"Otac stoljeća": Završio triatlon sa 13-godišnjom kćerkom koja pati od cerebralne par

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.257
"Otac stoljeća": Završio triatlon sa 13-godišnjom kćerkom koja pati od cerebralne paralize...

thumbnail.php

Kad bi postojala titula "oca stoljeća", Amerikanac Rick van Beek bio bi njezin ponosni vlasnik.
Taj predani otac iz Michigana, iz ljubavi prema svojoj 13-godišnjoj kćeri koja pati od cerebralne paralize, završio je triatlon u kojem ju je čitavim putem nosio,
vukao i vozio čamcem. No, to nije jedini triatlon koji je završio zajedno s kćeri, već jedan od preko 70 sličnih događaja.
Njegova kći Maddy jako voli biti izvan kuće, a njezin otac Rick odlučio je oformiti "Tim Maddy" i sudjelovati u triatlonima u duetu s kćeri.
Triatlon koji su upravo svladali sastojao se od plivačke dionice od pola kilometra, trkačke dionice od pet kilometara te biciklističke dionice od 20 kilometara.
Rick je prilikom trkačke dionice gurao u kolicima.
"Ona se ponaša kao dijete staro tek tri mjeseca, a jedna od malobrojnih stvari u kojima uživa jest boravak u prirodi, vodi i dodir povjetarca na kosi i licu",
rekao je za Midland Daily News beskrajno dobri 39-godišnji Rick van Beek.

americka posla..od svega prave cirkus..
sad je on vise otac i vise voli svoje dete od svih ostalih roditelja koji imaju isto decu sa posebnim potrebama ili ydravu decu..
mogla bih ovo da razumem da je takmicenje bilo organizovano u svrhu sakupljanja novca za lecenje obolele devojcice, a ovako je sve sveo samo na licnu promociju - pogledajte koliko ja volim svoje dete..
totalna glupost..
svoju cerku je mogao da vozi po prirodi, pliva sa njom do mile volje dok je povetarac miluje po licu mimo trke..a ovako :roll:

sad je on vise otac i vise voli svoje dete od svih ostalih roditelja koji imaju isto decu sa posebnim potrebama ili ydravu decu..
mogla bih ovo da razumem da je takmicenje bilo organizovano u svrhu sakupljanja novca za lecenje obolele devojcice, a ovako je sve sveo samo na licnu promociju - pogledajte koliko ja volim svoje dete..
totalna glupost..
svoju cerku je mogao da vozi po prirodi, pliva sa njom do mile volje dok je povetarac miluje po licu mimo trke..a ovako :roll:

Baš to.

Ako je ona na nivou deteta do 3 meseca - onda nije svesna ničega i njoj to baš ništa ne znači, niti joj pomaže na bilo koji način...
Čak, moja prva pomisao je da je to fizičko mučenje za dete...

totalna glupost..
Možda nije to radio u cilju bilo kakve promocije, već su sredstva informisanja od toga napravila predstavu. Možda je jednostavno hteo da bude uključen u društvene događaje.
Ovo pišem zato što se već donosi osuda na osnovu pretpostavki.

Možda nije to radio u cilju bilo kakve promocije, već su sredstva informisanja od toga napravila predstavu. Možda je jednostavno hteo da bude uključen u društvene događaje.
Ovo pišem zato što se već donosi osuda na osnovu pretpostavki.

odraslom detetu koje je obolelo od cerebralne paralize i za citav zivot ostalo na nivotromesecne bebe jako je stalo do drustvenih dogadjaja..
ocu niko ne brani, ni ne zamera sto zeli da u svom licnom zivotu ostane sportski aktivan..to je pohvalno..
nije pohvalno sto maltretira obolelo dete zarad licne promocije..
po toj logici, svaki od takmicara e trebao da isto uradi sa svojim podmlatkom bez obzira da li su im naslednici sa posebnim potrebama ili pravilno razvijena deca..
meni je glupo od strane samog organizatora sto je tako nesto uopste dozvolio jer triatlon pravila to nemaju kao kategoriju..
samim tim je doveo u nekorektnu situaciju ostale takmicare koji treba da se osete neprijatno sto na takmicenju daju svoj maksimum i pobedjuju..svojim pojavlivanjem sa detetom na ovakav nacin, sa tsamog takmicenja je akcenat prebacio na svoju licnu borbu sa stanjem u kome se nalazi njegovo dete..
to bi bilo kao kad bi na utakmici zvezda - partizan jedan od igraca na teren izveo svoje dete..
za sve postoji mesto i nacin..
ovde nisu krivi mediji, nego je roditelj napravio veliku gresku.
njegovo dete bi imalo mnogo vise koristi da je on kao otac to vreme posvetio iskljucivo njoj.

odraslom detetu koje je obolelo od cerebralne paralize i za citav zivot ostalo na nivotromesecne bebe jako je stalo do drustvenih dogadjaja..
ocu niko ne brani, ni ne zamera sto zeli da u svom licnom zivotu ostane sportski aktivan..to je pohvalno..
nije pohvalno sto maltretira obolelo dete zarad licne promocije..
po toj logici, svaki od takmicara e trebao da isto uradi sa svojim podmlatkom bez obzira da li su im naslednici sa posebnim potrebama ili pravilno razvijena deca..
meni je glupo od strane samog organizatora sto je tako nesto uopste dozvolio jer triatlon pravila to nemaju kao kategoriju..
samim tim je doveo u nekorektnu situaciju ostale takmicare koji treba da se osete neprijatno sto na takmicenju daju svoj maksimum i pobedjuju..svojim pojavlivanjem sa detetom na ovakav nacin, sa tsamog takmicenja je akcenat prebacio na svoju licnu borbu sa stanjem u kome se nalazi njegovo dete..
to bi bilo kao kad bi na utakmici zvezda - partizan jedan od igraca na teren izveo svoje dete..
za sve postoji mesto i nacin..
ovde nisu krivi mediji, nego je roditelj napravio veliku gresku.
njegovo dete bi imalo mnogo vise koristi da je on kao otac to vreme posvetio iskljucivo njoj.

Crerebralna paraliza je u stvari centralni motorni deficit. Drugim rečima, to je nesposobnost mozga da kontroliše mišiće. To uključuje različite poremećaje koji utičuu na detetovu sposobnost kretanja, držanja tela i ravnoteže. To što se ponaša kao dete od 3 meseca ne znači da je njen mentalni sklop na tom nivou.

Crerebralna paraliza je u stvari centralni motorni deficit. Drugim rečima, to je nesposobnost mozga da kontroliše mišiće. To uključuje različite poremećaje koji utičuu na detetovu sposobnost kretanja, držanja tela i ravnoteže. To što se ponaša kao dete od 3 meseca ne znači da je njen mentalni sklop na tom nivou.

a mozda i znaci..
cerebralna paraliza ima oblik samo fizicke insuficijencije, a ima i oblik gde je kombinovan i sa mentalnim..

ali to nije bitno za ovo..u oba slucaja, nije ni nacin ni mesto za ono sto je uradio..

amerikanci ne znaju da urade nista bez publike..pa ni da vole svoju decu..
tendecionalni naslov otac stoleca je potpuno neprimeran za ovo..
ocevi stoleca su svi oni roditelji koji se bez neophodnih materijalnih uslova bore za zivot i opstanak svoje dece..zdrave i bolesne..
a ovo bih nazvala - hir oca obolelog deteta od cerebralne paralize.

Poslednja izmena:
a mozda i znaci..
cerebralna paraliza ima oblik samo fizicke insuficijencije, a ima i oblik gde je kombinovan i sa mentalnim..

ali to nije bitno za ovo..u oba slucaja, nije ni nacin ni mesto za ono sto je uradio..

amerikanci ne znaju da urade nista bez publike..pa ni da vole svoju decu..
tendecionalni naslov otac stoleca je potpuno neprimeran za ovo..
ocevi stoleca su svi oni roditelji koji se bez neophodnih materijalnih uslova bore za zivot i opstanak svoje dece..zdrave i bolesne..
a ovo bih nazvala - hir oca obolelog deteta od cerebralne paralize.
Možda. A možda i grešiš dušu.

Malo preterano... :roll:
Što dive kaže - "Američka posla, od svega prave cirkus"...
Ovo je po meni želja za pažnjom i nekim dokazivanjem sebe - da je on najbolji otac, koji najviše voli svoje dete, koji je za divljenje, junak, heroj...
Za mene, on je pre svega egzibicionista, pa tek onda ostalo...
I tako od roditelja koji se možda iz najboljih namera pojavljuje u javnosti sa svojom ćerkom postade egzibicionista. Ko zna, možda je i pedofil? Još mu to nije pripisano.
Hajde, ko će? Pazite, uopšte nije isključena ni ta mogućnost.

ajde kazi ti meni, po cemu je on otac stoleca?
Nisam ni tvrdio da je on otac stoleća. Ali ne mogu sebi da dozvolim da neosnovano, na osnovu pretpostavki, pljujem po čoveku.
Na kraju ja i ne mogu da znam pravu istinu. Ja samo mogu da primim ideju. Ideja da otac ukaže pažnju detetu ma na koji način koji je za dete prijatan, za mene je pohvalno u odnosu na one koji detetu ne pružaju nikakvu pažnju. Pa ipak toliko iskazane negativnosti... Zar volite da verujete u u ružnu verziju?

ne volim nista sto je ruzno.
pa ni u ruznu verziju.
ali mi je malo muka od amerikanozovanog pogleda na svet i nametanja toga kao wau obrasca za emotivnost.
kazem ti - kako bi reagovao kad bi jedan od igraca na utakmicu, tokom citave utakmice imao uz sebe svoje dete sa posebnim potrebama? trcao sa njim, davao golove sa njim..
a da pri tom svrha tog postupka nije akcija za masovno sakupljanje novca za pomoc tom detetu.
zasto mislis da ne bi mogao da emociju pruzi tom detetu na samom svom treningu..spakuje je u kanu pa vesla sa njom 50km..spakuje je u kolica pa je vuce 50km biciklom i gura trceci iza nje..
tad nece moci da pokaze te svoje emocije svom detetu?
moci ce naravno, ali nece imati ko da mu aplaudira za to.

ali mi je malo muka od amerikanozovanog pogleda na svet i nametanja toga kao wau obrasca za emotivnost.
kazem ti - kako bi reagovao kad bi jedan od igraca na utakmicu, tokom citave utakmice imao uz sebe svoje dete sa posebnim potrebama? trcao sa njim, davao golove sa njim.. a da pri tom svrha tog postupka nije akcija za masovno sakupljanje novca za pomoc tom detetu.
Razlika između tebe i mene je što ja te informacije ne uzimam baš zdravo za gotovo. Imam u vidu da novinari umeju da preuveličaju stvar. Ili ti ne kažu sve informacije pa stekneš pogrešan utisak. Zar zaista misliš da bi u iole ozbiljnijim sportskim aktivnostima propozicije dozvoljvale to što se ovde opisuje. Ja te manifestacije doživljavam slično kao što je Beogradski maraton na kome učestvuje ko god hoće i nije najvažniji cilj pobediti već učestvovati. Da si videla na BG maratonu da neko trči sa detetom na leđima mislim da ti to ne bi bilo odvratno već simpatično.
Na kraju, kamo sreće kadi bi bilo puno takvih koji će ljudima da čine dobro zarad svoje promocije. Nisam siguran da bi se ti ljudi bunili. A ti?

ja i dalje ne bih volela da nailazim na clanke u dnevnim novinama gde se otac koji se bavi svojim detetom naziva ocem stoleca..
i dalje mi isticanje da se roditelj deteta sa posebnim potrebama bavi svojim detetom izaziva reakciju - pa zar to nije normalno?
svako jutro kada idem na posao, evo punih 20 godina srecem sad vec mladica koji je u kolicima..isto je problem cerebralna paraliza..vozi ga nekad sestra, nekad majka, nekad otac..
vidim da je citava porodica ukljucena u problematiku koju je ta dijagnoza donela njima u dom..
sta su oni?
neheroji zato sto nisu trcali triatlon sa njim?

ja i dalje ne bih volela da nailazim na clanke u dnevnim novinama gde se otac koji se bavi svojim detetom naziva ocem stoleca..
i dalje mi isticanje da se roditelj deteta sa posebnim potrebama bavi svojim detetom izaziva reakciju - pa zar to nije normalno?
svako jutro kada idem na posao, evo punih 20 godina srecem sad vec mladica koji je u kolicima..isto je problem cerebralna paraliza..vozi ga nekad sestra, nekad majka, nekad otac..
vidim da je citava porodica ukljucena u problematiku koju je ta dijagnoza donela njima u dom..
sta su oni?
neheroji zato sto nisu trcali triatlon sa njim?
Jeste to normalno što ti govoriš. Ali to što si čitala je novinarska priča. Meni je poznato kako novinari umeju da izikrenu realnost. Dakle, po meni kritika može da bude upućena novinarima i njihovom sagledavanju i preuveličavanju, a ne nekome koga oni opisuju. Sem ako o tom nekom ne znaš lično. Ali čak i da znaš lično, mislim da bi te novinarska priča zavela. Oni od svačega mogu da naprave "događaj stoleća". Sa time imam i lično iskustvo, tako da novinarima ne možeš da veruješ da govore istinu čak i kad nemaju razloga da lažu.

Predivan gest i retko vidjena predanost roditelja da usreci dete bilo ono zdravo ili bolesno.Neko je ovde pomenuo da vidja celu porodicu kako vodi cerebralno ugrozenog mladica u cini mi se skolu i to je uglavnom to.Vrlo retko cete videti ljude da sa svojom hendikepiranom decom provode kvalitetno vreme,baveci se nekim hobijem ili ukljucivanjem u sportske aktivnosti...
U ovom bezdusnom vremenu koje egzistenciju namece kao primarni i jedini obrazac ovo je divan primer inkluzije i topline jednog roditelja koji svoje hendikepirano dete stavlja u kontekst zajednickog zivota i daje mu osecaj da su zajedno nesto postigli..meni je ovaj primer neprocenjiv!

Back