OSTECENI PLAKATI " HRVATI SMO, GOVORIMO HRVATSKI

NOCNO VREBALO

Aktivan član
Poruka
1.632
:think:Crna Gora: Oštećeni plakati "Hrvati smo, govorimo hrvatski"
Petak, 04 Ožujak 2011 13:35



Iste noći kada su i postavljeni, oštećeni su jumbo plakati u Baru i Tivtu sa sloganom „Hrvati smo, govorimo hrvatski“, koje je u svim gradovima Crne Gore gdje žive Hrvati postavilo Hrvatsko nacionalno vijeće CG (HNVCG) - objavio je radio Dux.

Jasnom porukom na plakatima HNVCG svoje sunarodnjake nastanjene u Crnoj Gori, poziva da se bez straha i slobodno izjasne kao Hrvati na predstojećem Popisu stnovništva kako bi očuvali svoj identitet.
Popis se provodi od 1. do 15. travnja.

Nakon incidenta, predsjednik HNVCG-a Miroslav Franović, poručio je kako će hrvatsko udruženje na čijem je čelu „ nastaviti aktivnost priprmljenom strategijom, koristeći i druge medije kako bi pozvali svoje sunarodnike da se slobodno izjasne, bez straha“.

Objavljujući vijest o oštećenim plakatima u dva crnogorska grada, mediji u susjedstvu podsjećaju i na izjavu tamošnjeg premijera Igora Lukšića, koji je također, uoči predstojećeg popisa pozvao sve građane „da se slobodno izraze o svim pitanjima“, konstatirajući i kako nažalost, često dolazi do zloupotrebe i politizacije.

Prema posljednjem popisu u Crnoj Gori iz 2003. godine Hrvatima se izjasnilo 7062 crnogorskih žitelja, ili 1,05 posto od ukupnog broja stanovnika. Prema rezultatima tog popisa, Hrvata je najviše u Tivtu - 2761, u Kotoru ih je 1842, a slijede Herceg-Novi -831, Podgorica -734, Bar - 268 i Nikšić 139.









:rtfm::rtfm:Nemam nista protiv sto Hrvati hoce da govore hrvatskim jezikom. E sad je zanimljivo kojim ce jezikom Hrvati govoriti sobzirom da je u Crnoj Gori sluzbeni jezik crnogorski.Kako to izgleda kada Hrvati pricaju crnogorski? A moze biti da DANU proglasi na primer crnogorsko-hrvatski jezik, kao u bivsoj Jugoslaviji srpsko-hrvatski.:think::think:
 
:think:Crna Gora: Oštećeni plakati "Hrvati smo, govorimo hrvatski"
Petak, 04 Ožujak 2011 13:35



Iste noći kada su i postavljeni, oštećeni su jumbo plakati u Baru i Tivtu sa sloganom „Hrvati smo, govorimo hrvatski“, koje je u svim gradovima Crne Gore gdje žive Hrvati postavilo Hrvatsko nacionalno vijeće CG (HNVCG) - objavio je radio Dux.

Jasnom porukom na plakatima HNVCG svoje sunarodnjake nastanjene u Crnoj Gori, poziva da se bez straha i slobodno izjasne kao Hrvati na predstojećem Popisu stnovništva kako bi očuvali svoj identitet.
Popis se provodi od 1. do 15. travnja.

Nakon incidenta, predsjednik HNVCG-a Miroslav Franović, poručio je kako će hrvatsko udruženje na čijem je čelu „ nastaviti aktivnost priprmljenom strategijom, koristeći i druge medije kako bi pozvali svoje sunarodnike da se slobodno izjasne, bez straha“.

Objavljujući vijest o oštećenim plakatima u dva crnogorska grada, mediji u susjedstvu podsjećaju i na izjavu tamošnjeg premijera Igora Lukšića, koji je također, uoči predstojećeg popisa pozvao sve građane „da se slobodno izraze o svim pitanjima“, konstatirajući i kako nažalost, često dolazi do zloupotrebe i politizacije.

Prema posljednjem popisu u Crnoj Gori iz 2003. godine Hrvatima se izjasnilo 7062 crnogorskih žitelja, ili 1,05 posto od ukupnog broja stanovnika. Prema rezultatima tog popisa, Hrvata je najviše u Tivtu - 2761, u Kotoru ih je 1842, a slijede Herceg-Novi -831, Podgorica -734, Bar - 268 i Nikšić 139.









:rtfm::rtfm:Nemam nista protiv sto Hrvati hoce da govore hrvatskim jezikom. E sad je zanimljivo kojim ce jezikom Hrvati govoriti sobzirom da je u Crnoj Gori sluzbeni jezik crnogorski.Kako to izgleda kada Hrvati pricaju crnogorski? A moze biti da DANU proglasi na primer crnogorsko-hrvatski jezik, kao u bivsoj Jugoslaviji srpsko-hrvatski.:think::think:


uopste ne sumnjaj da ce tako biti,oni odavno dole pricaju hrvatskim jezikom..nitko im nije smetao ili branio..budi siguran da ce se i sluzbeno izboriti za to...samo Srbi govore maternjim jezikom ili vec kojim im oni odrede...
 
Dragi naši Hrvati iz drevne Crvene Hrvatske! :heart:

Iako je Hrvatska njih zanemarila, oni nas nisu.

Ljudine i po! :ok:

Ти си примерак правог хрвоја, ти их никад ниси занемарио! Од толико хрватских народа и земаља остала само половина усташке НДХ!:rotf::rotf::rotf:
Велиш црвени хрвати у "Древној Хрватској", јел то неко изгубљено племе са марса?:hahaha:
 
Ти си примерак правог хрвоја, ти их никад ниси занемарио! Од толико хрватских народа и земаља остала само половина усташке НДХ!:rotf::rotf::rotf:
Велиш црвени хрвати у "Древној Хрватској", јел то неко изгубљено племе са марса?:hahaha:

..ajde uci za maturu,umjesto da ovdje lupas gluposti...
 
Нека се свако изјашњава како хоће и нек прича језиком којим хоће. Малодушни ће се опредијелити на основу неких својих биједних разлога за црногорце, црвене хрвате, дукљане... док ће прави Србин Црногорац остати оно што је вијековима био, примјер српског чојства и јунаштва!
 

Back
Top