Osveta i sta nosi sa sobom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
Prica pocinje pre 20 god.Mladi bracni par odlazi u Austriju.Lepo su se snasli i u medjuvremenu dobili su sina!Otac je radio dva posla,lepo je zaradjivao,i ustedeo je ubrzo za depozit za kupovinu stana u novogradnji!Otvorio je detetu stednju knjizicu i tu je nakupio lepe novce!Ali zena nadje svalera!Muz je "uhvati"i naravnu usledi razvod!Muz njoj i detetu ostavlja stan,a ona je svu ustedjevinu sa knjizice podigla,pre nego li je ovaj i pomislio da joj treba zabraniti pristup novcu,jer je to bio detetov novac!Elem,.razvedu se,ali nakon nekog vremena zena trazi da muz uzme sina jer ona ne moze sa njim izaci u kraj!Otac,inace vozac kamiona,dovede dete u Srbiju kod svojih roditelja i on tu boravi tri ipo godine,sve do bombardovanja!Tada majka trazi da se dete vrati u Bec,i otac pristaje!Po detetovom povratku,zena trazi pomirenje sa bivsim muzem i biva odbijena!Iz tog razloga lepo tuzi muza za neplacanje alimentacije za taj period dok je dete boravilo kod njega!Mogla je to,jer on iz neznanja nije prijavio nasm CSR da dete nije kogd majke,vec kod njega!Vracavsi se nakon vikenda iz Srbije,na Austrijskoj granici mu precrtase vizu,i rekose da ode da plati u Ambasadi u Budimpesti 35000maraka i da ce ga pustiti tada u zemlju.To je suma sa kamatama!Zena je u medjuvremenu dobila njihovo drzavljanstvo,a i dete,pa je bila zasticena kao beli medved,jer otac je i dalje srbin!
I nije to covekova najveca muka!Vec sina nije od tad vise ni video ni cuo!Kada god je pronasao telefon,ona ga je odmah menjala i prijavljivala ga je policiji da je strah da ce srbina divljaka da joj kidnapuje dete,te je tako dobio zabranu prilaska detetu!!!!Taj covek nije platio tu nebuloznu alimentaciju,vec je na njihovom Sudu dokazao da je dte bilo kod njega i ne mora nista platiti u novcima,ali platio je na drugi nacin!Unisten mu je zivot,izgubio je vizu,posao,stan,ali sve je to ponovo stekao,ali izgubio je sina!
Dakle,svako pokusaj da kontaktira sa detetom bio je neuspesan!Pre par dana ga je pronasao na Facu,i jedva ga je namolio da razgovaraju!Sin ga osudjuje,oseca se ostavljenim,falio mu je,ali ne vidi sada nikakvu svrhu nekakve komunikacije!Sin mu ne zna srpski,tako da su otac i sin razgovarali na nemackom,jedno dva sata!Nakon tog razgovora sin je izbrisao sve kontakte,tako da ga vise nema na Facu,a broj nekog telefona nije hteo ocu dati!
Dakle,osveta te zene je uspela!Otudjila je oca i sina,ocu unistila zivot,a sin ce do kraja zivota ziveti sa gorcinom u dusi!Samo bih volla znati,da li je ona srecna!
 
Poslednja izmena:
Ne moze takva osoba biti srecna, nikako.
Osveta je od kratkorocne vajde tj. ne cini te srecnim na duge staze. Prija ti u momentu kada se osvetis, i mozda neko vreme nakon toga. Ali to ne traje dugo. Iz licnog iskustva mogu reci: bio sam na svom i cist sam sa sobom kada se nisam svetio. Godine su mi pokazale da ipak zivot regulise sam neke stvari i da ljudi dobiju ono sto zasluzuju...pre ili kasnije.
 
Prica pocinje pre 20 god.Mladi bracni par odlazi u Austriju.Lepo su se snasli i u medjuvremenu dobili su sina!Otac je radio dva posla,lepo je zaradjivao,i ustedeo je ubrzo za depozit za kupovinu stana u novogradnji!Otvorio je detetu stednju knjizicu i tu je nakupio lepe novce!Ali zena nadje svalera!Muz je "uhvati"i naravnu usledi razvod!Muz njoj i detetu ostavlja stan,a ona je svu ustedjevinu sa knjizice podigla,pre nego li je ovaj i pomislio da joj treba zabraniti pristup novcu,jer je to bio detetov novac!Elem,.razvedu se,ali nakon nekog vremena zena trazi da muz uzme sina jer ona ne moze sa njim izaci u kraj!Otac,inace vozac kamiona,dovede dete u Srbiju kod svojih roditelja i on tu boravi tri ipo godine,sve do bombardovanja!Tada majka trazi da se dete vrati u Bec,i otac pristaje!Po detetovom povratku,zena trazi pomirenje sa bivsim muzem i biva odbijena!Iz tog razloga lepo tuzi muza za neplacanje alimentacije za taj period dok je dete boravilo kod njega!Mogla je to,jer on iz neznanja nije prijavio nasm CSR da dete nije kogd majke,vec kod njega!Vracavsi se nakon vikenda iz Srbije,na Austrijskoj granici mu precrtase vizu,i rekose da ode da plati u Ambasadi u Budimpesti 35000maraka i da ce ga pustiti tada u zemlju.To je suma sa kamatama!Zena je u medjuvremenu dobila njihovo drzavljanstvo,a i dete,pa je bila zasticena kao beli medved,jer otac je i dalje srbin!
I nije to covekova najveca muka!Vec sina nije od tad vise ni video ni cuo!Kada god je pronasao telefon,ona ga je odmah menjala i prijavljivala ga je policiji da je strah da ce srbina divljaka da joj kidnapuje dete,te je tako dobio zabranu prilaska detetu!!!!Taj covek nije platio tu nebuloznu alimentaciju,vec je na njihovom Sudu dokazao da je dte bilo kod njega i ne mora nista platiti u novcima,ali platio je na drugi nacin!Unisten mu je zivot,izgubio je vizu,posao,stan,ali sve je to ponovo stekao,ali izgubio je sina!
Dakle,svako pokusaj da kontaktira sa detetom bio je neuspesan!Pre par dana ga je pronasao na Facu,i jedva ga je namolio da razgovaraju!Sin ga osudjuje,oseca se ostavljenim,falio mu je,ali ne vidi sada nikakvu svrhu nekakve komunikacije!Sin mu ne zna srpski,tako da su otac i sin razgovarali na nemackom,jedno dva sata!Nakon tog razgovora sin je izbrisao sve kontakte,tako da ga vise nema na Facu,a broj nekog telefona nije hteo ocu dati!
Dakle,osveta te zene je uspela!Otudjila je oca i sina,ocu unistila zivot,a sin ce do kraja zivota ziveti sa gorcinom u dusi!Samo bih volla znati,da li je ona srecna!

Ta žena nije samo qurvetina,
vać najniži ološ i šljam !
Nije samo uništila život ovom nesrećniku,
već i detetu....
 
:ok::ok:

To je to. Kakva bre crna osveta, to je cisto gubljenje vremena. I to jos na osobu, koja ne zasluzuje nikakvu paznju. :cool:

Ma niste razumeli,nece taj covek njoj da se sveti,vec je ona vec svoje odradila!On pokusava da uspostavi odnos sa sinom,ali decko je pristao ne neki razgovor preko Face,nije hteo dati ocu broj tel,da ga nazove,kaze:Ne daje nepoznatima! Ta zena ga je ztrovala mrznjom prema ocu,i jeste se iz radoznalosti javio i da prebaci ocu kakav je kad 10g nije pitao za njega,i nakon toga se opet sakrio!Tako mu se i mati krila,a ovamo prebacuju coveku sto nije pitao za sina!
Ja sam komsi savetovala da bude strpljiv,da ce vreme uciniti svoje,mada ni sama u to ne verujem!Ali bar je ostvario neki kontakt,pa mu je bar pokusao objasniti i spricati svoju verziju price,pa makar da ne zivi sa tugom u srcu da ga je otac ostavio!Vreme niko ne moze vratiti!Mozda ce mu se sin sam vremenom javiti,kada prihvati novonastalu situaciju!?
 
Shvatio sam, bre. Ja sam samo uopsteno napisao sta mislim o osveti, bez obzira ko se kome svetio.
Sto se konkretnog slucaja tice, i to sam vec napisao, ta zena nikako nije srecna. Mrzi sve od reda, pocevsi od sebe. Komsi i nisi mogla dati bolji savet od tog da ce sve doci na svoje. Mada mogu da zamislim koja je to muka za njega i da mu jako tesko pada da ima strpljenja.
 
Poslednja izmena:
njena osveta uspela? a ja se izvinjavam,za sta se ona to sveti?
kakav skot,fuj

Obecala mu je da ga vise videti nece!Zato je odradila sve ne bi li on dobio zabranu ulaska u Austriju!Takodje,mu pretila da dete nce vise progovoriti rec srpskog,i zaista samo govori nemacki!
Da li ima na forumu neko ko je psiholog po struci i da da pravi savet,sta bi valjalo ciniti?
Decko sa jedne strane osudjuje oca sto ga je ovaj napustio,to mu je verovatno majka usadila,opet sa druge strane slucajno ga je otac pronasao,jer se stalno krije iza drugog imena!Kao da ima strah,a opet je bio radoznao da vidi makar preko kamere oca!Rekao mu je "Au,ala si ostario!"On je njemu ostao u secanju kakav je bio kada ga poslednji put video!
 
Poslednja izmena:
Pa he bi ga . Covek je napravio par krucijanih gresaka u startu .
Tu popravke nema .
Prva je pogresan izbor partnera .. doduse to se desava mnogima .
A i razvod je gloop .
Bolje biti udovac , nego razveden ..mislim , kad je vecuvatio u svaleraciji . Da je lepo dosla ko covek i rekla mu da ga ne voli i da oce d da se razvede , pa ajde , al ovako , .....
A treca je ,... kad se vec razveo i dete zivelo kod njega , sto joj nije onemogucio svaki kontakt s detetom , obzirom da je valjda u medjuvremenu upoznao tu svoju zenu . Znao je kakva je osoba ... valjda .
 
Pa sve je pocelo kada ga je molila za pomirenje!Ovaj nije hteo i eto provocirala ga je tako sto mu posalje policiju i njima kaze da je udario,a ovaj nije,pa kad ga puste iz pritvora on je zaista napuca,a tamo to nesmes!
Ne bih sad tema da se pretvori u to sta je bilo i gde je ko pogresio,vec dajte neki savet sta raditi sa sinom?
... a ovde je to k'o dobar dan, prvo pukne šamar, pa se onda razgovara !!! :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top