Osporavanje Biblije

Besmisleno je uzeti samo par stihova iz Pisma i dokazivati nešto...

I nije ovo upućeno samo njima, već svima nama...pa i za to ima puno stihova...

1. Carevima 8,60Da bi poznali svi narodi na zemlji da je Gospod sam Bog i da nema drugoga.

Isaija 45,6Da bi poznali od istoka sunčanoga i od zapada da nema drugoga osim mene; ja sam Gospod i nema drugoga,

Isaija 45,18Jer ovako veli Gospod, koji je stvorio nebo, Bog, koji je sazdao zemlju i načinio je i utvrdio, i nije je stvorio naprazno, nego je načinio da se na njoj nastava: ja sam Gospod, i nema drugoga.

Isaija 45,22Pogledajte u mene, i spašćete se svi krajevi zemaljski; jer sam ja Bog, i nema drugoga.
Opet ti kažem i pokazao sam:
Na samom početku najvažnijeg dela Biblije se govori o tri vrste Bogova.
Čak i u prvoj zapovesti se kaže da se sledi onaj ko je predmet pisanja Biblije, a ne drugi Bogovi.
I Malahija isto pominje, a i svi ostali - da se ne klanjaju, slede druge Bogove, a ne da ih nema.

Znaš onaj stih...''radite sve kao Bogu da radite'...?

Teško je ovo.
Ali se trudim da tako živim. Idem na posao i kao da radim za Boga...savesno, vredno, odgovorno...kao da mi je Bog šef.
U komšiluku isto tako. Pokušavam da pomognem svakom koliko mogu...kao da Bogu činim..
I tako u svakoj situaciji...

Razumem ja tebe kada kažeš da ti Bog šapuće na uvo. Tako je, slažem se i meni govori i puštam ga da govori...sve što je u skladu sa njegovom voljom i moralnim načelima u Pismu, pomno slušam i ispitujem i primenjujem...
Uvek kada treba nešto da uradim, pogotovo da donesem važnu odluku...zapitam se, šta bi Hrist uradio u ovoj situaciji...ili šta bi rekao...
To je taj unutrašnji glas koji ja ne zanemarujem...ne brini za to...
Odlično ako je tako, zahvali se Bogu što te taučio tome jer ti je veliko blago dao

Imaju različite duše i zato su različite ličnosti.
Kad pomenu dušu, filozofi su uneli filozofsko razmišljanje o duši pa sad ljuidi i ne znaju šta je duša. A duša je kolektivna svest svih ćelija jednog organizma.
Kolektivna svest svih srba bi bila duša srbskog naroda, kolektivna svest svih ljudi na planeti bi bila duša planete. Biblija opisuje crkvu kao telo hristovo a apostol pavle kaže da smo udi Hristovog tela. Danas bi rekao da smo ćelije Hristovog tela. Crkva kao zajednica je predstavljena kao devojka za udaju a Hristos kao ženik. A pismo kaže da je muž glava ženi, tj, da je iznad nje i da ima vlast nad njom.
I pogledajmo kako to izgleda. Duša je ženski deo nas, kolektivna svest svih naših ćelija. a Mi kao umovi smo muški deo nas, onaj koji bi trebalo da vlada nad dušom.
A u praksi. kada duši, ćelijama nešto fali one signaliziraju intelekt da toga nema u krvi i intelekt treba to da im obezbedi tako što će nas mislima nagovori da uradimo ono šta ćelije traže.
PA se kod pušača na ćelijskim opnama pojave rečeptori za nikotin i uvek kada nema nikotina ćelije traže od intelekta da ga obezbedi. i onda nas intelekt kroz misli i osećanja nagovori da zapalimo cigaru. Nekome je duša žudna alkohola, nekome trai hrane više nego što je potrebno i mi ispunjavamo žudnje svoje duše.
Ko u braku kad muž ugađa ženi a ova sve više i više traži. Umesto da um kaže duši: ej dušo nikotin nije zdrav, bataljujemo to, um se složi sa mislima koje nudi intelekt i truje celo telo.
U našem telu imamo brak uma i duše gde umesto da muž vlada nad ženom on služi svojoj ženi.
Svaka biljka. životinja, ima dušu kao kolektivnu svest svih njenih ćelija

Imaju različite duše i zato su različite ličnosti.
Ponašanje neke ličnosti određuje duh koji je u tom čoveku. A duh je kao program za izvršavanje osećanja, kako se čovek oseća tako se i ponaša.
E sad dolazimo do toga od čega zavisi kako se čovek oseća. To zavisi od toga kakva je istina u njemu, Istina je nastala kroz vaspitanje , obrazovanje, razna iskustva. Mi sudimo o svemu oko nas i šta nam se dešava oslanjajući se na istinu i od toga kakva je naša istina zavisikako ćemo presuditi i kako ćemo se osećati.,
E sad.čovek i njegov klon nemaju isto obrazovanje, vaspitanje, iskustva tako istina u nima nije ista i oni neće isto suditi pa se neće isto ni osećati. Shodno tome neće biti istog duha(ponašanja) jer su različite ličnosti. Ne određuje genetika ponašanje već istina koja je u čoveku, ono u šta on veruje.

Verovatno sada razgovaramo telepatski, a ne kuckamo po tastaturama?
Čim smo se sreli i razmenjujemo misli u ovom svetu, to znači da na duhovnom planu u svetu misli ti imaš mene i ja imam tebe u svom umu, i da na nivou misli imamo interakciju. I budući da materijalni svet odražava ono šta se događa u duhovnom to se mi eto dopisujemo ovde na forumu preko tastature. Svi smo mi kao umovi ne kao tela ćelije jednog većeg Božanskog uma.

Čim smo se sreli i razmenjujemo misli u ovom svetu, to znači da na duhovnom planu u svetu misli ti imaš mene i ja imam tebe u svom umu, i da na nivou misli imamo interakciju. I budući da materijalni svet odražava ono šta se događa u duhovnom to se mi eto dopisujemo ovde na forumu preko tastature. Svi smo mi kao umovi ne kao tela ćelije jednog većeg Božanskog uma.

.... када чујемо гром ..не значи да смо све/сви 'муњени'

.... када чујемо гром ..не значи да смо све/сви 'муњени'
Munja je svetlost a grom je onaj zvuk što se prolomi posle svetlosti,
Mene kada je prvi put obasjala svetlost Božija I kad sam shvatio da treba da se menjam, spopao me strah, od toga kako ću biti prihvaćen od okoline, od prijatelja, društva, porodice. Ali pregrmeo sam sve to. Mnoge ljude obasja božija svetlost ali oni ne nađu snage da pregrme sve to.
Mi gradimo svoj identitet u društvu i kad treba da se promenimo za nas je strašno da ostanemo bez identiteta(ega), To je ko put iznad provalije po tankoj žici. Ko nije prošao taj put i nije hrišćanin.
Zato sam odabrao taj nik, da me podseća na SV Duha koji mi je pomogao na tom putu.

Vekovima je sotona radio na diskreditovanju biblijske tacnosti, pouzdanosti i autoriteta. Koristi istu taktiku koju je koristio na Evi u Edenskom vrtu sikcuci.Da li je Bog zaista rekao ?
Preispitivanje Biblije kako bismo naucili vise i produbili svoje razumijevanje moze biti zdravo. Ali dovodjenje u pitanje Biblije prkoseci Bogu je pobuna koja vodi u vecnu tamu .
А страшљивима и невернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је део у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга.

Kakva tema... kakav tekst. Sve mu u P ebem a posebno tom Sotoni.

Šteta je ta što je Sotona bio u pravu što se tiče drveta Znanja. Kontradiktorno, paradoksalno... biblijski.

Ponašanje neke ličnosti određuje duh koji je u tom čoveku. A duh je kao program za izvršavanje osećanja, kako se čovek oseća tako se i ponaša.
recimo da bi ovo bio opis duše kao psihološkog pojma.
E sad dolazimo do toga od čega zavisi kako se čovek oseća. To zavisi od toga kakva je istina u njemu, Istina je nastala kroz vaspitanje , obrazovanje, razna iskustva. Mi sudimo o svemu oko nas i šta nam se dešava oslanjajući se na istinu i od toga kakva je naša istina zavisikako ćemo presuditi i kako ćemo se osećati.,
dakle, kakvo je ustrojstvo čoveka.
E sad.čovek i njegov klon nemaju isto obrazovanje, vaspitanje, iskustva tako istina u nima nije ista i oni neće isto suditi pa se neće isto ni osećati. Shodno tome neće biti istog duha(ponašanja) jer su različite ličnosti. Ne određuje genetika ponašanje već istina koja je u čoveku, ono u šta on veruje.
imaju. to je poenta primera jer im je ista struktura/isto telo.

imaju istu gradju. iste organe. iste mišiće. istu snagu. isto zdravlje. iste mikoorganizme. iste sinapse. isto pamćenje na hemijskom i molekularnom nivou. isto rasudjivanje. iste moždane talase.

pa bi se obojica isto panašala, svaki bi za sebe tvrdio da je original. ali i dalje ne bi bili jedno isto.

Poslednja izmena:
Znaci sve? I biljke?
Sve što je živo mora da ima dušu, jer ona mrtvoj materiji daje životnost.
Samo, postoje dve vrste duše: KA i BA.
KA je ono što odgovara kompjuterskom Biosu, duša koja daje život kao takav i upravlja sistemima neophodnim za održavanje života.
Kod čoveka to su: disanje, rad srca, organa za varenje, imuni sistem,...
BA je ono što odgovara Vindouzu, odnosno - individualna svest.
Nju imaju "Viši oblici života".

Kad pomenu dušu, filozofi su uneli filozofsko razmišljanje o duši pa sad ljuidi i ne znaju šta je duša. A duša je kolektivna svest svih ćelija jednog organizma.
Kolektivna svest svih srba bi bila duša srbskog naroda, kolektivna svest svih ljudi na planeti bi bila duša planete. Biblija opisuje crkvu kao telo hristovo a apostol pavle kaže da smo udi Hristovog tela. Danas bi rekao da smo ćelije Hristovog tela. Crkva kao zajednica je predstavljena kao devojka za udaju a Hristos kao ženik. A pismo kaže da je muž glava ženi, tj, da je iznad nje i da ima vlast nad njom.
I pogledajmo kako to izgleda. Duša je ženski deo nas, kolektivna svest svih naših ćelija. a Mi kao umovi smo muški deo nas, onaj koji bi trebalo da vlada nad dušom.
A u praksi. kada duši, ćelijama nešto fali one signaliziraju intelekt da toga nema u krvi i intelekt treba to da im obezbedi tako što će nas mislima nagovori da uradimo ono šta ćelije traže.
PA se kod pušača na ćelijskim opnama pojave rečeptori za nikotin i uvek kada nema nikotina ćelije traže od intelekta da ga obezbedi. i onda nas intelekt kroz misli i osećanja nagovori da zapalimo cigaru. Nekome je duša žudna alkohola, nekome trai hrane više nego što je potrebno i mi ispunjavamo žudnje svoje duše.
Ko u braku kad muž ugađa ženi a ova sve više i više traži. Umesto da um kaže duši: ej dušo nikotin nije zdrav, bataljujemo to, um se složi sa mislima koje nudi intelekt i truje celo telo.
U našem telu imamo brak uma i duše gde umesto da muž vlada nad ženom on služi svojoj ženi.
Svaka biljka. životinja, ima dušu kao kolektivnu svest svih njenih ćelija
Duša je deo Tvorca, koji se "useli" u neku jedinku.

Sve što je živo mora da ima dušu, jer ona mrtvoj materiji daje životnost.
Samo, postoje dve vrste duše: KA i BA.
KA je ono što odgovara kompjuterskom Biosu, duša koja daje život kao takav i upravlja sistemima neophodnim za održavanje života.
Kod čoveka to su: disanje, rad srca, organa za varenje, imuni sistem,...
BA je ono što odgovara Vindouzu, odnosno - individualna svest.
Nju imaju "Viši oblici života".

Znaci jedna ameba ima dusu? Isto, jedna bakterija ima dusu?

Back