Отвара се конзулат Аустрије у Новом Саду

Izvini Janpi, o kome, cemu ti? O Austrijancima koji ce raditi u konzulatu u Novom Sadu?
Al sada ne idu u Novi Sad, nego nisu ni Austrijanci pa idu na Rugen? A
onda ipak pobegnu u tu shvicu? Pa jel ti uopste razumes o cemu ovde diskutujemo?

Не пратиш себе.:D
Ја сам само цитирао твоју поруку у којој си ТИ поменула твоје немце и 2500 евра плату.
Ја тврдим да ТВОЈИ немци имају толику плату а не ссамо наши гастоси у Немачкој.
:D
 
Не пратиш себе.:D
Ја сам само цитирао твоју поруку у којој си ТИ поменула твоје немце и 2500 евра плату.
Ја тврдим да ТВОЈИ немци имају толику плату а не ссамо наши гастоси у Немачкој.
:D
Ja sam govorila o plati srpskih cinovnika zaposlenih u nemackim konzulatima, za austrijske i nemacke zaposlene po belom
svetuinemam pojma, za ove znam jer ih i poznajem.
 
Zasto pored, valjda su uvek u centru nekog velikog grada? Konzulat sluzi iskljucivo za konzularne price,
a to je produzavanje pasosa, izdavanje nekih potvrda, punomoci i apsolutno nista vise tako da je neki austrijski
konzulat u Novom Sadu sviranje uz bubanj.
Ako zamislimo da je Beograd metropola u kojoj se nalazi Austrijska Ambasada sasvim je normalno da pored svoje ambasade u drzavi Srbiji poseduje svoja predstavnistva u manjim centrima kako bi osoblje ambasade rasteretili, kao i korisnike usluga. Novi Sad je nazalost grad u koji se masovno naseljavaju pripadnici Balkanskih rodovsko plemenskih zajednica koji izmedu ostalog obitavaju i u Austriji tako da nije "sviranje uz bubanj", vec potreba.
 
Ako zamislimo da je Beograd metropola u kojoj se nalazi Austrijska Ambasada sasvim je normalno da pored svoje ambasade u drzavi Srbiji poseduje svoja predstavnistva u manjim centrima kako bi osoblje ambasade rasteretili, kao i korisnike usluga. Novi Sad je nazalost grad u koji se masovno naseljavaju pripadnici Balkanskih rodovsko plemenskih zajednica koji izmedu ostalog obitavaju i u Austriji tako da nije "sviranje uz bubanj", vec potreba.

Ako u Austriji drzava Srbija ima samo jedan konzulat, a ima ihihi srpskih gradjana, onda se postavja
pitanje cemu i kome sluzi austrijski konzulat u Novom Sadu? Koliko Austrijanaca zivi u Srbiji?
Konzulati se otvaraju da bi bili na usluzi gradjanima zemlje koja ih otvara.
 
Ako u Austriji drzava Srbija ima samo jedan konzulat, a ima ihihi srpskih gradjana, onda se postavja
pitanje cemu i kome sluzi austrijski konzulat u Novom Sadu? Koliko Austrijanaca zivi u Srbiji?
Konzulati se otvaraju da bi bili na usluzi gradjanima zemlje koja ih otvara.
Poredis neuporedivo, Austrija je uredena drzava koja je dosla do zakljucka da joj je potreban konzulat u Novom Sadu shodno svojim potrebama ga je otvorila. Napisao sam ti u prethonim postovima razloge otvaranja istih da se ne ponavljam.
Meni licno je najmanje potreban, na ovim prostorima su nekada Bec i Pesta bili glavni gradovi, dobar deo detinjstva sam proveo u njima, ali pozdravljam njegovo otvaranje prvenstveno zbog osoba koje su zainteresovane za kulturnu saradnju. Pogledaj samo Novi Sad grad je doveden to totalnog kulturnog, arhitektonskog, urbanog..... unistenja. Nadam se da ce se to ludilo zaustaviti, otvaranje konzulata je jedan korak ka tome.
 
Poredis neuporedivo, Austrija je uredena drzava koja je dosla do zakljucka da joj je potreban konzulat u Novom Sadu shodno svojim potrebama ga je otvorila. Napisao sam ti u prethonim postovima razloge otvaranja istih da se ne ponavljam.
Meni licno je najmanje potreban, na ovim prostorima su nekada Bec i Pesta bili glavni gradovi, dobar deo detinjstva sam proveo u njima, ali pozdravljam njegovo otvaranje prvenstveno zbog osoba koje su zainteresovane za kulturnu saradnju. Pogledaj samo Novi Sad grad je doveden to totalnog kulturnog, arhitektonskog, urbanog..... unistenja. Nadam se da ce se to ludilo zaustaviti, otvaranje konzulata je jedan korak ka tome.

Онда се ти друштвено лепо ангажуј како би ти архитектура,култура лепо легле и агитуј за сецесију :D

Конзулат ће ти спасе то твоје плашљиво дупе,подариће извесну наду ка твојим сновима.
 
Poredis neuporedivo, Austrija je uredena drzava koja je dosla do zakljucka da joj je potreban konzulat u Novom Sadu shodno svojim potrebama ga je otvorila. Napisao sam ti u prethonim postovima razloge otvaranja istih da se ne ponavljam.
Meni licno je najmanje potreban, na ovim prostorima su nekada Bec i Pesta bili glavni gradovi, dobar deo detinjstva sam proveo u njima, ali pozdravljam njegovo otvaranje prvenstveno zbog osoba koje su zainteresovane za kulturnu saradnju. Pogledaj samo Novi Sad grad je doveden to totalnog kulturnog, arhitektonskog, urbanog..... unistenja. Nadam se da ce se to ludilo zaustaviti, otvaranje konzulata je jedan korak ka tome.

Vidi, mene je Blajbi isprovocirao rekavsi da zeli austrijsku ambasadu u NS, a to znamo sta znaci.
Neka ljudi otvaraju , neka otvaraju i u Nisu, diljem Srbije ;)
 
Онда се ти друштвено лепо ангажуј како би ти архитектура,култура лепо легле и агитуј за сецесију :D

Конзулат ће ти спасе то твоје плашљиво дупе,подариће извесну наду ка твојим сновима.
Ne vredaj coveka koga ne poznajez, za razliku od sljama koji se obogatio na kriminalan nacin i oseca se sigurno samo u krdu kao i svaka zivotinja, pre dolaska u civilizaciju su ziveli u kucama u kojima se stala nalazila ispod stambenog prostora, zamenio sam lagodan zivot vojnim cizmama da ne bih pogazio datu zakletvu i izdao svoje drugove i sugradane, ali to je vec pitanje morala i vaspitanja, o tome ne zelim vise da pisem.

Drustveno angazovanje ti ne moze pomoci, kada sam kupovao odredene knjige jednog od nasih najboljih arhitekata bilo je aktuelno rusenje jermenske barokne zgrade u Novom Sadu koja je bila pod zastitom drzave. Na pitanje zasto komora ne reaguje adekvatnije, odgovorio mi je da su sve ucinili sto je u njihovoj moci na pitanje da li znam ko se nalazi u skupstini Novog Sada odgovor je bio niko ko je ziveo u Novom sadu pre 1995-te. Pomenute poluzivotinje su sada investitori i graditelji,graditelji koji se ne libe nicega uzivajuci u zastiti kriminalizovane drzave, kao pojedinci su obicne kukavice.
 
Poslednja izmena:
Ne vredaj coveka koga ne poznajez, za razliku od sljama koji se obogatio na kriminalan nacin i oseca se sigurno samo u krdu kao i svaka zivotinja, pre dolaska u civilizaciju su ziveli u kucama u kojima se stala nalazila ispod stambenog prostora, zamenio sam lagodan zivot vojnim cizmama da ne bih pogazio datu zakletvu i izdao svoje drugove i sugradane, ali to je vec pitanje morala i vaspitanja, o tome ne zelim vise da pisem.

Drustveno angazovanje ti ne moze pomoci, kada sam kupovao odredene knjige jednog od nasih najboljih arhitekata bilo je aktuelno rusenje jermenske barokne zgrade u Novom Sadu koja je bila pod zastitom drzave. Na pitanje zasto komora ne reaguje adekvatnije, odgovorio mi je da su sve ucinili sto je u njihovoj moci na pitanje da li znam ko se nalazi u skupstini Novog Sada odgovor je bio niko ko je ziveo u Novom sadu pre 1995-te. Pomenute poluzivotinje su sada investitori i graditelji,graditelji koji se ne libe nicega uzivajuci u zastiti kriminalizovane drzave, kao pojedinci su obicne kukavice.
Jermenska crkva je srušena 63' ,možda se misli na zgradu banke koja je bila odmah pored , a koju su srušili pre par godina zbog izgradnje Dodick Palace.
 
Mislimo na istu zgradu i aktere rusenja, napisao sam "jermenske barokne zgrade u Novom Sadu" poznata mi je sudbina spomenute crkve.
Pa nije jermenska nego zgrada Komunalne banke , al ostalo je tačno što si napisao , mada je to samo vrh ledenog brega ta zgrada .Novi Sad kao mirna ravničarska barokna varoš tipa Sombor i Subotica više ne postoji ,već par decenija , niti može postojati kada se pola miliona ljudi guzi na onome što je predvidjeno za 150-200 iljada ,al jbg- to je neki neminovni razvoj grada , nije to ni toliko strašno , bar kad pogledam šta ovi talibani rade u BG kod nas još nije tako kritično .
 

25. децембар 2019. | 15:00 | Извор: Танјуг
Отвара се конзулат Аустрије у Новом Саду
Влада Србије дала је сагласност за отварање Конзулата Републике Аустрије у Новом Саду.
"Даје се сагласност за отварање Конзулата Републике Аустрије у Републици Србији, на челу са почасним конзулом, са седиштем у Новом Саду и са конзуларним подручјем које обухвата територију Аутономне покрајине Војводине", наводи се у Службеном гласнику.

Како се додаје, Министарство спољних послова Србије обавестиће Министарство иностраних послова Аустрије о сагласности српске владе.

http://www.rtv.rs/sr_ci/politika/otvara-se-konzulat-austrije-u-novom-sadu_1079296.html

Lele Boške što nas nagrdi :eek:
Jel ovo prijateljski potez da se približe dve zemlje još čvršće , ili matica ovim poručuje da nije zaboravila na svoju zabludelu i odrodjenu južnu dečicu ? :think:
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:


SVI SVI SVI U AUS!!!

Srbija 2030. na 5 miliona!!! Spas za Srbe.


DANKE AUSTRIA!!!
 
Pa nije jermenska nego zgrada Komunalne banke , al ostalo je tačno što si napisao , mada je to samo vrh ledenog brega ta zgrada .Novi Sad kao mirna ravničarska barokna varoš tipa Sombor i Subotica više ne postoji ,već par decenija , niti može postojati kada se pola miliona ljudi guzi na onome što je predvidjeno za 150-200 iljada ,al jbg- to je neki neminovni razvoj grada , nije to ni toliko strašno , bar kad pogledam šta ovi talibani rade u BG kod nas još nije tako kritično .
Crkva i zgrada su kako je znam pripadale jermenskoj opstini odatle i stari naziv, ali to je najmanje bitno, stanovao sam u Novom Sadu kada si se rodio tako da se dobro secam malo starijeg izgleda, secam se i dela koji je srusen da bi se sazidalo novo SNP, da ne nabrajam dalje.Unistavaju se svi gradovi od Subotice do Beograda steta je nanadoknadiva, nije to neminovno staro jezgro je moglo ostati netaknuto, pogledaj sta su uradili od pasaza, naveo si da je ravnicarski grad znaci prostor mu nije falio. Sazidan je grad koji se leti ne moze ohladiti, zimi zagrejati prenatrpan bez prostora za parking, zgrade su mozda estetski malo uredenije od socrealistickih, meni se licno ne svidaju. Prvi put sam video tako sumorne kada sam 80-tih svratio u jedan deo Soluna. Spomenuta zgrada na mestu stare barokne narusava harmoniju tog dela grada to je misljenje struke da ne ispadne da namecem svoje.
Nemoj dva puta reci da nije kriticno ko zna sta im sve moze past na pamet.
 

Back
Top