Osnovne duznosti religioznog coveka

Nikoga ja nisam otpisala, ali ako si ucinio losa dela, nema oprastanja....covek mora biti svestan da ima posledice za lose ponasanje. Razumevanje da je ucinio losa dela, ne donosi mu oprostaj od istih.
Ma kako da ne, ti znas bolje od samog Gospoda.

@tema

Nista posebno, da se pridrzava onoga sto pise, a ako bas ne ide u necemu, da bude uporan u tome i ne odustaje.

Covek moze duhovno da uzrasta, ali karakter tesko moze da promeni. Ako je prek, on ce ostati prek, ali ce se truditi da u toj prekosti ne cini losa dela kao ranije. Vremenom, covek postaje i smireniji (i valjda, mudriji).

Da promenimo svet ne mozemo.Da se sjedinimo s bogom isto nije u nasoj moci.Da preporodimo prirodu coveka pa da bude besmrtan ili barem zdrav dok zivi nemoguca misija.
Dakle mi mozemo osecati dyznost samo prema necemu sto je u nasoj moci.
I sta bi bila dyznost stvarno religioznog coveka a da je u njegovoj moci.
prvo promenis sebe, a onda mozes da pokusas i svet. No to nije uspelo ni Isusu ni Budi, a tek nije kasnijim uciteljima...
No to nije razlog, ne pokusavati...

Прво и најважније је давање прилога ("милодари" по хрватски) својој верској заједници. То сви наглашавају. Кажу наша "браћа" Хрвати (добар део њих су бивши Срби) католици: Кад зазвечи новчић у шкрабици (кутија за милодаре), душа одмах узлијеће (узлеће, лети ка) на небо".

Ala si ih proučio svaka čast! Naklon premudrom.. 🙄
Mada pretpostavljam da si bio sarkastičan. U tom slučaju, dobra fora 😁
samo ti pitaj prijatelja zasto ostaje samo ceona cakra, aka trece oko, otvorena, nezatamnjena, a ja ti rekoh, nema filma bez svetlosti, ubacen ti je film, insertovan, samo jos da saznas ko i odakle sve rezira, ali tada je vec kasno za kajanje

kazi prijatrelju da ja znam sta je 3 oko vise od svih na svetu, ili bar isto kao i "oni", a nemam pojma o reinkarnacijama, kako to?
moguce je cak da tvoj prijatelj nema pojma o 3 oku, pitaj ga, mozda ti prizna, kao ja sto priznajem da nemam pojma o reinkarnacijama - ajde reci, jel posteno?

Poslednja izmena:
samo ti pitaj prijatelja zasto ostaje samo ceona cakra, aka trece oko, otvorena, nezatamnjena, a ja ti rekoh, nema filma bez svetlosti, ubacen ti je film, insertovan, samo jos da saznas ko i odakle sve rezira, ali tada je vec kasno za kajanje

kazi prijatrelju da ja znam sta je 3 oko vise od svih na svetu, ili bar isto kao i "oni", a nemam pojma o reinkarnacijama, kako to?
moguce je cak da tvoj prijatelj nema pojma o 3 oku, pitaj ga, mozda ti prizna
Tačno mi deluješ kao neko ko zna... :kafa:

Otkud ti uopšte veruješ u treće oko? Veruješ u cakre? 🤔
Pitaću ga kada se vidim sa njim. Ali na osnovu tvog izlaganja, sumnjam da imaš neko realno znanje i uvide. Samo ono što si negde pročitao. Sretao sam ljude koji nešto "znaju". Ne deluješ mi takav. Bez uvrede.
eh, a koji motiv bih ja mogao da imam, da insistiram? ako ti kazem da nesto znam, to onda nije u domenu vere, verovanja, itd
ono sto ne znam, lepo kazem nemam pojma o reinkarnacijama, ali o 3 oku znam sve, a ne da verujem

vama koristi za proslost, navodno vasu, a buducnost? vi zatamnjujete ostale cakre... ma dosta sam ti otkrio, ... znas i sam da sam poznavao slicnog regresoterapeuta, ali taj isto nije znao sta sam ja znao, pa ti sad jos jdino da me nabedjujes da sam napabircio, ali tvoj prijatelj ce mi poverovati

Pod uslovom da oni to žele.
Propovjednik 12,5I visokoga mjesta kad će se bojati i strašiti se na putu, kad će badem ucvijetati i skakavac otežati i želja proći, jer čovjek ide u kuću svoju vječnu, i pokajnice će hoditi po ulicama;
jel si ti znao da je ovaj propovednik najveci prorok? a 'teli biste da vam se duh vrati k bogu?

It can also be translated as 'Absurdity, Frustration, Futility, Nonsense'.[22] The word appears five times in this verse alone and is found in 29 other verses in Ecclesiastes.[21]

"Vanity of vanities" reflects the Hebrew: הבל הבלים (habel habalim).[20]

Poslednja izmena:
eh, a koji motiv bih ja mogao da imam, da insistiram? ako ti kazem da nesto znam, to onda nije u domenu vere, verovanja, itd
ono sto ne znam, lepo kazem nemam pojma o reinkarnacijama, ali o 3 oku znam sve, a ne da verujem

vama koristi za proslost, navodno vasu, a buducnost? vi zatamnjujete ostale cakre... ma dosta sam ti otkrio, ... znas i sam da sam poznavao slicnog regresoterapeuta, ali taj isto nije znao sta sam ja znao, pa ti sad jos jdino da me nabedjujes da sam napabircio, ali tvoj prijatelj ce mi poverovati
Ne verujem. 🙂
Nego, znači ti veruješ da cakre postoje? 🤔

Ne verujem. 🙂
Nego, znači ti veruješ da cakre postoje? 🤔
e, samo me nabedjujes, nije ti to u redu, ali evo ti jos:
ubacen ti je film, tudja secanja kroz trece oko, moze da se ubaci i iz buducnosti, mozes da otvoris trece oko, ima ljudi, vidjam[o] ih [bar meni ne mogu da promaknu], a da nemas pojma o reinkarnacijama cak, jel ti shvatas sta ti govorim? i zasto se sve ostale cakre zatamnjuju, jer nema filma bez svetlosti, to sto si video, i sledstveno doziveo, nije tvoja inkarnacija, ubaceno ti je spolja, kao sto mogu da se ubace informacije i iZ buducnosti, samo sto ces se onda teze poistovetiti da je to tvoja inkarnacija, lakse je sa prosloscu, naravno uvek kod vas koji niste usadjeni u sadasnjosti, u vecnoj sadasnjosti, kao ja sto sam, skoro pa da ne postojite uopste... pozdravi prijatelja

Poslednja izmena:
e, samo me nabedjujes, nije ti to u redu, ali evo ti jos:
ubacen ti je film, tudja secanja kroz trece oko, moze da se ubaci i iz buducnosti, mozes da otvoris trece oko, ima ljudi, vidjam[o] ih [bar meni ne mogu da promaknu], a da nemas pojma o reinkarnacijama cak, jel ti shvatas sta ti govorim? i zasto se sve ostale cakre zatamnjuju, jer nema filma bez svetlosti, to sto si video, i sledstveno doziveo, nije tvoja inkarnacija, ubaceno ti je spolja, kao sto mogu da se ubace informacije i iZ buducnosti, samo sto ces se onda teze poistovetiti da je to tvoja inkarnacija, lakse je sa prosloscu, naravno uvek kod vas koji niste usadjeni u sadasnjosti, u vecnoj sadasnjosti, kao ja sto sam, skoro pa da ne postojite uopste... pozdravi prijatelja
Još da nađemo motiv zašto bi to neko radio 😁
Pitam te opet. Veruješ u postojanje cakri?

Back