Osvetit ćemo viteza Josipa Jovića i pobiti 300 četnika !!?

daj mi reci koji to ustaše žele ubiti hrvatskog predsjednika.

jedna zanimljiva stvar....često me ovdje korigirate da teritorijalci i paravojne snage nisu bili četnici, da su oni eto izumrli sa 2.svjetskim ratom.... nije mi jasno zašto istu logiku ne primjenjujete na istovremenu sektu koja se zvala ustaški pokret, i bila ja na drugoj strani.

kako to da danas ima ustaša a nema četnika ?

a posebno ću moderatora pitati da li je dozvoljeno cijeli jedan narod , u ovoj slučaju hrvatski , zvati ustašama. da li se to sankcionira ili je i vama i njima ušlo u praksu . isto tako mi nije jasno zašto nitko od hrvata ovdje ne protestira protiv toga, ja nikada srpski narod nisam generalno nazvao četnicima, ali vidim ovdje već 50 puta, cijelu jednu naciju proglašavate zločinačkom. a sa druge strane onom eshu proradi čir kad napišem da je jna napravila agresiju na hr.

niste fer.

jedna zanimljiva stvar....često me ovdje korigirate da teritorijalci i paravojne snage nisu bili četnici, da su oni eto izumrli sa 2.svjetskim ratom.... nije mi jasno zašto istu logiku ne primjenjujete na istovremenu sektu koja se zvala ustaški pokret, i bila ja na drugoj strani.

a posebno ću moderatora pitati da li je dozvoljeno cijeli jedan narod , u ovoj slučaju hrvatski , zvati ustašama. da li se to sankcionira ili je i vama i njima ušlo u praksu . isto tako mi nije jasno zašto nitko od hrvata ovdje ne protestira protiv toga, ja nikada srpski narod nisam generalno nazvao četnicima, ali vidim ovdje već 50 puta, cijelu jednu naciju proglašavate zločinačkom. a sa druge strane onom eshu proradi čir kad napišem da je jna napravila agresiju na hr.

niste fer.

Ima četnika, kao i drugih antifašista u Evropi.
Na žalost, ima i ustaša, kao i još nekih neonacista.

Hrvatski Feniks prijeti Josipoviću i Tadiću: Osvetit ćemo viteza Josipa Jovića i pobiti 300 četnika

Ekstremistička organizacija nazvana je po pripadnicima tzv. Bugojanske skupine koja je prije 40 godina pokušala izvesti oružani prevrat u Jugoslaviji. Njemačka policija prijetnju smatra zabrinjavajućom .......................

http://www.jutarnji.hr/hrvatski-feniks-prijeti-josipovicu-i-tadicu--osvetit-cemo-viteza-josipa-jovica-i-pobiti-300-cetnika/918452/

Kazem ja da su rvati manijaci z:mrgreen:
P.S
Kako samo nadjoshe zajednichki jezik sa Nemachkom desnicom ???
P.S II
Ustashe, ako ne ispunite obecanje te ne roknete Ivu i Tetivu , ****** ste najobichnije z:mrgreen:z:mrgreen:z:mrgreen:
Ти подржаваш усташе?

Ima četnika, kao i drugih antifašista u Evropi.
Na žalost, ima i ustaša, kao i još nekih neonacista.

NDH je bila kvislinška tvorevina Reicha.. U Zagrebu Pavelić u Beogradu Nedić. Kad su svi voljeli tako četnike, ne znam tko je onda bio u partizanima.

ma nemam snage, imaju ovi moji pravo, malo sam pisao na ovom forumu, nije ovo za mene.

Poslednja izmena od moderatora:
NDH je bila kvislinška tvorevina Reicha. . U Zagrebu Pavelić u Beogradu Nedić. Kad su svi voljeli tako četnike, ne znam tko je onda bio u partizanima.

ma nemam snage, imaju ovi moji pravo, malo sam pisao na ovom forumu, nije ovo za mene.

Izmedju NDH i Nediceve Srbije , je tako velika razlika , da se nebo i zemlja isuvise slicni u poredjenju sa tom ra\likom . \
A ovo sto govoris , reci mi , el vi tamo zaista tome , tim lazima i tim glupostima ucite svoju decu . El znas , da ce mo , u kolio je to tako ,jednom da vas tuzimo nekom medjunardnom sudu , ( kad Stbi budu na vlasti u Srbiji ) za uvredu casti , i to pocesvsi za poredjenja Srba i hrvata , pa onda Srbije i Hrvatske , pa Pavelica i Nedica ...i tako dalje .

Poslednja izmena:
Izmedju NDH i Nediceve Srbije , je tako velika razlika , da se nebo i zemlja isu=vise slicni u poredjenju sa tom ralikom . \
A ovo sto govoris , reci mi , el bi tamo zaista tome , tim lazima i tim glupostima ucite svoju decu . El znas , da ce mo , u kolio je to tako ,jednom da vas tuzimo menkom medjunardnom sudu , ( kad Stbi budu na vlasti u Srbiji ) za uvredu casti , i to pocesvsi za poredjenje Srba i hrvata , pa onda Srbije i Hrvatske , pa Pavelica i Nedica ...o tako dalje .

a Nedić je šta ? koja je razlika njega i Pavelića po pitanju provedbe volje 3.reicha i genocida nad židovima.

na vlasti ? a tko je sad na vlasti kod vas ? srbi katolici ? jel to ono ko šiiti i suniti ili kako, ne znam pojasni mi.

a Nedić je šta ? koja je razlika njega i Pavelića po pitanju provedbe volje 3.reicha i genocida nad židovima.

na vlasti ? a tko je sad na vlasti kod vas ? srbi katolici ? jel to ono ko šiiti i suniti ili kako, ne znam pojasni mi.

Ajd bre , nebenavi se , Znas ti vrlo dobro koja je razlika , izmedju olupirane drzave , i asaradnika i clana sila osovine .
Srbija je za razliku od hrvtske imala status okupirane drzave ,
Da ne pricam o strahovitim zlocinima , umu nepojamnim, koje je pocinio hrvatski narod , hrvatski svestenici , hrvatske casne sestre , profesori , ucitelji , u opste hrvatski narod u WW2, pre svega nad Srbiama i Juevrejima .
Drugaciji status, nije jedina stvar . koja nas duboko deli .
Samo uporedjivanje je gadna svinjarija, zbog koje bi ti, da mogu iscupao usi .

Ajd bre , nebenavi se , Znas ti vrlo dobro koja je razlika , izmedju olupirane drzave , i asaradnika i clana sila osovine .
Da ne pricam o strahovitim zlocinima , umu nepojamnim, koje je pocinio hrvatski narod , hrvatski svestenici , hrvatske casne sestre , profesori , ucitelji , u opste hrvatski narod u WW2, pre svega nad Srbiama i Juevrejima .

Pa Hrvatska je bila kao dio Kraljevine Jugoslavije okupirana. Njemci su ušli u Zagreb kao i u Beograd. Vaš Kralj bježi za London. Pa nisu valjda hrvati bombardirali Beograd...To je sve bi odio Kraljevine Jugoslavije. Kako smo mi bili okupirani tako ste i vi.

A s druge strane, ti tvrdiš da Nedićev režim nije vršio genocid nad Židovima ? Jel Nedić hrvatsko prezime....Ili recimo, Ljotić ?

daj da vidimo.

Pa Hrvatska je bila kao dio Kraljevine Jugoslavije okupirana. Njemci su ušli u Zagreb kao i u Beograd. Vaš Kralj bježi za London. Pa nisu valjda hrvati bombardirali Beograd...To je sve bi odio Kraljevine Jugoslavije. Kako smo mi bili okupirani tako ste i vi.

A s druge strane, ti tvrdiš da Nedićev režim nije vršio genocid nad Židovima ? Jel Nedić hrvatsko prezime....Ili recimo, Ljotić ?

daj da vidimo.
Ko je ozbiljan na ovom svetu ikad rekao da je Nedić učestvovao u genocidu na Jevrejima.Možda ova gospođa ?
hrvatica8so.jpg

ne zaboravi da smo i mi hrvati srbi ;) ali odmetnuti....što niko ne napiše neku dirljivu pjesmu da nas vrati na pravi put...

Kako smo mi bili okupirani tako ste i vi.

Mada, znaš, malo me bune oni crno-beli dokumentarci prilikom ulaska okupatora u beli Zagreb grad. Htedoh reć, svo ono oduševljeno cičanje i mahanje zastavicama. Sa svastikama. Može bit - ne sporim! - da je u pitanju samo još jedna uncutarija najvećeg sina naših naroda i narodnosti; neki njegov posleratni pakleni naum ne bi li stvari predstavio kakve nisu.

Al se isto tako nešto mislim, ne sećam se da je onomad postojala photomontage.
Ko bi rekla da su slike klot naturalne?

Okupacija u sto slika. z:mrgreen:

Gruban, Beograd je prvi europski grad oslobođen od Židova, Nedić je bio operativa ista kao i Pavelić. Ni veća ni manja. Pa nemojte ga još molim vas u mitomanijačkom ludilu proglasiti narodnim herojem.

Ne.Hrvatska je bila priznata kao suverena država u okviru nacističkog saveza.Članica trojnog pakta čije su se trupe borile u Staljingradu i uopšte tvorevina koja je dala svoj maksimum u ratnim naporima Adolfa Hitlera.Nemačke trupe koje su boravile u Hrvatskoj,boravile su uz saglasnost hrvatske vlade i sabora sastavljenog od poslanika hrvata izabranih na poslednjim izborima u kraljevini Jugoslaviji.Stranka koja je dobila daleko najveći broj glasova Hrvata podržala je stvaranje ndh kao i katolička crkva,naučne i druge institucije.Pored ustaša u uspostavljanju ndh učesvovali su i hr.seljačka zaštita i hr.građanska zaštita -vojen formacije HSS.Jednom rečju,ndh je bila rezultat volje ogromne većine Hrvata a brozovom pokretu pristupili su iz besa samo oni hrvati koji nisu pripali ndh nego Italiji.
Hrvatska je sama hapsila,zatvarala i ubijala Jevreje.Naravno ne samo njih.
Nedićeva Srbijia nije bila ni država ni saveznik trećeg rajha.Obična okupaciona uprava sa "vladom" koja obavlja minimum poslova koji su neophodni za održavanje javnog života-policija,snabdevanje namirnicama,druge javne službe.Likvidaciju Jevreja u Srbiji organizovali su i sprovodili isključivo Nemci.

Poslednja izmena:
Ne.Hrvatska je bila priznata kao suverena država u okviru nacističkog saveza.Članica trojnog pakta čije su se trupe borile u Staljingradu i uopšte tvorevina koja je dala svoj maksimum u ratnim naporima Adolfa Hitlera.Nemačke trupe koje su boravile u Hrvatskoj,boravile su uz saglasnost hrvatske vlade i sabora sastavljenog od poslanika hrvata izabranih na poslednjim izborima u kraljevini Jugoslaviji.Stranka koja je dobila daleko najveći broj glasova Hrvata podržala je stvaranje ndh kao i katolička crkva,naučne i druge institucije.Pored ustaša u uspostavljanju ndh učesvovali su i hr.seljačka zaštita i hr.građanska zaštita -vojen formacije HSS.Jednom rečju,ndh je bila rezultat volje ogromne većine Hrvata a brozovom pokretu pristupili su iz besa samo oni hrvati koji nisu pripali ndh nego Italiji.
Hrvatska je sama hapsila,zatvarala i ubijala Jevreje.Naravno ne samo njih.
Nedićeva Srbijia nije bila ni država ni saveznik trećeg rajha.Obična okupaciona uprava sa "vladom" koja obavlja minimum poslova koji su neophodni za održavanje javnog života-policija,snabdevanje namirnicama,druge javne službe.Likvidaciju Jevreja u Srbiji organizovali su i sprovodili isključivo Nemci.

Apsolutni šampion lupetanja. :hahaha:

U Nezavisnoj Državi Hrvatskoj nikada nije bilo izabranih predstavničkih organa vlasti (izabrane skupštine) ni na kojem nivou teritorijalne organizacije (općine, kotarevi, velike župe, država u cjelini). U prvim danima ustaške vlasti sve su postojeće skupštine ukinute i sve političke stranke zabranjene. Pavelić je kao samoproglašeni poglavnik držao u svojim rukama svu vlast (tj. onoliko, koliko su mu dozvoljavali Nijemci i Talijani).
Instituciju nazvanu Hrvatski državni sabor (HDS) osnovao je i sazvao poglavnik NDH Ante Pavelić svojom zakonskom odredbom od 24. siječnja 1942. Usprkos imenu, bio je reprezentativnog karaktera i nikad nisu održani izbori. Imao je samo savjetodavnu funkciju i nikakvu stvarnu političku moć.
Nakon prvog zasjedanja u veljači 1942, Pavelić je najavljivao da će se pristupiti izradi zakonskih odredbi o novom Saboru, ali do toga nikada nije došlo. Sabor se sastao još samo dvaput, u travnju i prosincu 1942, opet samo kao reprezentativno tijelo. Do konca NDH više se nije sastajao.

niste fer.

Ja sam se ovde pronašao i rado ću ti odgovoriti. Četnika nema od 1941. i to je istorijska činjenica. Ustaški pokret je nastavi oda živi u ilegali i pripadnici tog pokreta su vršili terorističke akcije po bivšoj Jugoslaviji i našim ambasadama, Mnogi su poginuli zbog njihovog delovanja, ali oni kao zvanična organizacija ne postoje. Bar ja nisam čuo da su negde registrovani. Ja prvi neću nikad kazati da je Hrvat = ustaša, jer to nema smisla. Ali ću uvek podsećati na zločine Hrvata, bez obzira kako im se zvala vojska. Ti zločini, usmereni prema Srbima, su iz I Sv. rata, II Sv. rata, iz vremena SFRJ (podsetio bih na bombe u Beogradu, npr.) i ovaj poslednji, možda i najstrašniji jer je konačno teritorija očišćena od srba. Vaša nacija nije zločinačka, to ni jedna nije, ali jeste najmasovnije učestvovala u podršci zločina, jer ste uvek birali vlast koja je pribegavala zločinu kao načinu za ostvarivanje ciljeva. Ni za jednog pojedinca neću raći/napisati da je zločinac bez dokaza. Ali ću svakoga ko je napadao JNA i civile nazvati teroristom, jer on to jeste. Razbijao je i pomogao da se trazbije moja zemlja, kakva god da je bila, a nije bila toliko loša. Mnogi su iz Evrope sanjali da imaju sličnu zemlju. Sad smo došli do toga da svako ima svoju državicu i treba da idemo dalje, uz znanje ko je šta i kako radio i ko može opet (naučeni istorijom) da nam želi i čini zlo. Jesam za sardnju naših država, ali na istom principu kao i sa većinom ostalih, samo obostrani interes.
Inače, JUGOSLOVENSKA armija nije mogla da napravi agresiju na JUGOSLAVIJU. Logično, zar ne?

Back