Osuđen bivši Lukašenkov rival na izborima

Mortimer

Veoma poznat
Poruka
11.366
MINSK - Sud u Minsku osudio je bivšeg predsedničkog kandidata Andreja Sanikova na pet godina zatvora zbog toga što je, prema navodima optužnice, organizovao proteste protiv predsednika Aleksandra Lukašenka.

Pre nego što je saslušao presudu, Sanikov je rekao da se radi o političkom procesu i da mu se sudi samo zbog toga što se suprotstavio Lukašenku. Pred sudom je rekao i da je u više navrata bio mučen u zatvoru. Policija u Belorusiji uhapsila je u decembru prošle godine 700 učesnika protesta, među kojima i sedmoricu predsedničkih kandidata. Oni su se okupili po zatvaranju biračkih mesta, tvrdeći da su izbori bili lažirani, ali ih je policija brutalno napala. Lukašenko se na čelu Belorusije nalazi već skoro 17 godina.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/253796/Osudjen-bivsi-Lukasenkov-rival-na-izborima

Samo je jos OTPOR nedostajao.
 
Паметан је бркаЛукашенко. Учио је на Слобиним грешкама. Он је дозволио да му у ратном стању демонстрирају разни Драшковићи 91, а да отпорашка и плаћеничка ДОС болумента тумара земљом десет година да би због тих грешака био коначно поражен петог октобра уз помоћ НАТО авијације и пара из Вашингтона.

Лукашенко нема тих проблема и дуго ће трајати.
 
Паметан је бркаЛукашенко. Учио је на Слобиним грешкама. Он је дозволио да му у ратном стању демонстрирају разни Драшковићи 91, а да отпорашка и плаћеничка ДОС болумента тумара земљом десет година да би због тих грешака био коначно поражен петог октобра уз помоћ НАТО авијације и пара из Вашингтона.

Лукашенко нема тих проблема и дуго ће трајати.

Да будемо искрени, Лукашенко је још увек на власти САМО захваљујући чињеници да се Белорусија граничи са Русијом.
 

Учио је на Слобиним грешкама. Он је дозволио да му у ратном стању демонстрирају разни Драшковићи 91, а да отпорашка и плаћеничка ДОС болумента тумара земљом десет година
Значи, ти отворено кажеш да си против замисли да уопште постоји опозиција,
и да једноставно Слоба треба да буде на власти заувек.

Празилукашенко не може дуго да опстане, јер се чак и у азијским земљама сада дешавају бунтови и свргавају тирјани.

У таквим околностима, још мање може да опстане Последња Диктатура у Европи.
 


Значи, ти отворено кажеш да си против замисли да уопште постоји опозиција,
и да једноставно Слоба треба да буде на власти заувек.

Празилукашенко не може дуго да опстане, јер се чак и у азијским земљама сада дешавају бунтови и свргавају тирјани.

У таквим околностима, још мање може да опстане Последња Диктатура у Европи.

Белорусија није последња диктатура у Европи, јер је и Русија у Европи а ценим да ти сматраш да је и Путин диктатор?
 

Back
Top