Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Oteo papir aktivistima SNS koji su mu došli na vrata, pa završio u policiji

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.382
neki da, a neki to rade iz lične koristi...išli bi da agituju i za hašima tačija
Eeee, ako ti uspes da razdvojis kod srba one koji rade poltronski zbog straha i oni koji rade poltronski zbog licne koristi , ili oni koji rade poltronski zato sto svi drugi to rade, pa nisu oni nista gori, oni su ponosni kao i ostali , svaka tebi cast....

zlatko01

Elita
Poruka
20.168
Eeee, ako ti uspes da razdvojis kod srba one koji rade poltronski zbog straha i oni koji rade poltronski zbog licne koristi , ili oni koji rade poltronski zato sto svi drugi to rade, pa nisu oni nista gori, oni su ponosni kao i ostali , svaka tebi cast....
teško...ne bih uspeo...mogao bih da ti dam nekoliko imena i da pogledaš na fejsu profile...otkada je jedan Baja iz Kruševca napredovao u SNS, njima se posrećilo...od bezličnih likova, dalleko su dogurali...a poznajem ih lično...ne bi verovao, jedan lik je postao i neki diplomata, a imao je samo osnovnu školu

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.382
teško...ne bih uspeo...mogao bih da ti dam nekoliko imena i da pogledaš na fejsu profile...otkada je jedan Baja iz Kruševca napredovao u SNS, njima se posrećilo...od bezličnih likova, dalleko su dogurali...a poznajem ih lično...ne bi verovao, jedan lik je postao i neki diplomata, a imao je samo osnovnu školu
Imam ja bolji primer za ovu seljacku revoluciju koja se desila..
Dosao novi djak kod mene u 4om razredu srednje, uzas seoskog obrazovanja, sve petice, a nista ne zna, ali se uvlaci profanima, uglavnom onima sto su dobili premestaj iz seoske srednje skole koja je zatvorena...
Ajd to nije nista strasno , ima ljudi razlicitih i treba da ih ima, da nema ovih ne bi znali kakvi su oni drugi..
Nego posle na 10 godina mature, svi se jedva krpe, a tip radi kao farmaceut a nije zavrsio nista osim te srednje nashe..i sa tim svojim pristupom uvlacenje plus uradi sve , ne postoji dno, a to je pokazivao u praksi i u skoli, bez imalo zelje da se on tu nesto opravda..ali nije slihtara u tom smislu , ne, sve sto treba, sliht je za njega samo mala operacija...bezvredna takoreci...
On ti pokazuje 10 stanova koje je kupio u vecem gradu u Srbiji , kucu sebi napravio, tacnije kupio pa doradio, baca pare na muziku a nije dzek tip, znaci nema ni trunke dzeka niti veseljaka, nego bas ono da pokaze ono sto voli , da je bolji od drugih...
Ajd i ovo pokazivanje nije to bitno , vole ljudi i to da rade....ali sam njegov kvalitet je dobar prikaz sta je danas potrebno pozeljno i uspesno u srpskoj privredi...
Nema diplome, on uspeva samo na to....Doduse nisam siguran da sad nema diplomu , jer u medjuvremenu je valjda skapirao da ce kasnije da zaebava ove ostale bas preko toga da ima phD , doktorat ili dva...U BG imam jednog crnogorca stomatologa koji je doktorirao stomatologiju a ne zna da popravi zub, ne zna da izvadi zub, ne zna nista....ama bas nista....on i kaze ja bre sve kupujem.....imam dva doktorata, jedan magistrat (kao zavrsio je i farmaciju, trebala mu diploma jer je presao u prodavce farmaceutskih preparata za stomatologiju valjda, mislim da mu je ta diploma iz PG, a mozda i ostale, covek je CG)...
Pogodi koliko stanova ima u BG, pogodi koliko je stanarina brucoskinjama i studentkinjama ako redovno daju.....210e do 250e...a ako ne daju , e onda mora da se sele...i izgleda da tu nema problema...bar po gostoprimstvu koje sam i osetio kod stanarki tih njegovih stanova po BG...mozda i to radi, usluga za uslugu, pojma nemam...

U svakom slucaju kad se seljastvo koje ima logiku ne interesuje me drustveni sistem , nego samo moja korist i skriva sve sto radi a spremno je sve da radi, a prikazuje se samo kao posteno , sta god to znacilo u jednom trenutku , onda u drustvu nema mesta za uspeh za neku stvarnu vrednost...
Samo uspeh i novac...to je formula kod seljastva...a vrednost...ma daj....to je tema za ruganje..

cornflakes

Poznat
Poruka
7.065
...
Sta treba da bi se tuzio chrome, google i microsoft po ovom zakonu...
Vise nego ocigledno da se krsi ovo nabrojano..
.

Овај закон је донет на основу европских прописа који су пре свега донети да се спречи злоупотреба (продаја) личних података које масовно прикупљају поред поменутих још фејс, твитер, инстаграм и остали и њих контролишу европске институције у земљама где имају пријављено седиште, углавном Ирска.

Може да се поднесе захтев Поверенику за информације од јавног значаја и заштиту података о личности и захтева одговор.

.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.801
...

.

Овај закон је донет на основу европских прописа који су пре свега донети да се спречи злоупотреба (продаја) личних података које масовно прикупљају поред поменутих још фејс, твитер, инстаграм и остали и њих контролишу европске институције у земљама где имају пријављено седиште, углавном Ирска.

Може да се поднесе захтев Поверенику за информације од јавног значаја и заштиту података о личности и захтева одговор.

Повереник о Конвенцији о заштити личних података

28.02.2020 • Извор: Tanjug

БЕОГРАД: Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности Милан Мариновић поздравио је намеру Скупштине да на дневни ред 2. марта стави предлог закона којим би биле потврђене измене и допуне Конвенције о заштити лица у односу на аутоматску обраду личних података.

Реч је, како се наводи у саопштењу које је достављено медијима, о Конвенцији 108, а предложеним изменама и допунама она се модернизује и унапређује.
Повереник подсећа да је 18.3.2019. године поднео Влади иницијативу да Србија потпише протокол о изменама и допунама Конвенције 108, а најважније новине односе се на начело пропорционалности и законитости, на транспарентности обраде, проширења категорије осетљивих података, прописивање обавезе пријављивања повреде података...
Такође, тиме се обезбеђују услови да се начела заштите података примењују на све активности обраде укључујући и националну безбедност, поштовање независности органа за заштиту података, као и јачање међународне сарадње.

Повереник каже да ће након доношења овог закона Србија да се прикључи за сада малом броју држава чланица Савета Европе које су ратификовале тај протокол.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.