Quantcast

Otkazi zbog bolesnog deteta!

Tristran

Zainteresovan član
Poruka
309
То није друга прича. То је та иста прича!
Ako pričamo o zemljama u kojima postoji vladavina prava, da to jeste ta ista priča.
Ali mi ovde pričamo o Srbiji i o tome koliko su ovde radnici u mnogome obespravljeni.

U Srbii je situacija ovakva: ako radnik tuži državu ili nekog ko je u okrilju države, spor će zastariti u većini slučajeva. Ako država tuži radnika ili neko ko je u okrilju države, spor će biti završen brzinom svetlosti i radnik će biti kriv, ako je zaista kriv, a u mnogim slučajevima i kad nije kriv.
Veruj mi znam o čemu pričam.

Gde je tu pravda koja nužno mora postojati za svakog?

Dok sam studirala, radila sam kao ispomoć u kancelariji jednog poznatog beogradskog krivičara. Dešava se da zastare predmeti gde postoje čisti dokazi da je neko počinio krivično delo.
Krivična dela su daleko ozbiljnije stvari od npr. jednog radnog spora, pa ni za to nema pravde. A kako onda da očekujemo da u nekim situacijama gde bi griža savesti sudije bila daleko manja (jer bi oštećeni bio dodatno oštećen, ali ne previše, po život opasno) ne bude odbacivanja dokaza, uzimanja mita, zastarevanja...

Vidi se da nisi imala posla sa sudovima.;)
Blago tebi.

Tristran

Zainteresovan član
Poruka
309
Sve ste u pravu, ali je problem što je jako malo ljudi u poziciji da iskorišćava svoj položaj, a mnoooogo više je onih što ne mogu ni za hleb da zarade, a rade kao crnci i ne žale se jer znaju da nema svrhe.
Pre svega nisu u mogućnosti da sebi priušte luksuz povlačenja po sudovima jer nemaju čime da se prehrane dok traju beskonačna suđenja, a kamoli da imaju čime da plaćaju sve troškove suđenja.
Suština!

Mnogi bi se iznenadili kako je sve trulo po tom pitanju.
Ali istina se teško saznaje jer su nam mediji isti onakvi kao i država- podkupljivi, očajni, zavisni, a ne nezavisni...

Ali dovoljno je širom otvoriti oči, nije potrebno biti pravnik po struci.
Uostalom, ko hoće da vidi, on vidi.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Не знам. Не разумем се у судове, али у етику да.
Ја се у животу руководим тиме да оправдање за кршење закона (пљачке, утаје, разне малверзације, злоупотребе...) не може бити то што га и други крше!

Tristran

Zainteresovan član
Poruka
309
Apsolutno se slažem sa tobom.:)
Ali u situaciji u kojoj smo mi, pitanje je kako se lavina pokrenula? Umiksuj to sa psihologijom mase, čoveka kao pojedinca - kad neko vidi da pravda ne može biti zadovoljena, on krene putem nepravde, jer za drugi izbor nije dovoljno jak, a ni svestan. (znači, čast izuzecima)

Država je ta koja treba da stvori uslove, brine o svojim građanima, da se trudi da kriterijumi budu jednaki za sve, ali na žalost, to ovde nije tako.

Ako želimo da nam krene, neke stvari ćemo morati korenito da menjamo.

Vukasin-coral

Domaćin
Poruka
4.732
Apsolutno se slažem sa tobom.:)
Ali u situaciji u kojoj smo mi, pitanje je kako se lavina pokrenula? Umiksuj to sa psihologijom mase, čoveka kao pojedinca - kad neko vidi da pravda ne može biti zadovoljena, on krene putem nepravde, jer za drugi izbor nije dovoljno jak, a ni svestan. (znači, čast izuzecima)

Država je ta koja treba da stvori uslove, brine o svojim građanima, da se trudi da kriterijumi budu jednaki za sve, ali na žalost, to ovde nije tako.

Ako želimo da nam krene, neke stvari ćemo morati korenito da menjamo.

I te kako. Moja supruga takođe ne radi od kako se porodila.

yagi

Domaćin
Poruka
4.312
По свему судећи, опет медији шире (дез)информације. И наравно, опет они нижеразредни, јер чим новинар, ако то заиста и јесте, боји свој текст епитетима("очајне мајке"), диже своју редакцију у небеса("јављају се редакцији Курира"), ту нешто није у реду... Зашто та редакција нија покренула истраживање на ту тему, ако је то масовна појава и реални проблем у друштву? Где су факти? Које су фирме највише учествовале у оваквим пословима? :think: најлакше је написати овакав текст... :roll: чак нема ни "удицу" :per:

Него, у којим то ФИРМАМА радник може тек тако да добије отказ? Ако се радник отпусти без доказа да није поступао по Уговору, исти ће се лако вратити на посао, такви се случајеви брзо решавају....само питање је части, имају ли сви радници валидне уговоре о раду, и како заправо послује та фирма. Ако је раднику стало само до "суве"плате, и рад без икаквих обавеза, онда не може ни своја права да тражи, ако загусти.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.