Quantcast

Otvaranje servisa za mobilne telefone

stefan1995lab

Početnik
Poruka
5
Posto zelim da se bavim zanatom, i relativno sam mlad (24 godine) i mislim da mogu sebi dati taj luksuz da se upustim u neke nove vode, dosao sam na ideju da bih mogao da radim servis mobilnih telefona kao i njihov refurbish(odnosno otkup i popravku pokvarenih koje bih onda prodavao putem online prodaje na domacim i inostranim sajtovima). Sto se samog trzista i servisa tice, u mestu (koje je centar opstine) u kojem zivim nema servis, svi popravljaju i kupuju u obliznjim vecim gradovima. Bavio sam se ovim ranije, ali samo softverom i onda sam prekinuo to zbog zaposlenja u jednom firmi sa mojoj srednjom skolom i od tada to nisam radio. Pronasao sam dobre skole koje nude obuku od 3-6 meseci za servisa i na kraju obuke daju i sertifikat. Procenjujem da su dobre jer su mi ih preporucili prijatelji koji su tu zavrsili obuku za servisere kompjutera i autodijagnostike i trenutno se bave i zive od tih poslova.
Pronasao sam i firmu u kojoj su mi rekli da bi mi davali popuste na rezervne delove ako odlucim da otvorim servis. Posedujem prostor u kojem bih otvorio servis, imam novca za pocetna ulaganja (alat, aparate, rezervne delove itd.), a i obuka u toj skoli nije toliko skupa tako da bih imao i dovoljno novca za u obuku i sertifikat.
Izvinite na opsirnosti, nadam se ima neko strucan da mi na osnovu iznetih cinjenica kaze da li je pametno da nastavim sa ovom idejom. :) Hvala unapred na pomoci

hypnotoad

Elita
Poruka
19.147
Ne bavim se ovim tako da nisam strucan ali moje misljenje je - sto da ne..
Ocigledno si razmislio poprilicno i napravio plan. Telefoni su nesto sto svi imaju i svi ce uvek imati, znaci posla ce biti ako se procuje da si dobar.
A posle mozes da razvijes posao i na laptopove, PC-je, tablete itd.
Jedina mana je sto ce trebati vremena da se procuje malo za tvoj biznis a drzava ce u medjuvremenu da ti odere kozu s ledja porezima ..

jolemisa

Poznat
Poruka
8.210
U svakom slucaju treba to da uradis i otvoris,volis to da radis,a servisa drugog u kod tebe u blizini nema.Bio bi tu lepe zarade,a ljudima iz okoline zadovoljstvo da dodju kod tebe,da ne idu negde dalje.Plus lep postupak i lepo razmisljanje mladog coveka,t.j. tebe da pomogne svom narodu u okolini,pa normalno i zaradi.To je za svaku pohvalu.

stefan1995lab

Početnik
Poruka
5
U svakom slucaju treba to da uradis i otvoris,volis to da radis,a servisa drugog u kod tebe u blizini nema.Bio bi tu lepe zarade,a ljudima iz okoline zadovoljstvo da dodju kod tebe,da ne idu negde dalje.Plus lep postupak i lepo razmisljanje mladog coveka,t.j. tebe da pomogne svom narodu u okolini,pa normalno i zaradi.To je za svaku pohvalu.
Pa da, da ulozim u nesto pametno, a ako da Bog da krene posao, pa da ne moram vise za drugog da radim :D