavu o konceptu u koji ulaze, Ili jednostavno grese kada je izbor partnera u pitanju. Mnogo mi je to sve cudno i nejasno.
Mislim da je problem u tome kako vidimo nekog, a kakav zapravo jeste...
 
Razlog zašto žena u ozbiljnoj vezi dozvoljava umjesanost druge žene je iz nesigurnosti, straha, trenutno poljuljano emotivno stanje izazvano nekom krizom, vezanost je tad najčešće jednostrana.
Otvorena veza za mene uvijek na određeno dok jedno ne uvidi da to nije to. Kad to bude jasno ili je razlaz ili 1:1.

Postoje i one izuzetne situacije, gdje jedan od partnera ne moze iz zdravstvenih razloga zadovoljiti partnera, no o tome se manje priča.
 
Ni ja to ne razumem, najbolje je da do kraja zivota ostanemo emotivno osakaceni bogalji, i da niko nikada nije u stanju da zivi nezavisno i mentalno oslobodjen o drugih ljudi.
Ne razumijem ni ja ovo, smatraš nekog osakacenim zato što je sposoban da voli jednu osobu at time, ne moraš da imaš 100 emotivnih veza da bi se mentalno oslobodio, za to je bitan rad na emotivnoj vezi sebe sa sobom.
 

Back
Top