osuditi greh, a ne i gresnika

Тешко је, али неопходно. Јер грех је зло, а човек је само жива душа која чини зло или добро. Корисно је када осуђујемо грех, јер тако се удаљавамо од зла. Ако осуђујемо грешника, од тога немамо никакве користи.
 
Ne sudite da vam se ne sudi;
Jezek. 16:52, Lk. 6:37, Rim. 2:1, 1 Kor. 4:3, Jak. 4:11


2 Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam suditi; i kakvom merom merite, onakvom će vam se meriti.
Jer. 34:17, Jezek. 24:8, Mk. 4:24, Lk. 6:38

3 A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš?
:hvala:
 
Nazovi ga greh, ili kako god, neke stvari se ne rade. Ne znam kako te stvari da nazovem. Ali, neki rade i misle da će da prodju nekažnjeno. A kažnjeni su samo kad udariš po njima lično. Dok im pričaš da to nije u redu, možda ti se samo nasmeju i boli ih uvo.
Takodje, svedok sam i mnogih situacija da ljudi od svog truna u oku ne vide brvno u oku onog drugog.
 
Ne postoji greh. izmislili su ga oni koji namerno čine grehe da bi se plašljivci uzdržavali od onih stvari koje nosioci patenta greha smeju da čine.

Али на грчком, реч која је употребљена да се каже то што су теолози данас мистификовали као "грех" је проста реч која значи "промашити циљ" у ствари погрешити. Погрешка постоји (колико пута си само откуцао погрешно слово на тастатури па мораш исправљати?) Међутим којекакви попови од свега праве мистерију, па је и та погрешка постала ГРЕХ, а шта је то грех не зна нико него они, па кад ти једеш сланину у посту то је грех, а кад је дебели поп једе то је "икономија" јер је он тобож болестан па мора да подмаже плућа.
 
Али на грчком, реч која је употребљена да се каже то што су теолози данас мистификовали као "грех" је проста реч која значи "промашити циљ" у ствари погрешити. Погрешка постоји (колико пута си само откуцао погрешно слово на тастатури па мораш исправљати?) Међутим којекакви попови од свега праве мистерију, па је и та погрешка постала ГРЕХ, а шта је то грех не зна нико него они, па кад ти једеш сланину у посту то је грех, а кад је дебели поп једе то је "икономија" јер је он тобож болестан па мора да подмаже плућа.

Zna čika Bužap sve što ti znaš, i više nego ti, i zna šta znači ta reč, ali čika Bužap se ne bavi analizom reči. Takozvani "promašaj u savršenom služenju bogu" važi za vernike, ali ne važi za one koji su izmislili "promašaj u savršenom služenju bogu", odnosno za sveštenstvo, koje čini sve ono što strašljivci ne smeju. Ne jedem slaninu (niti svinjetinu ili bilo koju mesinu)...
 
Ne postoji greh. izmislili su ga oni koji namerno čine grehe da bi se plašljivci uzdržavali od onih stvari koje nosioci patenta greha smeju da čine.

Na jednoj strani su pravda i istina i milost, a na suprotnoj krivda, laz i nemilost. Ko to nije sposoban da razlikujuci razdvaja i vlada se po pravdi, istini i milosti ili je beba u povojima, ili je umno i psihicki bolestan.

29971bggroznomila1f.jpg

Odsjekli psu sve cetiri sape

Izvor:
http://www.livadabl.com/printthread.php?tid=19

Ti su umni bolesnik ako ovo nije za tebe grijeh i ako grijeh za tebe ne postoji i dripca kao sto si ti treba trajno banovati sa Foruma, jer tvoje djelovanje ovdje je duhovni terorizam koji moze eksplodirati u glavi mlade i neiskusne osobe do stravicno krvavih razmjera.


PS Molim moderatore da ovo ne brisu, jer ovo je primjer da grijeha ima, i eto jednog djela ljudskog grijeha na jadnom iznakazenom psu.

Али на грчком, реч која је употребљена да се каже то што су теолози данас мистификовали као "грех" је проста реч која значи "промашити циљ" у ствари погрешити. Погрешка постоји (колико пута си само откуцао погрешно слово на тастатури па мораш исправљати?) Међутим којекакви попови од свега праве мистерију, па је и та погрешка постала ГРЕХ, а шта је то грех не зна нико него они, па кад ти једеш сланину у посту то је грех, а кад је дебели поп једе то је "икономија" јер је он тобож болестан па мора да подмаже плућа.

NIN-jutsu, ima li ГРЕХA,? :think:

ljubana, dobila si odgovor na svoje pitanje i odgovor sama definisi, pa ovdje ga napisi da svi vidimo.
 
Poslednja izmena:
Na jednoj strani su pravda i istina i milost, a na suprotnoj krivda, laz i nemilost. Ko to nije sposoban da razlikujuci razdvaja i vlada se po pravdi, istini i milosti ili je beba u povojima, ili je umno i psihicki bolestan.

29971bggroznomila1f.jpg

Odsjekli psu sve cetiri sape

Izvor:
http://www.livadabl.com/printthread.php?tid=19

Ti su umni bolesnik ako ovo nije za tebe grijeh i ako grijeh za tebe ne postoji i dripca kao sto si ti treba trajno banovati sa Foruma, jer tvoje djelovanje ovdje je duhovni terorizam koji moze eksplodirati u glavi mlade i neiskusne osobe do stravicno krvavih razmjera.


PS Molim moderatore da ovo ne brisu, jer ovo je primjer da grijeha ima, i eto jednog djela ljudskog grijeha na jadnom iznakazenom psu.



NIN-jutsu, ima li ГРЕХA,? :think:

ljubana, treba li nekad i gresnika osuditi? :think:
Imaš malo poremećeno shvatanje stvarnosti, al ajde da ti pojasnim:
1.ako su ateisti u pravu (nema Boga) onda je sve ovo postojanje sviranje qrc-u, pa sledstveno tome GREHA NEMA
2. ako su vernici raznih sorti u pravu (ima Boga) onda imamo razna tumačenja, ali hajde da se zadržimo na hrišćanstvu. Je li Isus sin Božiji? Je li raspet za nas i za NAŠE GREHE? Je li na taj način oprao SVE naše grehove uključujući i one koji SE JOŠ NISU DOGODILI? :rtfm:
Ako je on kao savrženi Bog oprao mrlje greha....odakle onda greh? Ako Isus ne može savršeno da očisti greh onda nije Bog. Dakle ako tvrdiš da GREH postoji naporedo sa Isusom ti nisi hrišćanin nego budala.
Dakle, da zaključim: Greh je postojao i još postoji samo kod onih koji nisu u Isusovoj praonici. :hvala:
 
Imaš malo poremećeno shvatanje stvarnosti, al ajde da ti pojasnim:
1.ako su ateisti u pravu (nema Boga) onda je sve ovo postojanje sviranje qrc-u, pa sledstveno tome GREHA NEMA
2. ako su vernici raznih sorti u pravu (ima Boga) onda imamo razna tumačenja, ali hajde da se zadržimo na hrišćanstvu. Je li Isus sin Božiji? Je li raspet za nas i za NAŠE GREHE? Je li na taj način oprao SVE naše grehove uključujući i one koji SE JOŠ NISU DOGODILI? :rtfm:
Ako je on kao savrženi Bog oprao mrlje greha....odakle onda greh? Ako Isus ne može savršeno da očisti greh onda nije Bog. Dakle ako tvrdiš da GREH postoji naporedo sa Isusom ti nisi hrišćanin nego budala.
Dakle, da zaključim: Greh je postojao i još postoji samo kod onih koji nisu u Isusovoj praonici. :hvala:

Ko god tvrdi da je Hristos ocistio SVE nase grijehe, taj je lazov kao i ti sto si.

Tema je: osuditi grijeh, a ne i gresnika. Kao svjesno ljudsko bice odgovor jos nisi dala, nemas snage, jer u lazi zivis.
 
Poslednja izmena:
U cemu si se uzdigao, jadan, u cemu? Objasni na primjeru onog iskasapljenog psa i razumi pocinitelje i uzdigni se, a psa iskasapi i ti jos malo!

благо теби, потегао си камен.
мислиш да је срећан учинио то? није. мислиш да је рођен несрећан? није. грешни су га каменовали а он се истресао на слабијем.
размисли кад потежеш...
 
благо теби, потегао си камен.
мислиш да је срећан учинио то? није. мислиш да је рођен несрећан? није. грешни су га каменовали а он се истресао на слабијем.
размисли кад потежеш...

Po umno poremecenim osobama (koji su u svojoj bolesti umislili da su veliki poboznici i boziji ugodnici) nisu potrebni nikakvi eticko-moralni principi u ljudima i medju ljudima, nisu ptrebni nikakvi svjetovni sudovi i kaznjavanje krsitelja eticko-moralnih ljudskih nacela. Te umno poremecene osobe, religijski bolesnici, nisu nista drugio da sijaci korova po Bozijoj njivi. Takvi milosti prema pravdi neduznoj zrtvi nemaju, nego milost iskazuju prema zlikovcima. Takvi su djavolja sorta.
 
Poslednja izmena:
Po umno poremecenim osobama (koji su u svojoj bolesti umislili da su veliki poboznici i boziji ugodnici) nisu potrebni nikakvi eticko-moralni principi u ljudima i medju ljudima, nisu ptrebni nikakvi svjetovni sudovi i kaznjavanje krsitelja eticko-moralnih ljudskih nacela. Te umno poremecene osobe, religijski bolesnici, nisu nista drugio da sijaci korova po Bozijoj njivi. Eto, to si ti!

благо теби безгрешном, каменуј.
 
Ne sudite da vam se ne sudi;
Jezek. 16:52, Lk. 6:37, Rim. 2:1, 1 Kor. 4:3, Jak. 4:11


2 Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam suditi; i kakvom merom merite, onakvom će vam se meriti.
Jer. 34:17, Jezek. 24:8, Mk. 4:24, Lk. 6:38

3 A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš?
:hvala:

Znači ja sam gora sto osudim, nego taj što je uradio zlo.
 

Back
Top