Otac kriv za smrt ćerke jer se molio umesto da zove lekara

Ili drugachije: ako verujesh u moc Boga vishe nego u moc ljudi(doktora), ti si lud?
Ja verujem da Bog svakome pomaže na određeni način.
Veurjem da je Božija volja to što je medicina tako napredovala, što postoje doktori sposobni da nekome spasu život.
Slepo verovanje da će ti Bog pomoći dok ti sediš skrštenh ruku je po meni ludost.
Ako odbijaš pomoć doktora jer veruješ u moć Boga ti možda zapravo odbijaš pomoć koju ti je Bog poslao u vidu tog doktora.

Ja verujem da Bog svakome pomaže na određeni način.
Veurjem da je Božija volja to što je medicina tako napredovala, što postoje doktori sposobni da nekome spasu život.
Interesantno razmishljanje. Bog stvori bolest da ubija greshnike i onda sam sebi odmaze uticajuci na razvitak medicine...

Ilija Cvorovic:
U ovom poslu ima jedno osnovno, sveto pravilo: Sve je suprotno od onog što izgleda da jeste.
Slepo verovanje da će ti Bog pomoći dok ti sediš skrštenh ruku je po meni ludost.
Ako odbijaš pomoć doktora jer veruješ u moć Boga ti možda zapravo odbijaš pomoć koju ti je Bog poslao u vidu tog doktora.
Od chega zavisi da li ce Bog pomoci direktno kroz molitvu ili kroz lekara?

Postoji jedna prica...

Davio se covek u moru, i videvsi da mu nema spasa, poceo je da se moli Bogu.
"Molim te Boze, spasi me!"

Utoliko, naidje brod ali davitelj ne obracaci paznju nastavi i dalje
"Molim te Boze, spasi me!".

Naidje drugi brod, ali davitelj i dalje ne osvrcuci se.

Naidje treci brod, ali davitelj i dalje ne osvrcuci se.

Nazalost, vremenom se udavio. Kada je otisao na nebo upita Boga.
"Boze pa sto me nisi spasio, kada sam ti se molio?!"
A Bog ga upita: "A ko ti je onolike brodove slao?"

Vera kao vera nije samo verovanje u nesto vishe. Treba se verovati i na pravi nacin.

Ocigledno, u njegovim molitvama je bio sadrzan prvenstveno strah od svoje sopstvene smrti. Strah je unistio sve covecije instikte.

Verujem u Boga.
Verujem da je sve ono što prepoznajemo našim nesavršenim mozgovima kao zlo iz nekoga (nama nepoznatog) razloga zapravo dobro.
Verujem da Bog pomaže ljudima, vrlo često drugačije nego što ljudi očekuju, drugačije od onoga za šta Ga mole.

Ovde se već dva puta ponovio isti vic (na prvoj i ovoj strani) koji govori o Božijoj pomoći ne onako kako mi očekujemo, već onako kako je dobro po nas.

Nisi ni morao.
Otprilike si i bio u pravu.

Sa vernicima koji zastupaju mishljenja odredjenih religija. :ceka: A shto se tiche predrasuda, to cesh morati da vidish sa PR menadzerom tvoje crkve...:)
Ja zastupam svoje mišljenje, a ne mišljenje neke određene religije.
Sam si pitao da li sam izabrao da verujem samo u ono što mi se sviđa.
Pa na šta bi ličilo da verujem u ono što mi se ne sviđa? U ono što se kosi sa mojom osnovnom logikom?

PR menadžer moje crkve... moraćeš da mi kažeš koja je to crkva, pošto ja ne znam.

Ja zastupam svoje mišljenje, a ne mišljenje neke određene religije.
Onda si losh sledbenik te religije... :ok:
Sam si pitao da li sam izabrao da verujem samo u ono što mi se sviđa.
Pa na šta bi ličilo da verujem u ono što mi se ne sviđa? U ono što se kosi sa mojom osnovnom logikom?
Lichilo bi da si na putu da postanesh ateista. :ok:
PR menadžer moje crkve... moraćeš da mi kažeš koja je to crkva, pošto ja ne znam.
Ako ne znash koja si crkva, kako ja onda da znam?:dontunderstand:

Onda si losh sledbenik te religije... :ok:
Veoma loš.

Lichilo bi da si na putu da postanesh ateista. :ok:
Da ne verujem da Bog postoji, možda bi i bio na putu da postanem ateista. Ovako...

Moram da kažem da mi je prisustvo ateista na ovom pdf-u prilično interesantno. Ne veruju u Boga, ali imaju potrebu da dođu ovde.
I onda počnu da dokazuju da nema Boga ukazujući na kontradiktornosti u Bibliji. A kada im kažem da ne verujem slepo u sve što u Bibliji piše, ali verujem u Boga, onda dolazi do ovakvog zbunjivanja. Šta sada da mi dokazuje, šta da osporava?

Pa probaš da osporiš ono što sam napisao, ako se ne slažeš sa tim. Ili prihvatiš to što sam napisao, ako sa slažeš sa tim. Ili nastaviš dalje ako nemaš svoj stav o onome što je napisano. Sam biraš.

Ako ne znash koja si crkva, kako ja onda da znam?:dontunderstand:
Ja vrlo dobro znam da sam sam svojoj glavi najbolji PR menadžer.

Back