• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Ostavljate li bakšiš konobaru?

Da li ostavljate bakšiš konobaru ?

• Da, to je osnovna kultura

glasova: 12 44,4%
  • Ne,uvek platim koliko iznosi račun

glasova: 4 14,8%
  • Zavisi koliko sam zadovoljan/a uslugom

glasova: 11 40,7%

• Ukupno glasova
    27

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
281.585
Konobar je posao kao i svaki drugi za koji se dobija plata..Da li je potrebno pored plate davati i bakšiš.
Oko bakšiša na društvenim mrežama povela se rasprava.
Jedni smatraju da je to prećutna obaveza i da svako treba da ostavi 10 posto od računa, drugi smatraju da ta praksu ne treba nametati ljudima kao obavezu.

Dok sedite u nekom od kafica ili restorana , nakon placanja racuna da li ostavljate bakšiš konobaru ili ne i šta mislite o ovoj praksi ?

Miller

Legenda
Poruka
57.032
Konobar je posao kao i svaki drugi za koji se dobija plata..Da li je potrebno pored plate davati i bakšiš.
Jedni smatraju da je to prećutna obaveza i da svako treba da ostavi 10 posto od računa, drugi smatraju da ta praksu ne treba nametati ljudima kao obavezu.

Dok sedite u nekom od kafica ili restorana , nakon placanja racuna da li ostavljate bakšiš konobaru ili ne i šta mislite o ovoj praksi ?
naravno

Lily Rose

Aktivan član
Poruka
1.512
Prakticno je davati baksis, narocito ako si stalni gost negde. Za malo para dobijes lep tretman i fin razgovor pa ti je milina opet da da dodjes... kad ne dajes baksis dobijes hranu koja je pala na pod, nesto sto je neko pio, jeo, ne fermaju te uopste.
Koja je onda poenta odlaska negde ako ne da se dobije poseban tretman? Ja i frizerki dajem baksis, i kozmeticarki i prodavacicama ako su dobre...generalno sto da ne, to je sitnica, mali znak paznje.

snowtrooper

Legenda
Poruka
61.623

U SAD je to obaveza a u Japanu uvreda.

Ako sam zadovoljan uslugom zaokružim na više, ako nisam nema baksisa.

4thman

Poznat
Poruka
7.392
Prakticno je davati baksis, narocito ako si stalni gost negde. Za malo para dobijes lep tretman i fin razgovor pa ti je milina opet da da dodjes... kad ne dajes baksis dobijes hranu koja je pala na pod, nesto sto je neko pio, jeo, ne fermaju te uopste.
Koja je onda poenta odlaska negde ako ne da se dobije poseban tretman? Ja i frizerki dajem baksis, i kozmeticarki i prodavacicama ako su dobre...generalno sto da ne, to je sitnica, mali znak paznje.
Znači uslovljavaju te lošom uslugom? To nije korektno.

Ako sam veoma zadovoljan uslugom ostavim oko deset posto više od računa.

Ako sam samo zadovoljan uslugom ostavim nešto.

Ako nisam zadovoljan uslugom platim u cent. Jer moram iako sam pogrešio gde sam seo. Dešavalo se i to...

Ali sve zavisi i od raspoloženja, društva, i buđelara...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.