Osporavanje Biblije

Ne zvuče... jesu isto.
Narod od koga potiče reč "Krst" (i Kršćanstvo kao religija) ga je izgovarao isto kao mi danas.
A to svakako nisu Grci iz perioda oko nove ere.
ма ти ниси нормалан
grcki bio onda svetski jezik, helenizacija se odvijala vekovima pre i oko tog vremena, kakav sad narod da je pricao srpsko-hrvatski onda, jel ti mene malo zezas? navedi taj narod, kako se zove?

I opet nisi odgovorio na ključno pitanje, a kamo li na ostala pitanja iz posta koji citiraš. Ponavljaš opet sve jedno te isto... znam šta je metafora, ali ajde još jedanput napiši kako Zmija simbolizuje Sotonu i slično... nismo dovoljno puta čuli.

Pitanje nije bilo - zašto drvo?

Već: zašto Bog nije želeo da čovek pojede plod baš sa tog drveta poznavanja dobra i zla?
Što baš to drvo, a ne neko manje važno drvce? Mogao je čovekovu slobodnu volju i poslušnost da proverava i na nekom drugom drvetu u edemskom vrtu... Mogla je smokva biti to zabranjeno drvo.

To je prvo... drugo oko slobodne volje. Tačno, čovek je stvoren sa slobodnom voljom i prvi put kada je čovek upotrebio slobodnu volju Bog ga je žestoko kaznio. Zašto?

Zašto je Bog imao problem da čovek uradi nešto što Bog nije hteo da to čovek uradi? Zašto kazna?

Te kazni ženu da s mukom rađa i te namerno da zavadi zmiju i ženu, te čoveka kazni da s mukom radi, i još na kraju i zmiju kazni da se vuče po stomaku... Svi su kažnjeni i to žestoko, samo onaj jedan, jel, onaj što je preko te nesrećne izmanipulisane zmije (Zmaja) pomrsio konce, onaj, znaš ti koji, onaj najinteligentniji anđeo, svetleći, prvo-stvoreni i prvo-korumpirani, samo on nije kažnjen.

Zašto zastrašivanje smrću da čovek ne upotrebi slobodnu volju koja mu je bila data valjda da je upotrebi? A pričamo o slobodnoj volji da posluša ili ne posluša Boga.

Čoveku je Zmija (Lucifer) razotkrio istinsku prirodu tog specijalnog drveta, i kad je čovek pojeo plod baš sa tog drveta, čoveku su se "otvorile oči" te posta kao Bog. Zašto Bog nije želeo da se čoveku "otvore oči" i da postane ono što je postao?

Eto malo da izmenim isto pitanje pa možda i razumeš šta pitam, ako ne onda da se ponavljamo obojica u nedogled...

Bog čoveku nije davao nikakva objašenjenja zašto mu zabranjuje da jede sa specijalnog drveta, osim pretnje smrću, zato i vodimo ovu diskusiju. Polodovi sa drveta poznavanja dobra i zla nisu bili otrovni kako se može naslutiti jer čovek nije umro od tih plodova, da je to bilo upozorenje od Boga, ali nije bilo upozorenje već pretnja. Bog je zastrašivao čoveka smrću. To su veoma različite stvari i potpuno drugačiji kontekst.

Čovek zastrašen smrću od strane Boga nije jeo plodove sa tog drveta da ne umre u onaj dan kad sa njega bude jeo. Zmija je ta koja im je rekla šta će se stvarno dogoditi.

To nigde u Bibliji ne piše. A to pokazuje da ne razumeš o čemu se radi. To što ti kažeš, to bi značilo da Bog nije želo da čovek ulazi u iskušenja i da je Lucifer malte ne prevario Boga. Ušunjao se Bogu u Edemski vrt tako da bog to i ne primeti kao da Bog nije svemoćan i sveznajući. Hrišćanska tumačenja. Jevrejska tumačenja su malkice drugačija, i to upravo suprotno. Čovek je namenski bio stavljen na iskušenje.

Tamo piše u "žena videći da je rod na drvetu dobar za jelo i da ga je milina gledati i da je drvo vrlo drago radi znanja"... Engleski prevod je možda adekvatniji: When the woman saw that the fruit of the tree was good for food and pleasing to the eye, and also desirable for gaining wisdom

Drvo je bilo primaljvo namesnki... primamljivo radi sticanja mudrosti.

Evo da pročitamo citate iz Biblije ponovo:

2:16 I zapreti Gospod Bog čoveku govoreći: Jedi slobodno sa svakog drveta u vrtu;
2:17 Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.
3:4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
3:5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.

3:6 I žena videći da je rod na drvetu dobar za jelo i da ga je milina gledati i da je drvo vrlo drago radi znanja, uzabra rod s njega i okusi, pa dade i mužu svom, te i on okusi.
3:7 Tada im se otvoriše oči, i videše da su goli; pa spletoše lišća smokovog i načiniše sebi pregače.

3:22 I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruke svoje i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi.

Zašto Bog nije želeo da čovek bude kao jedan od Bogova znajući šta je dobro šta li zlo?
Pokidao si
Al moram da ti kazem - ako hoces i zelis da verujes - nemoj da mislis

ма ти ниси нормалан
grcki bio onda svetski jezik, helenizacija se odvijala vekovima pre i oko tog vremena, kakav sad narod da je pricao srpsko-hrvatski onda, jel ti mene malo zezas? navedi taj narod, kako se zove?
Kršćanstvo nije nastalo oko nove ere, te je grčki jezik nebitan.
To što su oni pogrešno izgovarali Krst sa Hrst ili Hrist, kao što su i Kaldejce zvali Haldejci - njihov je problem.
Još ćeš me ubediti da se Babilon kaže Vavilon, Baraba - Varava, Betlejem - Vitlejem, Barbari - Varvari,...

Kršćanstvo nije nastalo oko nove ere, te je grčki jezik nebitan.
To što su oni pogrešno izgovarali Krst sa Hrst ili Hrist, kao što su i Kaldejce zvali Haldejci - njihov je problem.
Još ćeš me ubediti da se Babilon kaže Vavilon, Baraba - Varava, Betlejem - Vitlejem, Barbari - Varvari,...
nekim recima promenis slovo i ostaju to te iste reci, ili imena

a nekim recima promenis slovo i u nekom stranom, levom jeziku znace sasvim deseto

ti si botina, samo se glupiras, nema druge, neko da se oprastamo, a izgledalo je da se moze sa tobom

Objasnjeno sve.

Zato sto se sotona posluzio zmijom kao medijumom da prevari coveka.
Pa se tako zmija uzima kao simbol za sotonu.
A i zmija je opasna cuvamo je se najvise.
Tako trebamo da se cuvamo sotone jeste poruka..

Zasto drvo ili zasto Bog nije zeleo da covek pojede plod je u stvari isto.

A ovo je odgovor.

Bog je stvorio coveka savrsenim..
Covek nije poznavao greh i zlo i nije mogao da ucini greh i pogresi.

Ali Bog mu je dao slobodnu volju.
Ali covek bi bio zarobljen u svojoj savrsenosti i slobodna volja mu ne bi nista znacila.
Bog je to resio tako rekavsi coveku, sve na zemlji je tvoje, samo to jedno drvo je moje.
To ti je mogucnost da upotrebis slobodnu volju i zivis svojim zivotom bez mene ako ne zelis samnom.

I evo zivimo tako.

Bog coveku nije dao nesto tesko sto ne moze ili neku skrivenu zamku.
Jedenje coveku nije bilo strano.

Mogao je da se odluci drugacije ako nece da bude to za sta je stvoren.

Drvetom dovra i zla je Bog pokazao da covek ima slobodnu volju.
Ali nije Bog odlucio da covek tako odluci vec covek sam.

Mislim da na svakoj drugoj planeti koju je Bog stborio postoji jedno takvo drvo.

Ti stvarno pišeš kao da si pagaj a ne razuman čovek, te sve jedno te isto.

Kao da razgovaraš sa pokvarenom veštačkom inteligencijom. Pokvareni Chat GPT.

Pokvarena ploča.

Bog je stvorio coveka savrsenim..
Nigde to u Bibliji ne piše. Nagađanje i to veoma pogrešno. Da je bio savršen ne bi učinio greh.

Bog je to resio tako rekavsi coveku, sve na zemlji je tvoje, samo to jedno drvo je moje.
To ti je mogucnost da upotrebis slobodnu volju i zivis svojim zivotom bez mene ako ne zelis samnom.

Ni ovo nigde u Bibliji ne pište da je drvo bilo njegovo, a ova ostala nisu... nije se Bog bavio svojinskim odnosima. Što se tiče drveta, citati su jasni i nema prostora za izmišljanja. Takođe nigde u knjizi postanja Bog čoveku nije nudio opciju da živi bez Boga ili sa Bogom. Čovek pre nego što je pojeo plod sa drveta znanja nije znao (nije bio svetan) ni da je go, kamo li šta drugo.

Isto u knjizi postanja nigde ne pište da je ovo Bog rekao čoveku. Tvoja lična izmišljotina.

Čovek i kad je jeo sa drveta znanja nije jeo da bi tako pokazao Bogu da neće više sa Bogom. Jeo je zato što je drvo bilo primaljivo, vrlo drago radi znanja bilo.

Prestani se baviti krivotvorenjem Biblije. Ja sam ti naveo citate a ti se baviš špekulacijama i izmišljotinama.

Jedenje coveku nije bilo strano.
Ma nije valjda? Kako si to zaključio?

Zasto drvo ili zasto Bog nije zeleo da covek pojede plod je u stvari isto.
Sve jedno te isto.

Aj uzdravlje brate napaćeni.

Pokidao si
Al moram da ti kazem - ako hoces i zelis da verujes - nemoj da mislis

Naša priroda je da mislimo.

To je tako od onog trenutka kada su Adam i Eva pojeli plod sa drveta znanja te im se "otvorile oči".

Nema nazad.

Sa naučnog aspekta, u procesu miliona godina biološkog evolutivnog procesa čoveku se dogodilo nešto te je postao ono što je postao. Da se sad vratimo u prašumu i da živimo u čoporima, veoma teško.

A možeš biti i misleće i verujuće biće istovremeno, odnosno uvek si istovremeno i verujuće i misleće biće.

nekim recima promenis slovo i ostaju to te iste reci, ili imena

a nekim recima promenis slovo i u nekom stranom, levom jeziku znace sasvim deseto

ti si botina, samo se glupiras, nema druge, neko da se oprastamo, a izgledalo je da se moze sa tobom
Koliko ti je trebalo da primetiš da ili te troluje ili ne ume a sabere dva i dva

Back