Novcic_u_fontani
Aktivan član
- Poruka
- 1.468
Zasto Amerikanci planiraju osvajanje Marsa 2030 godine, ali prvenstveno kreću preko Meseca, ne idu direktno na Mars, zbog čega to? Rusi planiraju 2015 godine osvajanje Marsa, ali idu direktno. Zašto Buš ogromna sredstva izdvaja iz budžeta i ulaže u svemirska istraživanja zadnje dve godine?
Šta je u pitanju ?
Čula sam jednu teoriju da postoji verovatnoća da postoje neki snimci koji jasno pokazuju da je na Marsu moguć život i da je moguć skoro apsolutno kao na Zemlji, da su neki u Americi vršili kompjutersku obradu snimaka kako bi prikrili da je na Marsu moguć život u tolikoj meri. Amerikanci zbog toga žure da prvi zauzmu Mars, i nije mi jasno zašto žele da krenu sa Meseca, to je bespotrebno, osim ako imaju neku dodatnu misiju? Šta vi mislite o tome?
Šta je u pitanju ?
Čula sam jednu teoriju da postoji verovatnoća da postoje neki snimci koji jasno pokazuju da je na Marsu moguć život i da je moguć skoro apsolutno kao na Zemlji, da su neki u Americi vršili kompjutersku obradu snimaka kako bi prikrili da je na Marsu moguć život u tolikoj meri. Amerikanci zbog toga žure da prvi zauzmu Mars, i nije mi jasno zašto žele da krenu sa Meseca, to je bespotrebno, osim ako imaju neku dodatnu misiju? Šta vi mislite o tome?

.
Pa ako je jedini razlog da istražujemo Mars to što je neistražen, zašto onda ne odemo odmah da istražujemo Pluton, ili, još gore, Sednu? Kada kažem beskorisno mislim da će potrošiti ogromnu sumu novca da bi dopremili jednu ekspediciju sa ljudima na Mars umesto da te milione i milijarde $ ulažu u nešto opipljivije - robotske sonde, misiju na Ganimed i Europu, itd. itd.