Quantcast

oto vajninger - pol i karakter

lanavi

Aktivan član
Poruka
1.921
Ukoliko bi zena svoje prednosti iskoristila za uvelicavanje nedostataka muskaraca, ako bi pokusala da svoje sposobnosti prezentira na nacin koji je svojstven muskarcima, insistirala na izjednacavanju prava a da pri tom ne preuzme nikakve obaveze koje ono postavlja, preuzela na sebe sve ono sto joj nije neophodno da bi joj se potvrdila karakteristika pola, zauzela stav amazonke koja ima i misice ako treba...onda ne cudi da ce u borbi za emancipaciju sebi pucati u glavu. Ne bih se slozila sa time da za emancipacijom posezu one koje su zacecem na dar dobile nesto od muskih supstanci...takve imaju samo vise hrabrosti da to javno i kazu...prevedeno na verbalno, to bi bile feministkinje (neke se mogu pohvaliti i brkovima pa im ne treba zameriti na manjoj ili vecoj dozi moci ubedjivanja). One druge, plavo-crnokose, kratko-dugokose, malo-viseumne i jos seksualna bica (po Vajningeru) za svoju emancipaciju bi mogle da se izbore na suptilnije nacine. Koji su ti, to one znaju. To sto su najveci zenski duhovi bili muskobanjasti, to samo ide u prilog cinjenici da se u neravnopravnoj borbi nesto postize samo ukoliko se koristi vec poznata, dobro razradjena i uspesna taktika (ona muska). Jel navedeno poimenice koji su to duhovi? Orleanka, Viktorija, Katarina Velika, Indira Gandi?
Na osnovu napisanog, shvatam da je osnovna razlika izmedju muskaraca i zena u tome da su one seksualna bica koja to ne shvataju da jesu...muskarci su jos i duhovna pa je potpuno jasno da su tako svesni svega cega imaju, savrseni u kombinaciji duhovnog i seksualnog.

Sta je ono sto se smatra najboljim u delu doticnog umnog autora?

!JO

Space Oddity
Poruka
3.986
... Orleanka, Viktorija, Katarina Velika, Indira Gandi? ...

Pa da dodam George Sand, sakrivena iza muskog imena i odece, jedna divna zena, emancipirana bila ali uvek ostala zena sa svim sarmima, koja jedna zena moze da ima! Ponekad se pitam, da li se muskarci plase pametnih, samouverenih zena, koje mogu da zive bez muske pomoci(uf... da ne skrenem sa teme..:mrgreen:) Sorry:brus:

O.W. - teorija je jednostavno zastarela. Interesantno je procitati razmisljanja od pre 100 godina ali vreme mu je proslo:bye: u danasnjoj nauci nema mesta(mislim cak da bi nekim citaocima skodio).

lanavi

Aktivan član
Poruka
1.921
Re:
....muskarci su jos i duhovna ....
ps.
Nisam zhensko ,al` "egoisticka"shvatanja mi nisu u redu...
Cak i ne pokusavam da shvatim sta je autor ovim zeleo da kaze jer ovakav stav smatram apsolutno besmislenim i mogu da ga prepisem jedino onome ko o zenama zna izuzetno malo ili nista, a ujedno ima zelje da ih iz sebi znanog razloga izvrgne ruglu i nipodastavanju (sve u skladu sa vremenom i okolnostima u kojima je ziveo), premda se slicni ispadi mogu naci i u danasnjici iako je zenski rod dokazao da moze u svakom (osim mozda fizickom) smislu bude ravnopravan. Navodna duhovnost muskaraca je dobar paravan da se potru sva postignuca koje iskljucivo "seksualna" zenska bica pokusavaju da ostvare. Zasto se ta "duhovna" bica boje suparnistva?

@!JO

Nesto sam skeptik da se nesto drasticno promenilo nakon 100 godina. Na mentalnom planu nekih pojedinaca zene nisu odmakle dalje od pecine, niti umeju ista vise od svoje bazicne uloge zene i majke. Sve ostalo sto i postignu, po njima je puka slucajnost, manipulacija ili poklon u vidu viska onih bogomdanih muskih supstanci.

Uzgred, ako se Sandova navodi kao neko ko je svojim muskim potencijalom uspevala da nadvlada i upravlja zenskastim muskarcima, postavlja se pitanje da li je moc nadvladavanja u umu, znanju, hormonima, ubedjivanju, pantalonama ili necem desetom?

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.853
vajnigrer je imao nešto više od 20 godina kada je napisao pol i karakter, a sad s obzirom da se na temi ne raspravlja o nečemu što ne bismo mogli kod vajnigera da podvedemo pod filozofski raspravu, nego više danas liči na toševskog, i teze o ženskastim muškarcima i muževnim ženama..pre je za nekakvu lagane utiske i razmatranja, gore, na psihologiji...

up§dljivo_tih__

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
178
ovaj oto je inace i covek koji se sa 22 godine (ako se dobro secam, ali definitivno nije doziveo 23cu) samoubio...

al to nema veze.
Bitno je da je ta knjiga veliki zbir gluposti i govnarija gde on na osnovu loseg iskustva sa 2-3 zene koje je imao do tada u zivotu pokusava da generalizuje njihovu zlu licnost na sveukupno zensko u prirodi... covek tesko bolestan, sto se sve vise primecuje u drugom delu knjige. Ukratko: ne vredi citati.

!JO

Space Oddity
Poruka
3.986
Vajninger bas uzima primer Zorz Sand kao tipicne muske zene koja je birala zenskaste partnere i upravljala njihovim zivotima...
Da, taj Otto ... hm... :roll: George Sand nije bila muskara. Ok. bila je za njeno vreme isuvise emancipirana i provokantno se oblacila i zato to cudna i neuobicajena, nekonvencionalna ali nije bila feministkinja kao sto je to bila Virginia Woolf!
Mislim da je Otto imao problem samim sobom! Bio je Jevrej a cudno, Jevreje je izgleda stvarno mrzio, mrzio je svoju mater, oca, grad u kojem se rodio(Bec) ... krecao se u opsirnom drustvu(posto je bio pitan intelektualac)ali bio je uvek zaseban. Samo Wagnera je obozavao a Wagner je imao isto antisemitski nagon(tvrdi se). Kada je poceo Otto da toni u depresiju, jer je otkrio svoju zlobu(i verovatno se nije pomirio s tim da je *****), ubio se ... hmmm ... koliko mu je bilo godina tada? 23 ?

Ali tema od juce... i zato, necu vise o njemu.:bye:

:)

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.853
mislim da nema, ali možeš da je potražiš u knjižarama, pa i u antikvarnicama..
jedno starije izdanje je izdanje narodne knjige, ali je ja ne bih posebno preporučivao mladim momcima koji imaju trenutne neuspehe kod lepšeg pola ;) jeste šovinistička..Šopenhauerovu knjigu O ženama možete naći i u supermarketima. Tanka knjižica, ista tematika.. ( :

Shorin-ryu Apostol

Obećava
Banovan
Poruka
63
Pa ovde ga niko nije ni procitao...

- - - - - - - - - -

A prvi onaj ko ga je stavio na pdf psihologije....
Jesam ja. Netacna podjela zena je tu napravljana, postoji jedna podjela zaista, ali on je to pogresno shvatio (Oto) pa umjesto na dva stvarna tipa zene napravio podjelu na Zene majke i Zene prostitute...to je zloupotreba toga sto svaka budala moze da pise knjige...nisam vjerovat mogo kad sam vidio da to neki uceni ljudi misle da ima u tome nesto pametno...onda im je dzabe ucenost :D

Poslednja izmena:

Guede

Poznat
Poruka
8.749
Svidja mi se njegova "jednacina" gdje je za zenu idealan muskarac koji ima oniliko zenskosti koliko ona ima muskosti, tako da u tom paru imamo potpunog muskarca i potpunu zenu, tj idealan odnos M/Z.

Genijalac visokih moralnih nacela, mislim da je njegova izjava kako je duznost svakog covjeka koji osjeti da postaje zao je da se ubije ... licno za mene je vitez misli