Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Oteo papir aktivistima SNS koji su mu došli na vrata, pa završio u policiji

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.492
Владалац почео са реализацијом своје идеје о терорисању грађана пред изборе.

Неколико уцењених припадника странке мало мање паметних кренуло да проси гласове по кућама и при том као и сам владалац лагили мало више него што здрав разум може да толерише.

Уосталом поред приче на линку у прилогу ниже је и видео

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izvor: Nova S
Beograđanin Ilija Jovičić, tvrdi da su mu juče na vrata došli aktivisti Srpske napredne stranke, koji su imali lične podatke njega i njegove supruge. Kada ih je pitao odakle im to, kaže da nije dobio odgovor, pa je jednom od aktivista uzeo papir. Nakon toga je, navodi Jovičić, došla policija i privela ga u stanicu.

Pošto je prethodno kontaktirao prijatelja, koji je, kaže, blizak jednoj opozicionoj partiji, ubrzo je u stanicu došao i advokat Vladimir Todorić.

"Kad sam došao u stanicu, ja sam saznao od nekog drugog policajca koji me je ispitivao da sam prijavljen da sam nasrnuo na neke žene, da sam im oteo neku fasciklu, mobilni telefon, tako nešto i da sam ih vređao i pretio Đilasom, e to je bilo najčudnije od svega. Posle toga sam bio u nekoj drugoj sobi ne trećem spratu, gde sam ponovo isto dao izjavu, čovek je sačinio zapisnik, ja sam to potpisao i onda je trebalo da sačekam valjda tužioca, tako sam razumeo, ali je onda došao Vladimir Todorić, advokat, i ja sam se iznenadio kad sam ga video, i on je rekao da nema nikakvog osnova da me tu drže duže, jer sam ja izjavu potpisao i rekao mi je: 'Polaziš kući'", ispričao je Jovičić.

http://rs.n1info.com/Vesti/a573085/...-mu-dosli-na-vrata-pa-zavrsio-u-policiji.html

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.492
U uredjenoj drzavi je zabranjeno otimanje tudjih papira.
У уређеној држави не може нико да поседује туђе личне податке и користи их у своје сврхе, да не кажем злоупотребљава.

То је чини ми се регулисано законом о заштити података о личности?

pustos

Veoma poznat
Poruka
14.521
У уређеној држави не може нико да поседује туђе личне податке и користи их у своје сврхе, да не кажем злоупотребљава.

То је чини ми се регулисано законом о заштити података о личности?
Nisam siguran da je to tacno, od kad su nas cipovali i sve vise okupljaju podatke na jednom mestu, skoro svi licni podaci su dostupni i za upotrebu i za zloupotrebu.
Pri cemu vlast odredjuje sta je upotreba, a sta zloupotreba.

Medjutim, ako postoji zloupotreba, odgovor nije u otimanju papira.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.381
Nisam siguran da je to tacno, od kad su nas cipovali i sve vise okupljaju podatke na jednom mestu, skoro svi licni podaci su dostupni i za upotrebu i za zloupotrebu.

Ona lepotica iz prevoza juce oko 16h, bolje da se javi , da je ne trazim preko chipa....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.381
SAD mnogo prica o tome, ali centralizovana obrada podataka znaci da mnogi imaju nase podatke.
Silom prilika me naterase da koristim chrome...sine ovaj browser toliko grabi podatke o korisniku i salje na net, da je ludilo...
Android isto..
Znaci ako se bavim naucnim radom ili privatnim stvarima, to ni u ludilu na net povezan racunar, a ni u ludilu chrome...air gap obavezno...i japanac browser..

pustos

Veoma poznat
Poruka
14.521
Silom prilika me naterase da koristim chrome...sine ovaj browser toliko grabi podatke o korisniku i salje na net, da je ludilo...
Android isto..
Znaci ako se bavim naucnim radom ili privatnim stvarima, to ni u ludilu na net povezan racunar, a ni u ludilu chrome...air gap obavezno...i japanac browser..
jbg, moderno doba. :confused:

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759

U cemu je odgovor kako bi ga ti evo resio i kako bi sankcionisao popisivaca?

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.492
Vidi, meni nije jasno sta se ovde desilo.
Osim sto su mu porucili da znaju sta radi, ali drzava to vec zna rekli mu oni to ili ne.
Држава зна и њени репрезенти могу под удређеним условима онако како то закон прописује да управљају са тим подацимо

Само разлика у овој причи је што на његова врата нису покуцали представници државе, већ припадници једне политичке опције и тако демонстрирали да Србија није уређена држава, већ прћија једне особе и интересне групе коју је окупио око себе

jevropa

Buduća legenda
Poruka
27.024
Владалац почео са реализацијом своје идеје о терорисању грађана пред изборе.

Неколико уцењених припадника странке мало мање паметних кренуло да проси гласове по кућама и при том као и сам владалац лагили мало више него што здрав разум може да толерише.

Уосталом поред приче на линку у прилогу ниже је и видео

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izvor: Nova S
Beograđanin Ilija Jovičić, tvrdi da su mu juče na vrata došli aktivisti Srpske napredne stranke, koji su imali lične podatke njega i njegove supruge. Kada ih je pitao odakle im to, kaže da nije dobio odgovor, pa je jednom od aktivista uzeo papir. Nakon toga je, navodi Jovičić, došla policija i privela ga u stanicu.

Pošto je prethodno kontaktirao prijatelja, koji je, kaže, blizak jednoj opozicionoj partiji, ubrzo je u stanicu došao i advokat Vladimir Todorić.

"Kad sam došao u stanicu, ja sam saznao od nekog drugog policajca koji me je ispitivao da sam prijavljen da sam nasrnuo na neke žene, da sam im oteo neku fasciklu, mobilni telefon, tako nešto i da sam ih vređao i pretio Đilasom, e to je bilo najčudnije od svega. Posle toga sam bio u nekoj drugoj sobi ne trećem spratu, gde sam ponovo isto dao izjavu, čovek je sačinio zapisnik, ja sam to potpisao i onda je trebalo da sačekam valjda tužioca, tako sam razumeo, ali je onda došao Vladimir Todorić, advokat, i ja sam se iznenadio kad sam ga video, i on je rekao da nema nikakvog osnova da me tu drže duže, jer sam ja izjavu potpisao i rekao mi je: 'Polaziš kući'", ispričao je Jovičić.

http://rs.n1info.com/Vesti/a573085/...-mu-dosli-na-vrata-pa-zavrsio-u-policiji.html
Supermoderator pa rusilac rezima, tj.drzave, i sve to u mrklom medijskom mraku.
Pa to ima samo u zemlji Srbiji

Ps.zar ne treba moderator da bude nepristrasan

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.