Otezano gutanje

IIIKARTMENIII

Zainteresovan član
Poruka
285
Hteo sam da se raspitam malo o mom problemu :D Ovako vec skoro dva meseca imam problema sa gutanjem pljuvacke...Bio samo kod doktora za uho,grlo,nos vadio bris i radio pasazu jednjaka sve je uredu..Na kraju dobijem uput da odem u bolnicu da se javim na Gastroskopiju i tamo mi zakazu za 29 avgust pregled...Kad gutam pljuvacku moram da se napinjem da je progutam imam osecaj kao da cu da progutam jabucicu i da se udavim...Nekad mi se desava isto kao da mi se nesto sliva niz grlo i onda me tera da gutam cesto ali otezano i posle nekoliko puta onda podrignem i tako ponovo...Takodje imam osecaj da mi nesto krcka kad gutam tacno kod jabucice :( Da li neko zna sta mi je i ima li neki lek koji mogu da koristim posto tek imam snamanja za 20 dana..Pomoc,pomoc
 
Ne znam u cemu je problem ali m podsjeti na slucaj sa mojim bratom (tada je imao 15 godina).Zalio se dosta vremena da ne moze nista da guta cinilo mu se da ce se ugusiti.Onda jedno vece je bio vrhunac kada je poceo da panici da ce se ugusiti,odmah su ga poveli u bolnicu,tamo doktor za uho,grlo i nos nije nista otkrio a brat kada je dosao samo se zalio da ga grlo grebe.Za nekolika dana njemu je to spontano proslo,vise se nije zalio,a nikada nismo znali sto je bilo u pitanju.Mada ja mislim da je to sve u glavi,kada covjek umisli da je to tako,to i bude tako a ustvari nemam nikakav problem,barem tako mislim da je bilo kod moga brata da je sve umislio.Poslije toga sjecam se nekoliko puta se desilo (kada je bio prehladjen) da se sat vremena 'vatamo sa njim kroz kucu da popije tabletu :D
 
Hteo sam da se raspitam malo o mom problemu :D Ovako vec skoro dva meseca imam problema sa gutanjem pljuvacke...Bio samo kod doktora za uho,grlo,nos vadio bris i radio pasazu jednjaka sve je uredu..Na kraju dobijem uput da odem u bolnicu da se javim na Gastroskopiju i tamo mi zakazu za 29 avgust pregled...Kad gutam pljuvacku moram da se napinjem da je progutam imam osecaj kao da cu da progutam jabucicu i da se udavim...Nekad mi se desava isto kao da mi se nesto sliva niz grlo i onda me tera da gutam cesto ali otezano i posle nekoliko puta onda podrignem i tako ponovo...Takodje imam osecaj da mi nesto krcka kad gutam tacno kod jabucice :( Da li neko zna sta mi je i ima li neki lek koji mogu da koristim posto tek imam snamanja za 20 dana..Pomoc,pomoc
Како је све што си навео у реду, посебно пасажа једњака, вероватно је на психичкој бази. Постоје и случајеви наслеђа.
Баш сам скоро имала контакт са мајком и сином с истим проблемом. Жена цео живот гута (храну посебно) уз помоћ воде. Здрава и права на ниову онога што актуелма медицина може да истражи. Али она каже да је јако нервозна по природи.
 
I ja sam imao taj problem, probaj u apoteci da kupiš "Tantum Verde", samo ga prskaš na krajnike, a ima efekat na celo grlo.

Тантум верде служи као мини анестезија кад постоје болови у грлу изазвани бактеријском или вирусном инфекцијом.
Тако да у овом случају не долази у обзир као помоћно мед. средство.
 
Hteo sam da se raspitam malo o mom problemu :D Ovako vec skoro dva meseca imam problema sa gutanjem pljuvacke...Bio samo kod doktora za uho,grlo,nos vadio bris i radio pasazu jednjaka sve je uredu..Na kraju dobijem uput da odem u bolnicu da se javim na Gastroskopiju i tamo mi zakazu za 29 avgust pregled...Kad gutam pljuvacku moram da se napinjem da je progutam imam osecaj kao da cu da progutam jabucicu i da se udavim...Nekad mi se desava isto kao da mi se nesto sliva niz grlo i onda me tera da gutam cesto ali otezano i posle nekoliko puta onda podrignem i tako ponovo...Takodje imam osecaj da mi nesto krcka kad gutam tacno kod jabucice :( Da li neko zna sta mi je i ima li neki lek koji mogu da koristim posto tek imam snamanja za 20 dana..Pomoc,pomoc
Meni se to isto dešava već nekih godinu dana teže gutam pljuvacku teže dišem radio sam nalaze krvi krvnog pritiska pasazu jednjaka akt gutanja hormone stitne žlijezde krvni pritisak uredan ma svi nalazi uredni jedini problem je me ubija je to sto me konstantno tjera da gutam nemmam pojma sta je ovo?

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Dok jedem čvrstu ili bilo kakvu hranu nemam problema a tako ni sa tečnosti jedino pljuvacka nisam radio gastroskopiju jer se bojim a nema želučanu kiselinu nit me boli želudac ponekad podrigujem ali ništa strašno

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
na psihickoj bazi je ja imam isti problem ali nije zdravstvene prirode hocu reci na psihickoj bazi je imam strah od gutanja tecnih stvari ako neko ima slican problem neka se javi obavezno
Nije to na nervnoj bazi ja pijem i lexaurin 3mg 2x1 i Controloc 40mg 1x1 i ništa opet isto ja sam uradio sve nalaze od pasaze jednjaka pa da ne nabrajam ja mislim da je sve od sinusa neki spominju da je od želučane kiseline evo ja nemam želučanu kiselinu nit me boli želudac ja samo imam sumnju da se sinusi slijevaju niz zid ždrijlela pa zastane u grlu u ponedjeljak idem na pregled pa ćemo vidjeti kako i sta dalje

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Zdravlje!
3bf5455d31211f47a9cd49df774a8ae1.jpg
 
Upravo me muči taj problem u poslednjih godinu, dve...
Nisam išao lekaru, ali sam se temeljno informisao preko interneta,
koristeći mnoge medicinske sajtove.
Dijagnoza je - gljivica kandida u ustima.
Najpre se manifestuje peckanjem, a onda i pečenjem u grlu,
po jeziku, u jednjaku i dušniku...u zapuštenim slučajevima
rasprostire se dublje, zahvatajući bronhije.
Lečenje je teško i mukotrpno...
Tu bolest izazivaju hronična upotreba nekih lekova i duvanski dim.
Preporuka je da se nekoliko puta dnevno grlo ispira sodom bikarbonom,
razbleženom u vodi - grgotanjem.
To radim poslednjih 15 - tak dana i mislim da pomaže...
Inače, kad se skupi ta gusta, masna pljuvačka, razvlači se kao žvakaća guma.
Posebno smeta noću, jer dramatično otežava disanje.
Eto, dao sam ti temeljan odgovor !
 
jel može soda i plemenka?

Samo se ti zajebavaj !
I to si naš'o gde.
Na temi o zdravlju...
E, jesi klokan !


- - - - - - - - - -

Provjeri hormone stitne zlijezde.Prijateljski savjet.......
Ako to nije onda je neki manji poromecaj.
A moze biti i neka alergija,pa uradi i alergo-test.

Kandidijaza !
I ništa drugo.
Neka ide kod doktora, pa da vidimo šta će mu doktor reći !?
 
Idi kod gastroenterologa, ne znam šta si čekao toliko dugo....
Išao sam i kada su mi naspricali anestetik u grlo uhvatila me jaka panika nisam mogao uopšte da gutam i onda su počeli da se približavaju s onom cijevčicom ja sam prepao i odustao dali su mi trojnu terapiju valjda su sumnjali u nešto i ništa mi nije pomogla terapija kaže gastreonolog da je 80% na nervnoj bazi ne boli me želudac ne povracam probava je okej redovna ne osjećam želučanu kiselinu radio sam pasazu jednjaka akt gutanja sve okej nerazumijem više šta se ovo dešava??

Sent from my E5603 using Tapatalk
 

Back
Top