Osporavanje Biblije

Da bi uopste krenuo da nesto osporavas, to nesto prvo treba da ima bilo kakve temelje.

Biblija je skup fantasticnih prica vise autora. Ona nema nikakve temelje jer se ne temelji ni na cemu osim na tim samim pricama. Kao i svako drugo delo fantasticne knjizevnosti, osporavati je nepotrebno.
Osporavati postojanje Saurona iz knjige Gospodar prstenova, na primer, je nepotrebno jer je to, kao i Biblija, fantazija autora.
Plus sto je kontradiktorna u skoro svim aspektima.

Evo od danas, religija stalno hvali skromnost i nematerijalno.
Dok u vise jevandjelja ima prica kako je bogat ostavio slugama pare pa je posle kaznio jednog koji nije uvecao vrednost.
Sto znaci da pohvalno govori o uvecanju bogatstva
https://forum.krstarica.com/threads/bog-ovog-sveta.997494/page-2#post-48805400
To je samo Hristovo poređenje.

On je govorio o duhovnom znanju (bogatstvu)...jer kada znaš a ćutiš nije dobro...

Ko kada bi ti Hrist dao lek protiv svih bolesti a ti ga sakriješ...Sam ga iskoristiš a drugima ne daš....
A duhovni lek (bogatstvo) koji Hrist daje je mnogo mnogo vredniji...

Sa druge strane, Hrist je na mnogo mesta bio jasan šta je mislio o materijalnom bogatstvu...

I nemoj mešati šta kažu njegovi sledbenici danas...i šta kaže Hrist u pismu...
Često je razlika ko nebo i zemlja i ja se takođe sa tim ne slažem..

To je samo Hristovo poređenje.

On je govorio o duhovnom znanju (bogatstvu)...jer kada znaš a ćutiš nije dobro...

Ko kada bi ti Hrist dao lek protiv svih bolesti a ti ga sakriješ...Sam ga iskoristiš a drugima ne daš....
A duhovni lek (bogatstvo) koji Hrist daje je mnogo mnogo vredniji...

Sa druge strane, Hrist je na mnogo mesta bio jasan šta je mislio o materijalnom bogatstvu...

I nemoj mešati šta kažu njegovi sledbenici danas...i šta kaže Hrist u pismu...
Često je razlika ko nebo i zemlja i ja se takođe sa tim ne slažem..
Sve mozes da protumacis onako kako zelis, potpuno suprotno od onog sta pise.
Koja je onda poenta toga?
Znas on je mislio .... - pa tumacis suprotno - nema smisla osim manipulacija, kad god ti se ne svidja nesto protumacis da znaci suprotno

Sve mozes da protumacis onako kako zelis, potpuno suprotno od onog sta pise.
Koja je onda poenta toga?
Znas on je mislio .... - pa tumacis suprotno - nema smisla osim manipulacija, kad god ti se ne svidja nesto protumacis da znaci suprotno
Nema tumačenju ako je jasno rekao da je bogatstvo izvor svih zala...
Da je lakše kamili proći kroz iglene uši nego bogatašu ući u carstvo Božije...
Kada je rekao...da budemo zadovoljni hranom, odelom i krovom nad glavom...itd...

Ove reči su veoma jasne..

Sam znaš, ako si čitao, da je mnogo govorio u pričama...
A ova priča se odnosi na umnožavanje duhovnog bogatstva...jer cela Hristova misija je To...pa ako je njegova onda je i naša...
Ostavio je veoma važan posao svojim sledbenicima...da šire jevanđelje i da se bogate u dobrim delima....a od materijalnog da beže...

Nema tumačenju ako je jasno rekao da je bogatstvo izvor svih zala...
Da je lakše kamili proći kroz iglene uši nego bogatašu ući u carstvo Božije...
Kada je rekao...da budemo zadovoljni hranom, odelom i krovom nad glavom...itd...

Ove reči su veoma jasne..

Sam znaš, ako si čitao, da je mnogo govorio u pričama...
A ova priča se odnosi na umnožavanje duhovnog bogatstva...jer cela Hristova misija je To...pa ako je njegova onda je i naša...
Ostavio je veoma važan posao svojim sledbenicima...da šire jevanđelje i da se bogate u dobrim delima....a od materijalnog da beže...
Jeste ali biblija kaze i da je rekao *Jer svakome koji ima, daće se, i preteći će mu; a od onoga koji nema, i što ima uzeće se od njega.*
Kao i *caru carevo* * svaka vlast je od boga*

Jeste ali biblija kaze i da je rekao *Jer svakome koji ima, daće se, i preteći će mu; a od onoga koji nema, i što ima uzeće se od njega.*
Kao i *caru carevo* * svaka vlast je od boga*
Ponovo se misli na duhovno bogatstvo. Jer ovaj što je zakopao...to jes ćutao...uzeće mu se i to jer mu ništa ne vredi...a već se dalo ovom koji je vredan pa je umnožio svoje znanje...
''Jer ko zna dobro da čini a ne čini...greh mu je'' ...

A to za cara...se misli na plaćanje poreza i sličnih stvari...moramo biti uzorni građani i sa te strane, a ne neki fanatici...

Svaka vlast postoji sa Božijim dopuštenjem...i to je tačno...

Ponovo se misli na duhovno bogatstvo. Jer ovaj što je zakopao...to jes ćutao...uzeće mu se i to jer mu ništa ne vredi...a već se dalo ovom koji je vredan pa je umnožio svoje znanje...
''Jer ko zna dobro da čini a ne čini...greh mu je'' ...

A to za cara...se misli na plaćanje poreza i sličnih stvari...moramo biti uzorni građani i sa te strane, a ne neki fanatici...

Svaka vlast postoji sa Božijim dopuštenjem...i to je tačno...
Misli se, misli se
Onda se i kad se kaze za iglu i kamilu, da je lako moguce
Eto tako se misli, bogu je to lako

Goran Šarić o osporavanju i potvrđivanju Biblije.

Meni je on interesantan lik, kao i Tomislav Terzin. Ali njihov adventistički pogled
na Bibliju mi je načisto dosadan.
ovaj definitivno pogubio nit od toliko informacija koje poseduje. na jednom podkastu priča o lepenskom viru, o starosedeocima balkana koji nemaju veze sa semitima, ovde da su semiti starosedeoci.
izgleda po potrebi teme sve može

pa rec je o stvarnju zvezda i paneta sada.
Zasto i kako ih Bogo stvara?

objasnjenje biblije je na nivou onog vremena. Tako se vidi da je u pitanju tumacenje na nivou svesti ondasnjih ljudi. Dakle ljudska rec.
Dok su ljudi lupali glavu kakvog je oblika zemlja, te na čem stoji...
Biblijski pisci su jasno rekli da je planeta krug i da lebdi u vazduhu...
Kako su to znali?

Ne bih rekao da je to samo na osnovu posmatranja drugih vidljivih nebeskih tela....jer i drugi su isto gledali pa su dolazili do drugačijeg...pogrešnog zaključka...

Lepota stvaranja je podsetnik na Boga. Kada postujemo bilo koji deo Bozje kreacije, bilo da je to priroda ili neko drugo ljudsko bice zivotinja cvetic vockica vidimo vrednost u onome što je Bog stvorio i divimo se stvoritelju.
Ko bolje ume nek se javi.

Ja ne bih smrdibube ubrajao u lepotu kreacije.

Umesto zamisljanja Boga koji sve rmbaci i svime upravlja kako bi bilo da zamislis stvoritelja kao nekog ko je postavio pocetnu gradju i pustio da se svet dalje razvija i uredjuje prema lepoti zivota u njemu.

Back