Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Oteo papir aktivistima SNS koji su mu došli na vrata, pa završio u policiji

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.381
Bre , ja nikako da shvatim nacin razmisljanja srpskih mozgova...ali stvarno..
Ni temu nisam razumeo , jer je neko pao sa marsa, ili svi Srbi ili ja..
A evo i zasto..
Jos dok je Dacic bio ministar policije, bilo je poznato mnogima, skoro da kazem opstepoznato da partije imaju spiskove gradjana i sve licne podatke..
To se nije odnosilo samo na SPS, nego i na radikalnu stranku i tek formirani SNS kasnije..
E sad , ne mogu da se setim da li je direktno moj izvor informacija koji je sigurno tacan, rekao i za DS, ali Tadic je radio i gore stvari sa BIA tako da nisam ni obracao paznju o mogucem izuzecu DS iz te grupe stranaka koje imaju sve podatke o gradjanima..

U Srbiji postoji neko cudno razmisljanje da je slucajnost slucajnost dok ne predje 50%....sine pa to je i najgori tupan u skoli prevazisao ali narod Srbije nije..

Zamislite vest, grupa strucnjaka sa Srpskog istrazivackog centra za visoku umnost i sustinske nauke, otkrio da slucajnost nije bas slucajnost kako se do sada mislilo..
Oni su posmatranjem igrice mastermind i slicnih otkrili da i pored toga sto je to igrica slucajnosti , mnogi igraci uspevaju da razviju osecaj koji pomera rezultat kao boljim i tako su naucnici iz Srbije dosli do fantasticnog otkrica da se u slucajnosti moze nalaziti i izvesnost koja nije slucajna..
Proverom na drugim igricama oni su uocili da odredjeni pojedinci imaju sposobnost da vise izbegnu slucajnost slucajnih dogadjaja i na tome se dalje radi da se otkrije koja je vidovitost u pitanju....
Da bi se sto vise iskoristio potencijal drzavljana Srbije kao nebeskog naroda, javni servis Srbije je uveo jedan oblik igrice u kviz Slagalica i na taj nacin aktivno pomaze u pronalazenju izuzetnih talenata ovog nebeskog naroda..

I ako nekome izgleda kao ruganje, verujte nije, znaci vecina danasnjih gradjana , tj drzavljana posto nema gradjana, stvarno stvari gleda vrlo uprosteno , bum tras, etiketa...
I sad odjednom otkud spiskovi i licni podaci kod SNS stranke...
Moja zbunjenost je vise u smislu da se bune za uznemiravanje, ako je to u pitanju, ali izvor licnih podataka je odavno procureo...

miso6207

Elita
Poruka
16.279
Bre , ja nikako da shvatim nacin razmisljanja srpskih mozgova...ali stvarno..
Ni temu nisam razumeo , jer je neko pao sa marsa, ili svi Srbi ili ja..
A evo i zasto..
Jos dok je Dacic bio ministar policije, bilo je poznato mnogima, skoro da kazem opstepoznato da partije imaju spiskove gradjana i sve licne podatke..
To se nije odnosilo samo na SPS, nego i na radikalnu stranku i tek formirani SNS kasnije..
E sad , ne mogu da se setim da li je direktno moj izvor informacija koji je sigurno tacan, rekao i za DS, ali Tadic je radio i gore stvari sa BIA tako da nisam ni obracao paznju o mogucem izuzecu DS iz te grupe stranaka koje imaju sve podatke o gradjanima..

U Srbiji postoji neko cudno razmisljanje da je slucajnost slucajnost dok ne predje 50%....sine pa to je i najgori tupan u skoli prevazisao ali narod Srbije nije..

Zamislite vest, grupa strucnjaka sa Srpskog istrazivackog centra za visoku umnost i sustinske nauke, otkrio da slucajnost nije bas slucajnost kako se do sada mislilo..
Oni su posmatranjem igrice mastermind i slicnih otkrili da i pored toga sto je to igrica slucajnosti , mnogi igraci uspevaju da razviju osecaj koji pomera rezultat kao boljim i tako su naucnici iz Srbije dosli do fantasticnog otkrica da se u slucajnosti moze nalaziti i izvesnost koja nije slucajna..
Proverom na drugim igricama oni su uocili da odredjeni pojedinci imaju sposobnost da vise izbegnu slucajnost slucajnih dogadjaja i na tome se dalje radi da se otkrije koja je vidovitost u pitanju....
Da bi se sto vise iskoristio potencijal drzavljana Srbije kao nebeskog naroda, javni servis Srbije je uveo jedan oblik igrice u kviz Slagalica i na taj nacin aktivno pomaze u pronalazenju izuzetnih talenata ovog nebeskog naroda..

I ako nekome izgleda kao ruganje, verujte nije, znaci vecina danasnjih gradjana , tj drzavljana posto nema gradjana, stvarno stvari gleda vrlo uprosteno , bum tras, etiketa...
I sad odjednom otkud spiskovi i licni podaci kod SNS stranke...
Moja zbunjenost je vise u smislu da se bune za uznemiravanje, ako je to u pitanju, ali izvor licnih podataka je odavno procureo...
Kad pozvone na kapiju, bacam petarde.
Ne pitam koji su i čiji su.
Kampanju može da vodi samo poštar Dragomir.

Владан

Buduća legenda
Poruka
30.919
Koliko sam cuo to nije zeleo niko da radi u SNS. Ali Vucic insistira na kampanji vrata do vrata. Ucenjeni mladici ,oni koje drze na poslu bez resenja moraju da idu ili ce popiti otkaz. Znaju oni da nisu svuda dobrodosli kazu cim otvore vrata sve nam je jasno. Srbija je podeljena. Razumite malo i te momke.Moraju . Ali ako ih zahebu i daju im otkaze posle 3~4 godine dobice takvu opoziciju da ce im Bosko Obradovic izgledati kao majka Tereza.
Kako god nema opravdanja. Zasto ciniti nesto ako se kosi sa tvojim principima. Bedno. Covek treba biti - covek.

cornflakes

Poznat
Poruka
7.065
Кратко објашњење о чему се овде ради,

ZAKON O ZAŠTITI PODATAKA O LIČNOSTI

Značenje izraza

Član 4

Pojedini izrazi u ovom zakonu imaju sledeće značenje:
1) "podatak o ličnosti" je svaki podatak koji se odnosi na fizičko lice čiji je identitet određen ili odrediv, neposredno ili posredno, posebno na osnovu oznake identiteta, kao što je ime i identifikacioni broj, podataka o lokaciji, identifikatora u elektronskim komunikacionim mrežama ili jednog, odnosno više obeležja njegovog fizičkog, fiziološkog, genetskog, mentalnog, ekonomskog, kulturnog i društvenog identiteta;
2) "lice na koje se podaci odnose" je fizičko lice čiji se podaci o ličnosti obrađuju;
3) "obrada podataka o ličnosti" je svaka radnja ili skup radnji koje se vrše automatizovano ili neautomatizovano sa podacima o ličnosti ili njihovim skupovima, kao što su prikupljanje, beleženje, razvrstavanje, grupisanje, odnosno strukturisanje, pohranjivanje, upodobljavanje ili menjanje, otkrivanje, uvid, upotreba, otkrivanje prenosom, odnosno dostavljanjem, umnožavanje, širenje ili na drugi način činjenje dostupnim, upoređivanje, ograničavanje, brisanje ili uništavanje (u daljem tekstu: obrada);
...

Načela obrade

Član 5

Podaci o ličnosti moraju:
1) se obrađivati zakonito, pošteno i transparentno u odnosu na lice na koje se podaci odnose
("zakonitost, poštenje i transparentnost"). Zakonita obrada je obrada koja se vrši u skladu sa ovim zakonom, odnosno drugim zakonom kojim se uređuje obrada;
2) se prikupljati u svrhe koje su konkretno određene, izričite, opravdane i zakonite i dalje se ne mogu obrađivati na način koji nije u skladu sa tim svrhama ("ograničenje u odnosu na svrhu obrade");
3) biti primereni, bitni i ograničeni na ono što je neophodno u odnosu na svrhu obrade ("minimizacija podataka");
4) biti tačni i, ako je to neophodno, ažurirani. Uzimajući u obzir svrhu obrade, moraju se preduzeti sve razumne mere kojima se obezbeđuje da se netačni podaci o ličnosti bez odlaganja izbrišu ili isprave ("tačnost");
5) se čuvati u obliku koji omogućava identifikaciju lica samo u roku koji je neophodan za ostvarivanje svrhe obrade ("ograničenje čuvanja");
6) se obrađivati na način koji obezbeđuje odgovarajuću zaštitu podataka o ličnosti, uključujući zaštitu od neovlašćene ili nezakonite obrade, kao i od slučajnog gubitka, uništenja ili oštećenja primenom odgovarajućih tehničkih, organizacionih i kadrovskih mera ("integritet i poverljivost").

Rukovalac je odgovoran za primenu odredaba stava 1. ovog člana i mora biti u mogućnosti da predoči njihovu primenu ("odgovornost za postupanje").
...

Zakonitost obrade

Član 12

Obrada je zakonita samo ako je ispunjen jedan od sledećih uslova:
1) lice na koje se podaci o ličnosti odnose je pristalo na obradu svojih podataka o ličnosti za jednu ili više posebno određenih svrha;
2) obrada je neophodna za izvršenje ugovora zaključenog sa licem na koje se podaci odnose ili za preduzimanje radnji, na zahtev lica na koje se podaci odnose, pre zaključenja ugovora;
3) obrada je neophodna u cilju poštovanja pravnih obaveza rukovaoca;
4) obrada je neophodna u cilju zaštite životno važnih interesa lica na koje se podaci odnose ili drugog fizičkog lica;
5) obrada je neophodna u cilju obavljanja poslova u javnom interesu ili izvršenja zakonom propisanih ovlašćenja rukovaoca;
6) obrada je neophodna u cilju ostvarivanja legitimnih interesa rukovaoca ili treće strane, osim ako su nad tim interesima pretežniji interesi ili osnovna prava i slobode lica na koje se podaci odnose koji zahtevaju zaštitu podataka o ličnosti, a posebno ako je lice na koje se podaci odnose maloletno lice.

Stav 1. tačka 6) ovog člana ne primenjuje se na obradu koju vrši organ vlasti u okviru svoje nadležnosti.

Odredbe st. 1. i 2. ovog člana ne primenjuju se na obradu koju vrše nadležni organi u posebne svrhe.

Закон је ступио на снагу 21. августа 2019.г.

.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
126.867
Nisam siguran da je to tacno, od kad su nas cipovali i sve vise okupljaju podatke na jednom mestu, skoro svi licni podaci su dostupni i za upotrebu i za zloupotrebu.
Pri cemu vlast odredjuje sta je upotreba, a sta zloupotreba.

Medjutim, ako postoji zloupotreba, odgovor nije u otimanju papira.
Tebe su čipovali? Ja sam tako onamad psa čipovao, ali mi ostali nismo išli kod veterinara.

Poruka
23.684
Ovim pešadincima bih nekako i mogao da oprostim, ali pravo zlo se nalazi u funkcionerskom kadru SNS. Oni su ti kojima svašta pada na pamet a onda guraju gologuziju da prima udarce.
Тачно.Питам се само шта би било када би грађани којима напредњачки секташи долазе на врата, отишли на врата оних који их шаљу ?

Vukasin-coral

Domaćin
Poruka
4.732
Владалац почео са реализацијом своје идеје о терорисању грађана пред изборе.

Неколико уцењених припадника странке мало мање паметних кренуло да проси гласове по кућама и при том као и сам владалац лагили мало више него што здрав разум може да толерише.

Уосталом поред приче на линку у прилогу ниже је и видео

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izvor: Nova S
Beograđanin Ilija Jovičić, tvrdi da su mu juče na vrata došli aktivisti Srpske napredne stranke, koji su imali lične podatke njega i njegove supruge. Kada ih je pitao odakle im to, kaže da nije dobio odgovor, pa je jednom od aktivista uzeo papir. Nakon toga je, navodi Jovičić, došla policija i privela ga u stanicu.

Pošto je prethodno kontaktirao prijatelja, koji je, kaže, blizak jednoj opozicionoj partiji, ubrzo je u stanicu došao i advokat Vladimir Todorić.

"Kad sam došao u stanicu, ja sam saznao od nekog drugog policajca koji me je ispitivao da sam prijavljen da sam nasrnuo na neke žene, da sam im oteo neku fasciklu, mobilni telefon, tako nešto i da sam ih vređao i pretio Đilasom, e to je bilo najčudnije od svega. Posle toga sam bio u nekoj drugoj sobi ne trećem spratu, gde sam ponovo isto dao izjavu, čovek je sačinio zapisnik, ja sam to potpisao i onda je trebalo da sačekam valjda tužioca, tako sam razumeo, ali je onda došao Vladimir Todorić, advokat, i ja sam se iznenadio kad sam ga video, i on je rekao da nema nikakvog osnova da me tu drže duže, jer sam ja izjavu potpisao i rekao mi je: 'Polaziš kući'", ispričao je Jovičić.

http://rs.n1info.com/Vesti/a573085/...-mu-dosli-na-vrata-pa-zavrsio-u-policiji.html

Da upozorim -

svaka mesna zajednica ima mesni odbor, bazni podaci im kreću od predsednika stambenih zadruga, odatle preko raznih 'dobrovoljnih' akcija dolaze do informacijama o stanarima zgrade ili pak o informacijama o kućama i njihovim ukućanima kada je reč o naseljima. Vodite računa kako odbijate bande sa štandova sa likom glavnokomandujućeg koji vam nude kojekakve ankete itd itd, uz njih je uvek nekoliko likova iz kraja koje svakako znate bar iz viđenja...
To možemo nazvato mrežnom organizacijom, prikuplaju podatke o svakom od vas, mnoge zloupotrebljavaju. Ako vam dođu na vrata - najbolje je reći da vas politika ne zanima ili pak uz osmehh da je građansko pravo da na to pitanje ne odgovorite. Policija je ipak njihova, organizovana je po sistemu - poslušan - poslušniji - najposlušniji i umreženi su sa ostalima.

leki1

Primećen član
Poruka
640
Potrebno nam je više normalnih, tj. onih koji su za smenu aleksandra vučića
Zavisi šta smatraš pod normalnim. Sve opozicione stranke koje imaju bar neki rejting su nekad bile na vlasti i pokazale su se. Drugo, postoji jedna stvar koja nema veze sa politikom i strankama, veće je stvar pojedinca. Dakle neki čovek da bi bio normalan mora da uzrasta u normalnoj sredini. Bojim se da smo mi kolektivno u Srbiji već 30 godina rasli pod specifičnim uslovima da bi neko ovde mogao da pokaže političku i državnu zrelost, a pogotovo neka grupa tj stranka. Kolektivno osvešćivanje trajaće decenijama i ne zavisi koje si političke pozicije. Ukoliko postoji inicijativa samo da se smenjuju vlasti svake 4 godine time ne rešavamo problem.

Poslednja izmena:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.381
mene u vojsci bezbednjak pitao za stvari koje sam potpuno zaboravio da su se desile dok sam bio klinac, a neki se cude sto imaju osnovne podatke :lol:

a jel znate vi sta je sluzba?
Ih vojni kartoni, to zavisi od sluzbe bezbednosti u tvom mestu...moze biti jako tacno , a moze biti samo ofrlje kao i sve u Srbiji van tih bezbednosnih sluzbi..
Ali ono sto je izvesno je da posle vojske nece biti tacno...jer u vojsci ti filuju vojni karton staresine, a to znaci da ce da bi stitili svoje dupe da svasta nafiluju...
Npr kad gledas moj vojni karton, ako ne gledas taj bezbednosni predvojni , imaces totalno drugaciju sliku , a suprotnost nije suprotnost ako pogledas oba kartona...jer ce ti tacno biti jasno da su oficiri lazirali stvar...I u vojsci nemaju pristup svim bezbednosnim informacijama o tebi, samo onima koje im dostave lokalne bezbednosne sluzbe....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.381
Кратко објашњење о чему се овде ради,

ZAKON O ZAŠTITI PODATAKA O LIČNOSTI

Značenje izraza

Član 4

Pojedini izrazi u ovom zakonu imaju sledeće značenje:
1) "podatak o ličnosti" je svaki podatak koji se odnosi na fizičko lice čiji je identitet određen ili odrediv, neposredno ili posredno, posebno na osnovu oznake identiteta, kao što je ime i identifikacioni broj, podataka o lokaciji, identifikatora u elektronskim komunikacionim mrežama ili jednog, odnosno više obeležja njegovog fizičkog, fiziološkog, genetskog, mentalnog, ekonomskog, kulturnog i društvenog identiteta;
2) "lice na koje se podaci odnose" je fizičko lice čiji se podaci o ličnosti obrađuju;
3) "obrada podataka o ličnosti" je svaka radnja ili skup radnji koje se vrše automatizovano ili neautomatizovano sa podacima o ličnosti ili njihovim skupovima, kao što su prikupljanje, beleženje, razvrstavanje, grupisanje, odnosno strukturisanje, pohranjivanje, upodobljavanje ili menjanje, otkrivanje, uvid, upotreba, otkrivanje prenosom, odnosno dostavljanjem, umnožavanje, širenje ili na drugi način činjenje dostupnim, upoređivanje, ograničavanje, brisanje ili uništavanje (u daljem tekstu: obrada);
...

Načela obrade

Član 5

Podaci o ličnosti moraju:
1) se obrađivati zakonito, pošteno i transparentno u odnosu na lice na koje se podaci odnose
("zakonitost, poštenje i transparentnost"). Zakonita obrada je obrada koja se vrši u skladu sa ovim zakonom, odnosno drugim zakonom kojim se uređuje obrada;
2) se prikupljati u svrhe koje su konkretno određene, izričite, opravdane i zakonite i dalje se ne mogu obrađivati na način koji nije u skladu sa tim svrhama ("ograničenje u odnosu na svrhu obrade");
3) biti primereni, bitni i ograničeni na ono što je neophodno u odnosu na svrhu obrade ("minimizacija podataka");
4) biti tačni i, ako je to neophodno, ažurirani. Uzimajući u obzir svrhu obrade, moraju se preduzeti sve razumne mere kojima se obezbeđuje da se netačni podaci o ličnosti bez odlaganja izbrišu ili isprave ("tačnost");
5) se čuvati u obliku koji omogućava identifikaciju lica samo u roku koji je neophodan za ostvarivanje svrhe obrade ("ograničenje čuvanja");
6) se obrađivati na način koji obezbeđuje odgovarajuću zaštitu podataka o ličnosti, uključujući zaštitu od neovlašćene ili nezakonite obrade, kao i od slučajnog gubitka, uništenja ili oštećenja primenom odgovarajućih tehničkih, organizacionih i kadrovskih mera ("integritet i poverljivost").

Rukovalac je odgovoran za primenu odredaba stava 1. ovog člana i mora biti u mogućnosti da predoči njihovu primenu ("odgovornost za postupanje").
...

Zakonitost obrade

Član 12

Obrada je zakonita samo ako je ispunjen jedan od sledećih uslova:
1) lice na koje se podaci o ličnosti odnose je pristalo na obradu svojih podataka o ličnosti za jednu ili više posebno određenih svrha;
2) obrada je neophodna za izvršenje ugovora zaključenog sa licem na koje se podaci odnose ili za preduzimanje radnji, na zahtev lica na koje se podaci odnose, pre zaključenja ugovora;
3) obrada je neophodna u cilju poštovanja pravnih obaveza rukovaoca;
4) obrada je neophodna u cilju zaštite životno važnih interesa lica na koje se podaci odnose ili drugog fizičkog lica;
5) obrada je neophodna u cilju obavljanja poslova u javnom interesu ili izvršenja zakonom propisanih ovlašćenja rukovaoca;
6) obrada je neophodna u cilju ostvarivanja legitimnih interesa rukovaoca ili treće strane, osim ako su nad tim interesima pretežniji interesi ili osnovna prava i slobode lica na koje se podaci odnose koji zahtevaju zaštitu podataka o ličnosti, a posebno ako je lice na koje se podaci odnose maloletno lice.

Stav 1. tačka 6) ovog člana ne primenjuje se na obradu koju vrši organ vlasti u okviru svoje nadležnosti.

Odredbe st. 1. i 2. ovog člana ne primenjuju se na obradu koju vrše nadležni organi u posebne svrhe.

Закон је ступио на снагу 21. августа 2019.г.

.
Sta treba da bi se tuzio chrome, google i microsoft po ovom zakonu...
Vise nego ocigledno da se krsi ovo nabrojano..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.