Otkrovenje stvarnosti preko sedme umetnosti - LOTR

overloader

Obećava
Poruka
89
Gospodar prstenova (Lotr). **** su u stvari apstrakcija iskvarenog duha. – onaj koji se koristi lažima, i zlom, kako bi širio haos, remetio mir, unštavao lepo, zavodio nesvesne, koliko kuda je u moći. Oni kao bića imaju zelju samo to da čine, to ih zadovoljava. Nisu previše inteligentni, za razliku od generala, novorođenih oraka. Međusobno se tretiraju po činovima, poslušnot nastaje upotrebom straha. Sve dok imaju hrane, dakle uništenje svega vrednog i lepog, oni će imati volju da opstaju i deluju. Interesantna je piča postanka oraka. Nastali su od rase vilenjaka, koja je mučena u ćelijama mračnog i plamenog Mordora. Jer nasilje rađa nasilnike, pa makar neko bio rase vilenjaka (elfova)


" I see you, there is no life in the void only death"
 
To je moja-paranoja...
Naravno da se nije neka družina kreatura bankarskih urotila protiv proletera (Živijo 1 maj!)-stvari su daleko OZBILJNIJE I SUROVIJE!
Gospodar prstenova,hobiti,****,vilenjaci,su male kuce i mace za JEDNOSTAVNO NEMILOSRDNOG EGOISTIČNOG PREDATORA ČOVEKA.
Žvakač biljaka i životinja (i svoje vrste doskora!) ne bira sredstva(Makijaveli samo otkrio),da bi došao do žderačine i obezbedio svojim pokolenjima...
Ono oko starozidarsko je poodavno postavljeno na one dolar...I ne samo to...Bogatuni se drznuli protiv Boga (a ja ni teista ni ateista) pre Ničea koji to u boljoj nameri...Njihove namere bile da tadašnja elita ZAUVEK bude elita...Prozaične namere običnih predataora,vodža čopora...
O,da...Živimo u čoporima kojima se upravlja novcem koji vlastodršci štampaju (njihov novac!!!) i njime upravljaju državama,UN,"nevladinim sektorima","humanitarnim organizacijama"...
Uz to,BANKE imaju ekskluzivno pravo doštampavanja emisije žiralnog novca (svaki odobreni kredit je "čarolija" štampanja žiralnog novca,a anuiteti "lično"vlasništvo banke)...Uostalom,priča kako su u hiperinflaciji "opstale" "naše"banke se krije kao zmija noge!!!
DALEKO GRUBLJA IGRA OD ONIH U GOSPODARU PRSTENOVA...I STVARNA!!!
 
LOTR nije sedma umetnost.

Mada dozvoljavam da neki ne umeju dalje od toga.

Ni Sauron ni Saruman nisu ljudi, što znači da se Pad Čoveka ne bi smeo predstavljati njima koji su bogolika bića (ne bogovi, već bogovima srodni) i kao takvi mogu imati sopstvene razloge apsolutno van poimanja Čoveka.

Mada ću oprostiti zbog metafore. :mrgreen:

S druge strane, Sauronova krajnja namera nije destrukcija već moć; i on svoje sledbenike ne nagrađuje, već laže. Predstava o nagradi je samo u njihovoj glavi, i samo se njihove glave tiče.

Čoveku ne treba nikakav Maiar-ski odmetnik da ga pouči njegovim korenima. Ta "sedma umetnost" kako si je nazvao, govori o padu koji je imanentan Čoveku, i koji se desio bez ikakvog upliva više sile. Vilenjaci su (možda) silom iskvareni u Orke, ali Ljudi su pristupali Morgothu i, kasnije, Sauronu, od sopstvene volje.

Bivajući zavarani, reći ćeš (a verovatno nećeš, sedmi umetniče); ali onda mi reci zašto nisu zavarani Vilenjaci? Već baš Čovek?

Nema novih ni ljudima silom nametnutih problema. Predispoziciju za Pad Čovek nosi u sebi samom; i kakvu god da odluku donese; pa makar i da prisvoji Prstenove Moći; u svom korenu jalovu glad za besmrtnošću (što su dve osnovne ljudske mane: glad za moći i besmrtnošću) - ili pokorno pogne glavu pred kapitalističkom civilizacijom i njenim tekovinama - to je od uvek njegova odluka.

Jer, znaš, Eru je Ljudima dao dar. Da umru po Slobodnoj Volji. Ili da Umru.

Ni Morgoth, a još manje njegov sluga Sauron, ništa nemaju s tim; jer šta god da oni urade, ne može promeniti Čovekovu sudbinu da najposle postupi po svojoj volji.
Na dobro ili loše.

Pa, kako hoćeš.:mrgreen:

Bona za prekogniciju iza hollywooda, ipak. Većina se ne može pohvaliti ni tolikim.

Više bi ljudi trebalo čitati Tolkiena.
 

Back
Top