Otvorena veza /etička nemonogamija

Ako ne želiš samo kombinaciju, tj ono vidite se samo na pola sata, sat radi sexa, a ne želiš ni posvećenu vezu sa nekim, da li je otvorena veza izlaz? Sad to zovu situaciona veza/odnos, kako god.

To znači ono, ponekad i pričate, družite se recimo na Adi, imate sex, a opet svako je slobodan da sebi traži drugog partnera za neki dublji odnos?

Koje su prednosti takvih odnosa?

Pa recimo nisi sam, imaš sex, može ti biti lepo. Niko te ne vara, to je vrsta etičke nemonogamije, ne radi iza leđa, otvoren je odnos. A imaš i vremena da tražiš dalje nešto što ti više odgovara.

Mane?
Šta mislite?
Možete li se pronaći u tome?
P ono, to se zove drugarica.

Kako za koga - to sa otvorenim vezama je često dosta zafrknuto iz razloga što najčešće 2 osobe definišu otvorenu vezu na drugačije načine.
Da, drugačije definišu. Samo ako se nađe zajednički jezik ima smisla
Ovo mi više zvuči kao friends with benefits/kombinacija no kao otvorena veza, pogotovu zbog ovog što neko u takvoj situaciji traži nekog partnera za dublji odnos.
Za mene je isključeno da odnos bude prvo prijaljski. Do skoro sam imala takav odnos. On je pre hteo da budemo prijatelji sa povlasticama, a ja da to bude samo sex sa dodacima. Ne mogu muškarca sa kojim imam sex da gledam kao prijatelja, on je za mene vlasnik penisa i tačka. 😀

Šta se dešava kada jedna strana nađe takvog partnera - da si se ovaj stari odnos raspada ili nastavlja i pored nove veze?
Ne znam za druge . Za mene se raspada.
Ako se dobro ispregovaraju i ako su obe osobe generalno ok - najčešće neće dolaziti do klasičnih problema sa kojima se parovi/supružnici sreću - tipa svađe, takođe dosta manje stresa i više vremena za fokus na sopstveni život. Sve u svemu dosta više hedonizma no u regularnim situacijama.
Da
Odnos može veoma brzo da se promeni/pukne u slučaju da je u životu nekog od uključenih desi neka veća promena

Rekao bih da vredi probati kao casual iskustvo, pa neka svako proceni da li je to za njega/nju.
Da
Neki ljudi su po prirodi skloniji nemonogamnim odnosima, dok su drugi skloniji monogamno-praktičnim odnosima.

Otp mogu, mada imam neku preferencu za specifične nemonogamne odnose.

Očigledno da ne razumeš da između potpune samoće bez sexa i nalaženja partnera za potpunu vezu je ogromni gap (rupa,) i da nekim ljudima ne odgovara potpuna samoća koja može da traje godinama.
Ljudi mogu naći vezu samo ako hoće. Pretpostavljam da i ti znaš ljude koji ne znaju sami da pređu ulicu, ali su uspeli da se udaju/ožene? Ono, da im ne daš nacrtanu ovcu da čuvaju. Dao sam ti banalan primer. E, sad, kad se letvica podigne malo više pa se traže neke nemoguće stvari...

Ljudi mogu naći vezu samo ako hoće. Pretpostavljam da i ti znaš ljude koji ne znaju sami da pređu ulicu, ali su uspeli da se udaju/ožene? Ono, da im ne daš nacrtanu ovcu da čuvaju. Dao sam ti banalan primer. E, sad, kad se letvica podigne malo više pa se traže neke nemoguće stvari...

Veruj, pre bih bila sama do kraja života nego u polovičnoj vezi u kojoj se ne palim na partnera. I spuštam nekakve kriterijume za ljubav, koji se by the way ne mogu ni podići ni spustiti, ili voliš ili ne voliš. Ali to je retka stvar

Veruj, pre bih bila sama do kraja života nego u polovičnoj vezi u kojoj se ne palim na partnera. I spuštam nekakve kriterijume za ljubav, koji se by the way ne mogu ni podići ni spustiti, ili voliš ili ne voliš. Ali to je retka stvar
Mislim, sad ga i ti pretera. Nisam mislio da uzmeš prvog čoveka za ruku na Keju i da ga vodiš kući. Naravno da mora da se poklopite u nekim stvarima. Da se ne ljutiš, ali znam dosta primera sa istim ili sličnim stavom...

Baš zato i lako nalaze partnera. Gausova raspodela. Ako si prosek, tražiš prosek, a proseka je najviše. Bez bilo kakve uvrede za prosek.
Podseti me na 1 rođaka koji živi preko. Njegova priča je bila - mora da bude lepa, zgodna, neophodna. Da izgleda kao balerina, svira klavir i da pravi slatkiše. Davno je to bilo, bio sam klinac, ali volim majku ponekad da podsetim da mi priča o njemu.
Epilog. Ima 71 god, nikada se nije ženio i nema dece. Da, i živi sam u Geteborgu. Toliko.

Pa ako to njemu odgovora, nema ništa loše u takvom životu. I ja živim sam (sa psom) i nemam ni ženu ni decu i to je moj izbor i ok mi je.
Da, ali to nije njegov izbor. "Nije se pojavila" neka čestita srpska domaćica koja je mogla sve to da ispuni. I, kad bi znao koliko srećem ljudi sa velikim i bukvalno nerealnim očekivanjima. U poslednje vreme više ženskog sveta koje već imaju godina života...

Ma dobro. Treba imati i sreće u životu da pronađeš odgovarajućeg partnera. Ja ne žalim što nemam dece. To je moja svesna odluka.
Da ne detaljišem, bio sam u telefonskom kontaktu sa našim čovekom preko. Njegova sestra mi dala broj i stalno ponavljala - moj Bata, moj Bata. I jednom mi reče - moj Bata se ženio 4 puta i ima 7 dece.
U jednom kontaktu mu kažem šta mi je rekla sestra i pitam ga da li su sve 4 bile toliko fatalne kad je morao da ih ženi?
Zaćutao je, osmehnuo se i rekao da ga to niko do sada nije pitao i da nikada nije o tome razmišljao.
Eto, ima i takvih primera.

Ako ne želiš samo kombinaciju, tj ono vidite se samo na pola sata, sat radi sexa, a ne želiš ni posvećenu vezu sa nekim, da li je otvorena veza izlaz? Sad to zovu situaciona veza/odnos, kako god.

To znači ono, ponekad i pričate, družite se recimo na Adi, imate sex, a opet svako je slobodan da sebi traži drugog partnera za neki dublji odnos?

Koje su prednosti takvih odnosa?

Pa recimo nisi sam, imaš sex, može ti biti lepo. Niko te ne vara, to je vrsta etičke nemonogamije, ne radi iza leđa, otvoren je odnos. A imaš i vremena da tražiš dalje nešto što ti više odgovara.

Mane?
Šta mislite?
Možete li se pronaći u tome?
Po meni, to nije nikakva veza. Malo me podsjeca na klijenta u bordelu, koji ima omiljenu prostitutku,ali ima prednost sto je besplatno.Takav aranzman (nikakav odnos) zadovoljava seksualne potrebe, i ne opterecuje

Back