Otvorena pumpa bez radnika

Nisam izučavao tu disciplinu, niti mislim da bih mogao. Imam problem s tim da se ljudi tretiraju kao resurs u bilo kom kontekstu.

Srbija neće večno biti centar jeftine radne snage. Sa rastom privrede dolazi i do rasta standarda. Ne treba mi izučavanje bilo čega da bi to bio fakat.

Onda imas problem sa kapitalizmom jer taj sistem gleda na coveka kao resurs.
Zbog cega ne bi bila kad je to u interesu velikim kompanijama? Da bi prestala da bude potrebna je vllast koja bi napravila otklon od korupcije kojom upravljaju te kompanije istom tom vladom. Dakle sve dok postoji vlast u Srbiji marionetska koja radi u interesu krupnog kapitala na ustrb gradjana Srbije bice centar jeftine radne snage.

Zbog cega ne bi bila kad je to u interesu velikim kompanijama? Da bi prestala da bude potrebna je vllast koja bi napravila otklon od korupcije kojom upravljaju te kompanije istom tom vladom. Dakle sve dok postoji vlast u Srbiji marionetska koja radi u interesu krupnog kapitala na ustrb gradjana Srbije bice centar jeftine radne snage.

Zbog toga je krupni kapital u Srbiji i protiv ulaska Srbije u EU, zato što sa ulaskom slede i određene socijalne obaveze. E sad, da li će se nači setiti ozbiljnih i korenitih socijalnih promena pre ili nakon ulaska u EU ostaje da se vidi.

Za mene je to isti qratz automatizovana ili klasična pumpa. Svejedno moram da se drndam sa crevom i mastim ruke dizelom jer imamo mlatiqrtze kojima ne pada na pamet da sipaju gorivo već gledaju Farme i Šeherezade na uštekanim televizorima i dignu noge na pult (koliko sam samo puta tu scenu video baš na NIS-ovim pumpama...). Ma ne ye8em više samoposluživanje. Neka radi svoj posao. Nemam nameru ja da im zarađujem hleb

http://www.24sata.rs/vesti.php?id=86542
z:lol:
Odlicno,nema socijalnog i penzijskog,godisnjih i bolovanja:zskace:
Otpustiti sve radnike sa pumpi,naravno bez socijalnog programa:sanke:

Ne razumem sta je poenta teme?... u Srbiji ne treba da se uvodei nove tehnologije?
A sto se tice socijalnog programa sav visak zaposlenih u NIS-u dobija otpremine 750 evra po godini staza od Gazpromnjefta (US Steel iz Smereva daje samo 250 evra otpremnine)

Pa naravno da čovek jeste resurs.Nemoj imati iluzija,bez obzira šta su crveni pričali 60 godina...Čovek je resurs...Samo resursi se razlikuju pa je neko jeftino drvo za potpalu a neko zlato ili dijamant...Nemoj imati iluzija o svetu;)

Što bi neko kao poslodavac kupovao socijalni mir,nije on država,pa do izvesne mere ima veći broj zaposlenih...Privatnik čovek...Zaposleni nije samo plata,to je i porez,prostor,troškovi grejanja...Što bi on mario za to...A ovde se i ne radi o fabrici već o prodajnom objektu...

Back