Otac svjetlosti,savršeni Otac koji nema ni sjene ni mjene,uvjek isti!!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Hrišćani poznajete li ovog BOGA?
Koji je uvjek isti.
Koji nije kao starozavjetni Bog koji kažnjava pa se navodno promjenio nakon što je sina
Krista poslao na zemlju i postao nakon toga DOBRI BOG.
BOG je uvjek isti nikada se ne mjenja jer ako se mjenja onda nije SAVRŠEN nije uvek isti.
Tko je onda Onaj koji se u starom zavjetu Bogom sebe nazvao i da ga se kao takvoga drži?
Tko je onda BOG SAVRŠENI o kojem Jakovljeva poslanica govori??



Jakovljeva 2
16 Ne varajte se, ljubljena braćo moja!
17 Svaki dobri dar i svaki savršeni poklon odozgo je, silazeći od Oca svjetlosti, u kojega nema promjene ni sjene mijene.

James 1
16Do not err, my beloved brethren.
17Every good gift and every perfect gift is from above, and cometh down from the Father of lights, with whom is no variableness, neither shadow of turning
 
Isti je to bog. Samo u razlicitim situacijama ispoljavao razlicite strane svog karaktera, od kojih neke nisu bile bas tako slatke i umiljate, a ni savrsene.

Moglo bi se reci da je dosta radio na sebi, kako bi prikrio svoj karakter koji je ispoljavao u SZ.

Ili je doziveo amneziju, pa se ne seca ko je, sta je i sta je radio u SZ. Pa da zato je i doslo do promene. :)

Zozonce:):
Nepogresivi i savrseni bog je menjao sopstvene zakone, jer je shvatio da su neki neodgovarajuci i pokazao da ni on nije bas siguran u ono sto nalaze. Ne moze covek da odlucuje da li nesto po bozijoj volji ili ne, jer sta ako bog iskrsne i kaze menjam zakone-opet?
 
Poslednja izmena:
Isti je to bog. Samo u razlicitim situacijama ispoljavao razlicite strane svog karaktera, od kojih neke nisu bile bas tako slatke i umiljate, a ni savrsene.

Moglo bi se reci da je dosta radio na sebi, kako bi prikrio svoj karakter koji je ispoljavao u SZ.

Ili je doziveo amneziju, pa se ne seca ko je, sta je i sta je radio u SZ. Pa da zato je i doslo do promene. :)

Na osnovu čega si sigurna da je to isti??

Daj primjer.
Je si čitala Ivanovo evanđelje?
Je si li proćitala Dead see scrolls zapise i spise iz Nag Hammadi??
Kad to pročitaš možda ne budeš mislila tako.
 
Na osnovu čega si sigurna da je to isti??

Daj primjer.
Je si čitala Ivanovo evanđelje?
Je si li proćitala Dead see scrolls zapise i spise iz Nag Hammadi??
Kad to pročitaš možda ne budeš mislila tako.

Ne znam da li je isti, dajem ti samo mogucnosti.
Moze biti isti bog koji je ili doziveo amneziju ili nije savrsen i ispoljava razlicite strane karaktera.
Ne mora biti isti bog. Moze ih biti vise.
A citirala sam samu sebe u prethodnom postu, jer sam na drugoj temi rekla nesto slicno i to bas danas :)
Evo opet cu :)

Original postavio Zozonce:)
Nepogresivi i savrseni bog je menjao sopstvene zakone, jer je shvatio da su neki neodgovarajuci i pokazao da ni on nije bas siguran u ono sto nalaze. Ne moze covek da odlucuje da li nesto po bozijoj volji ili ne, jer sta ako bog iskrsne i kaze menjam zakone-opet?


:cao:
 
Ne znam da li je isti, dajem ti samo mogucnosti.
Moze biti isti bog koji je ili doziveo amneziju ili nije savrsen i ispoljava razlicite strane karaktera.
Ne mora biti isti bog. Moze ih biti vise.
A citirala sam samu sebe u prethodnom postu, jer sam na drugoj temi rekla nesto slicno i to bas danas :)
Evo opet cu :)
:cao:

Voliš da citiraš sama sebe i sa sobom raspravljaš? :eek:
Da ti nisi klon imortalke? :hahaha::hahaha:
 
a zasto bih te nazvala bezboznikom. ateisti se i ne bave religijom a ti si ovde prema tome imas veru.
a dokaz da je Bog nepromenljiv si sam naveo

Jesam naveo sam.
I BOG nije promjenljiv ,točno.

No to nije onaj iz starog zavjeta ,eto to je sve.
Jedino ako smo na istoga mislili???
Ako jesmo onda isprika ali bez obzira one riječi što si navela bila su ti strahota iako su ti iskrene bile što misliš.
 

Back
Top