- Poruka
- 105.615
Dr Vladimir K., otac dečaka-monstruma koji je u školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu ubio devetoro đaka i radnika obezbeđenja, a teško ranio šestoro, hapšen je u akciji "Sablja", pokrenutoj posle atentata na premijera Zorana Đinđića 2003.

Tada se iza rešetaka našlo gotovo 500 zdravstvenih radnika koji su tokom istrage povezivani s vođama organizovanog kriminala. U toj mreži se zakoprcao i Kecmanović - otkriva naš sagovornik upućen u slučaj od pre 20 godina.
Šta je to što je policijske istražitelje dovelo do uglednog doktora bilo je plod mnogobrojnih spekulacija, ali pisanog traga nema jer su podaci iz istrage u međuvremenu nestali. Međutim, kako se nezvanično saznaje, Kecmanović je ispitivan zbog kontakata sa "zemuncima", a neki od tih kontakata su, navodno, evidentirani čak i neposredno pre ubistva Đinđića 12. marta.
To je probudilo pažnju kod operativaca koji su češljali telefone Dušana Spasojevića Šiptara, Mileta Lukovića Kuma i njihovih bliskih saradnika. Gotovo svima koji su se našli u njihovim imenicima stavljene su lisice da ne bi pobegli i da bi istraga natenane mogla da sklapa kockice mozaika zločina. Nije isključeno da mu je imponovalo društvo mafije ili da je preko drugih osoba dolazio u kontakt s njima, što bi mogao da bude povod za privođenje - kaže izvor našeg lista.
Dr Vladimir K. je na sebe skrenuo pažnju i zbog ljubavi prema oružju, koje je, doduše, imao u legalnom posedu. Međutim, ovaj radiolog nema dosije niti je evidentirana ikakva prijava protiv njega, što znači da nije bilo čvrstih dokaza da je imao veze s organizovanim kriminalom.
OGROMAN NOVAC ZA USLUGU
Boža Spasić, nekadašnji operativac DB kaže da se devedesetih godina mafija često povezivala s lekarima.- Naročito su bili traženi doktori određenih specijalizacija, koji su odmah mogli da reaguju u slučaju obračuna na ulicama, koje je tada postajalo sve češće, a da bi se izbegli pozivi Hitne pomoći, koja je bila obavezna da podatke o ranjenima dostavi policiji. Gotovo da je bilo pravilo da svaki ogranak mafije ima svoje lekare, koji u kriznim situacijama leče, operišu, oporavljaju povređene, a zauzvrat dobijaju ogromne količine novca. Od 2000. naovamo, to je tek postao trend i upravo tada smo imali na delu to da su se pojedini lekari naglo bogatili - pojašnjava Spasić.
Podsetimo Kosta K. je u školi "Vladislav Ribnikar" ubio iz pištolja devetoro drugova i čuvara škole Dragana Vlahovića, a petoro ranio. Osim dece među povređenima je i nastavnica istorije.