Otvorena pumpa bez radnika

Pa isti ta pumpa,recimo u austriji placa radnika 10 puta vise a taj sigurno ne radi 10 puta vise.
Radnik vredi toliko jer ga je obezvredila vlast da bi prokrcila trziste jeftine radne snage za multikorporacije.

Dobro te usluge su los primer.

Ali u fabrikama nas radnik dosta manje moze da sklopi nego Austrianac i to je fakat.

Koliko to mi ne verovali.

Ali usluge su tako tako u Srbiji prilicno jeftine zato sto je i radna snaga jeftina.
 
Sta su ti zdrave investicije.

Inace ova investicija nista ne donese, benzinske pumpe ce uvek biti dok ljudi kupuju benzin, nama treba industrija.
Haha secam se tamo negde 2002 kad je Metro dosao u Srbiju svi su bili u fazonu vau kozna kolika ce plata biti tamo kad ono golub, 200 juraz:p I posle 8 godina mislim da je zbog devalvacije i manja od tih 200z:D
Zdrava je proizvodnja ali ne ono obezvredi prvo dinkic fabriku i kupi je neko za smesne pare otpusti sve radnike i ostvaruje neki svoj licni profit a pare iznosi iz zemljez:hm: Nijedna do sad nije ni bila zdrava investicija tako da narod prakticno ni nezna sta je to.
 
Ovde su najveći problem naše lopuže koje su od medija nazvane ''tajkuni''...Tajkuni su gospoda za njih...Ne to malo stranaca što je rizikovalo mnogo što šta da dođe u ovu Bezakoniju.

Ma oni su dosli svesno i krenuli da posluju u skladu sa divljim pravilima koje su zaveli dinkic i kompanija. Sta ih briga kad im je omoguceno.
Narod se ne buni.
 
Pa isti ta pumpa,recimo u austriji placa radnika 10 puta vise a taj sigurno ne radi 10 puta vise.
Radnik vredi toliko jer ga je obezvredila vlast da bi prokrcila trziste jeftine radne snage za multikorporacije.

Hajde da ne poredimo Austriju i Srbiju. Kada produktivnost radnika u Srbiji bude na nivou onoga u Austriji onda se mogu porediti.

Na nekim pumpama radnici nisu potrebni, što ne znači da radnici u NIS-u više nisu potrebni. Sa rastom kompanije rašće i potreba za radnom snagom, ne samo na pumpama, već i u drugim sektorima.
 
Hajde da ne poredimo Austriju i Srbiju. Kada produktivnost radnika u Srbiji bude na nivou onoga u Austriji onda se mogu porediti.

Na nekim pumpama radnici nisu potrebni, što ne znači da radnici u NIS-u više nisu potrebni. Sa rastom kompanije rašće i potreba za radnom snagom, ne samo na pumpama, već i u drugim sektorima.

Sto bi ti neko radio kao robot za 200 eurz:D
Koja je stimulacija? Jel si izucavao upravljanje ljudskim resursima?
Ta je nauka svedena na robovlasnistvo i divlji kapitalizam u Engleskoj i industrijsku revoluciju iz 19.veka, u Srbiji.
Rasce samo potreba za jeftinom radnom snagom,to je sigurno.z;)
 
Sto bi ti neko radio kao robot za 200 eurz:D
Koja je stimulacija? Jel si izucavao upravljanje ljudskim resursima?
Ta je nauka svedena na robovlasnistvo i divlji kapitalizam u Engleskoj i industrijsku revoluciju iz 19.veka, u Srbiji.
Rasce samo potreba za jeftinom radnom snagom,to je sigurno.z;)

Nisam izučavao tu disciplinu, niti mislim da bih mogao. Imam problem s tim da se ljudi tretiraju kao resurs u bilo kom kontekstu.

Srbija neće večno biti centar jeftine radne snage. Sa rastom privrede dolazi i do rasta standarda. Ne treba mi izučavanje bilo čega da bi to bio fakat.
 

Back
Top