oteto prokleto

Treća

Iskusan
Poruka
6.360
A sad nešto sasvim drugačije.
Opet sam, juče čini mi se, videla na vestima priču o prodavanju imovine nekih ljudi kojima su komunisti oduzeli imovinu. Prezirem nepravdu i bahatost. Da li neko razume takve poteze? Šta je bilo sa onim da će imovina biti vraćena pravim vlasnicima?
 
A sad nešto sasvim drugačije.
Opet sam, juče čini mi se, videla na vestima priču o prodavanju imovine nekih ljudi kojima su komunisti oduzeli imovinu. Prezirem nepravdu i bahatost. Da li neko razume takve poteze? Šta je bilo sa onim da će imovina biti vraćena pravim vlasnicima?

...nishta ,inache bi drzava bankrotirala ,samo mi u evropi nismo izvrshili povracaj imovine ............opet da budemo u nekoj gluposti prvi ..............mada chitam da to mora da se sredi dok ne udjemo u evropsku uniju 2087.
 
Када се та имовина буде враћала за неких 156. година наследника ће бити вазда... и док они то поделе ником ништа неће припасти...по принципу, један ко ни један..
 
Aposolutno se slažem da imovinu treba vratiti ili realno nadoknaditi njenu vrednost.
To je jedini način da se nadoknadi nepravda, jer je nacionalizacija u Srbiji bila obična krađa (kod nas nie bilo ostataka feudalnog sistema i nekih plemićkih privilegija).

I da dodam kad govorim o ovome ''Ne laje kuče sela radi nego radi sebe'' :D, i nisam motivisan samo nekim moralnim obzirima.:lol:
Zato ''vrćite'' mi moju zemlju i lokale, ako ne možete to, dajte pare..

A možda ni ova maca ne frkće za džabe:D
 
Netačno!!! Pouzdano znam da to nisu riješili ni BiH ni Hrvatska!!!!

Деда ми је монархиста.... једном су га питали па зашто није волео друга Титу кад се под његовом тиранијом лепо живело? - Зато што је Тито вршио национализацију само у Србији- одговори мој деда.

Ја сам се после тога распитивао да ли је то тачно, нико ми није знао дати прецизан одговор. Оно што сам једино успео да сазнам јесте да је било национализације и у другим републикама бише СФРЈ али не у том обиму као што је то чињено у Србији...
 
Деда ми је монархиста.... једном су га питали па зашто није волео друга Титу кад се под његовом тиранијом лепо живело? - Зато што је Тито вршио национализацију само у Србији- одговори мој деда.

Ја сам се после тога распитивао да ли је то тачно, нико ми није знао дати прецизан одговор. Оно што сам једино успео да сазнам јесте да је било национализације и у другим републикама бише СФРЈ али не у том обиму као што је то чињено у Србији...

U Slavoniji je bilo manje toga, barem od Hrvata, jer je dosta zemlje ostalo nakon što su tzv. folksdojčeri proterani!? Ispravite me, ako grešim.
 
Moj pradeda je bio akcionar u nekoliko fabrika na tlu današnje Hrvatske za vreme kralja, a u nekima je bio i većinski vlasnik. U Bosni je imao ogromnu zemlju i ergelu lipicanera. Sve je to pokupovao parama od rudnika koje je prodao u Americi 30-ih, jer ga je vukla rodna gruda. Znači nije se obogatio na grbači naroda.
U ratu su ga ustaše zaklale u Jasenovcu, dok mu je ćerka bila prvoborac partizanski poručnik. Sve to nije sprečilo komuniste da mojoj porodici oduzmu svu imovinu posle rata. Na našoj zemlji je kasnije niklo tri sela. Ybte kad bi mi vratili zemlju ja bih bio feudalac jer bih imao kmetove koji žive na mojoj zemlji. Znači od toga nema ništa. A, ne verujem da će se hrvatska vlast smilovati da Srbinu vrati fabrike.
MRZIM KOMUNJARE!!!!
 
A sad nešto sasvim drugačije.
Opet sam, juče čini mi se, videla na vestima priču o prodavanju imovine nekih ljudi kojima su komunisti oduzeli imovinu. Prezirem nepravdu i bahatost. Da li neko razume takve poteze? Šta je bilo sa onim da će imovina biti vraćena pravim vlasnicima?

To je sve zato sto su u Srbiji jos uvek na vlasti komunjare.
 
To je sve zato sto su u Srbiji jos uvek na vlasti komunjare.
Ako su još uvek onako zadrti kao Tile, tj. da oni moraju biti glavni, onda nam se crno piše:
Za bilo kakvo savezništvo, bilo EU, bilo Rusi, trebaće izgleda da padne krv i u Srbiji!

PS: Nije Tile rekao Staljinu NE zato što je mislio biti bolji od njega, već da bi mogao raditi što bi radio i Staljin, ali da mu ne mora da polaže račune!:D
 
Деда ми је монархиста.... једном су га питали па зашто није волео друга Титу кад се под његовом тиранијом лепо живело? - Зато што је Тито вршио национализацију само у Србији- одговори мој деда.

Ја сам се после тога распитивао да ли је то тачно, нико ми није знао дати прецизан одговор. Оно што сам једино успео да сазнам јесте да је било национализације и у другим републикама бише СФРЈ али не у том обиму као што је то чињено у Србији...

mom dedi je oduzeto 100hektara zemlje a posto nije htio da se uclani u zadrugu isao je 2 godine u zatvor...i placao je ogromne poreze...i na kraju ipak nije usao...jer je deda bio bogat i trebao je da sve sto je sticano stotinama godina da podijeli sa svakakvim oloshom
 

Back
Top