OTPUŠTANJA U KNJAZU

Life is a bich

Aktivan član
Poruka
1.689
"U saopštenju rukovodstva "Knjaz Miloš" navodi se i da je taj postupak bio planiran još pre godinu dana kao i da je započet posle ponuđenog programa dobrovoljnog odlaska radnika.
Rukovodstvo kompanije saopštilo je to reagujući na jučerašnju izjavu medijima predstavnika Samostalnog sindikata u toj firmi Živorada Kolarevića da neće dozvoliti otpuštanje radnika.
Rukovodstvo navodi da poštuje odredbe Zakona o radu, Opšteg kolektivnog ugovora, Posebnog Kolektivnog ugovora i pojedinacnog Kolektivnog ugovora u "Knjaz Milos" AD Aranđelovac."

Od firme koja je '90-tih poslovala odlično, šta ostade?
Pouzdano znam da su radnici tih godina najveće inflacije imali i po 1500 maraka i to je bio neki prosek za "Knjaz".
Bili su najjača firma u regionu.
A sada otpuštaju radnike..zbog kokurentnosti..
I to sa punim pravom..
Ko im je dao to pravo??
Političari, političari, ovo, i ne samo ovo, je vaših ruku delo.
Čemu li se nadate?


http://www.trojka.rs/vesti/10246-knjaz-otpusta-radnike-zbog-konkurentnosti-na-trzistu.html
 
Све што су демократе и Динкић ''приватизовали'' је покрадено и уништено од тих истих.

Приватизација би била промашај, чак и да је извођена "беспрекорно", без намештаљки и корупције, као што није.
На том испиту су пале све странке које су владале Србијом или биле у опозицији.
Ниједна није ни помислила да се ту ради о стратешком питању, о питању од националног интереса, које је захтевало референдумско изјашњавање.
Први Закон о приватизацији, на основу којег су извршене онолике (рас)продаје, је чак и неуставан, јер је донесен у време важења Устава, који је још увек јемчио и друштвену својину.

Врхунац: ни о каквој се ту приватизацији није радило, него о обичној продаји капитала који је припадао свим држављанима Србије, и то оног дела за који су домаћи и страни купци били заинтересовани.
Прича о приватизацији је само идеолошка покривка за тај нелегитиман, а, бар у почетку, и нелегалан чин.
 
Poslednja izmena:

Back
Top