Osnovne duznosti religioznog coveka

anajade

Veoma poznat
Poruka
14.337
Da promenimo svet ne mozemo.Da se sjedinimo s bogom isto nije u nasoj moci.Da preporodimo prirodu coveka pa da bude besmrtan ili barem zdrav dok zivi nemoguca misija.
Dakle mi mozemo osecati dyznost samo prema necemu sto je u nasoj moci.
I sta bi bila dyznost stvarno religioznog coveka a da je u njegovoj moci.

Da promenimo svet ne mozemo.Da se sjedinimo s bogom isto nije u nasoj moci.Da preporodimo prirodu coveka pa da bude besmrtan ili barem zdrav dok zivi nemoguca misija.
Isus traži od tebe samo dve stvari maksimalna ljubav prema Bogu i ljubav prema bližnjima u jednakoj meri koliko voliš sebe...
možeš da se zavaravaš pripadanjem nekoj crkvenog organizaciji, odlaskom na liturgije, svetim tajnama pričešća i ispovedanja, misionarenjem po forumima, napadanjem drugova nečlanova...samo Isus ništa od toga nije tražio od tebe...tražio je samo ljubav...ako je nemaš nisi stvarno njegov sledbenik...

Moze se lako pruzati ljubav Bogu kao sto volis sebe....Iskljucis se od ljudi i drustva i Volis boga i sebe i ebe ti se za sve ostalo....Naravno pruzis koliko mozes i svojima i ebe ti se i za njih za sve ostalo...

I?

Ima da svi idu ka paklu ako se tako radi....

Mislim ja ne zastupam tu ideju ljubavi bez smisla...nekako mi nije ljudska, jer ni kod ljudi nema ljubavi bez smisla i bez odnosa, a odnos podrazumeva interakciju samim tim i nesto sto lici na obavezu, a nije obaveza nego je postovanje...
Postovanje razvoja...

E sad, ljudi kazu ,e bes postovanje razvoja kod religije i vere....

Mozemo osecati duznost samo prema kolicini dobrote u sebi samima. Rec " religiozan" je ovde suvisna. Covek je ili dobar ili nije. Kada osoba ima dobru dusu, ne treba mu crkva, ako je nema, crkva ce ga pretvoriti u licemera.

Isus traži od tebe samo dve stvari maksimalna ljubav prema Bogu i ljubav prema bližnjima u jednakoj meri koliko voliš sebe...
možeš da se zavaravaš pripadanjem nekoj crkvenog organizaciji, odlaskom na liturgije, svetim tajnama pričešća i ispovedanja, misionarenjem po forumima, napadanjem drugova nečlanova...samo Isus ništa od toga nije tražio od tebe...tražio je samo ljubav...ako je nemaš nisi stvarno njegov sledbenik...
Ljubav ka osecanje ne moze biti obaveza..Ne moze se zahtevati ili nalagati da ja osecam.ljubav kad je ne osecam..Unutrasnje ostvarenje ljubavi je delo blagodeti znaci bez tog dara odozgo anajade nije ljubav.Ali moralni zakon te obavezuje na delo ljubavi ne na osecanje.Prema pravdi ja sam dyzan da cinim dobro u onoj meri u kojoj zelim dobro samom.sebi.A sebi zelim ono dobro do samog kraja.

Mozemo osecati duznost samo prema kolicini dobrote u sebi samima. Rec " religiozan" je ovde suvisna. Covek je ili dobar ili nije. Kada osoba ima dobru dusu, ne treba mu crkva, ako je nema, crkva ce ga pretvoriti u licemera.
Ali neko je svestan da nije dobar a oce da byde dobar pa kako to da postigne.Ono u smisli Badava ste dobili badava i dajte.Ne trazi od onoga ko ti je duzan.Odnosi se prema bliznjem bolje nego li je dostojan.
Sve ovo moze biti u nasoj moci.

U svom jedinom verskom opredeljenju datom po rođenju, ali prihvaćenom tek kad sam kao osoba bila dovoljno zrela, nastojim uz jaku odluku da poštujem zapovesti, zakone i savete koji su napisani u jednoj jedinstvenoj knjizi, Svetom Pismu.
Sve to jeste u mojoj/našoj moći. Gledam da me materijalni svet i moje naizgled nepresušne želje u vezi sa njim ne navedu na put koji je sraman i loš.
Često treniram trpljenje i uzdržavanje.
Obdareni smo umom-dakle, treba da umujemo. Razumom-treba i da razumemo. Srcem-treba da osećamo. Telom-treba da ga održavamo, ali ne i razmazimo.
Dušom-treba da se prevazilazimo u odnosu na vidljivo, opipljivo i postojeće za naš pojam. Kaže, kako veruješ?
" A Isus mu reče: ljubi Gospoda Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom i svom misli svojom. "
Telo je izostavljeno... jer telesno bi trebalo da nam je jasno po prirodi našeg postojanja i ako srce, duša i misao ne rade posao... telo će takođe biti oskrnavljeni hram Božiji.

U nasoj moci je samo da budemo otvorenog, iskrenog srca. Zasto bi se opterecivali sa napisanim tekstovima, kada su vec napisani u nasim dusama? Ako u srcu i dusi nemas tragove Tvorca, sve je uzalud...
  1. pa svi imaju makar tragove,. ali ako se nesto pogresno radi, treba da vidimo sta
  2. u samome coveku je uvek vise pitanja nego odgovora, i vidis kako se ja osecam duznim da tebi odgovorim. umesto sto gubim vreme sa ovim provokatorima, ne mislim da ovoj, vec na drugim temama?
  3. iskrenost moze da bude i iskusenje

1. pa svi imaju makar tragove,. ali ako se nesto pogresno radi, treba da vidimo sta
  2. u samome coveku je uvek vise pitanja nego odgovora, i vidis kako se ja osecam duznim da tebi odgovorim. umesto sto gubim vreme sa ovim provokatorima, ne mislim da ovoj, vec na drugim temama?
  3. iskrenost moze da bude i iskusenje
1. Slazem se. Ipak, bas tu je razlika izmedju dobra i zla. Dobra osoba ce retko uraditi lose, ako i uradi istog momenta ce se pokajati i pokusati da popravi ucinjeno. Losa osoba ce ponavljati i ponavljati zla dela misleci da mu kajanje na kraju zivota donosi iskupljenje. Ne ide to tako.
2. Tvoj izbor
3. Iskusenja su nam i potrebna tokom zivota.....upravo da bi se videlo od cega je dusa satkana.

Voleti Boga je voleti sve što je dao i dopustio da se desi na svetu. Volim život, bre... nema ni osećanja, ni svesti bez da je Bog odlučio da uopšte postojimo na prvom mestu.
Pre nego što smo došli na ovaj svet, bili smo NIŠTA. Nismo osećali, nismo ništa razumeli, nikoga nismo voleli/mrzeli, ništa videli, nismo imali volju-sebe, utisak-jednostavno nismo postojali-bili. Zapitaj se kako i zašto postojiš. Nakon-koliko god ti treba vremena,-shvatićeš da je tvoj život čudo koje treba da prihvatiš i voliš.

1. Slazem se. Ipak, bas tu je razlika izmedju dobra i zla. Dobra osoba ce retko uraditi lose, ako i uradi istog momenta ce se pokajati i pokusati da popravi ucinjeno. Losa osoba ce ponavljati i ponavljati zla dela misleci da mu kajanje na kraju zivota donosi iskupljenje. Ne ide to tako.
2. Tvoj izbor
3. Iskusenja su nam i potrebna tokom zivota.....upravo da bi se videlo od cega je dusa satkana.
pa, recimo da se sa svime slazem donekle, ali smo krenuli od
Zasto bi se opterecivali sa napisanim tekstovima, kada su vec napisani u nasim dusama?
moramo da ispitamo te vesti o Hristu, jevandjelju, o toj radosnoj vesti

onda ispitaj sve i za krišnu i kanfučija i budu... možda dali ponudu koju ne možeš odbiti :D
sve sam ja ispitao, pa sam urgirao da se otvori ovaj forum religija na krsti, da imam gde da vam pisem,. jos dok si ti bio u pelenama [konfucijanizam samo nisam, zeznuh se, prevideh, i sada ce zato kinezi da vladaju, opet sam ja kriv]

Dalekoistocne religije: hinduizam, budizam, taoizam

- njihov fokus ka uzroku (a ne razlogu, cime preferiraju tupavost, a ne bistrinu, što je i osnovni razlog da je kolevka nauke zapad) jer su usmereni ka traženju uzroka mireci se sa bilo kakvim posledicima, mireci se sa samim sobom eliminacijom vlastite odgovornosti, gradeci sami sebe posledicom;
- a mi znamo sve uzroke, i baš zato stremimo, ili pak strepimo od posledica, mi verom delujemo, ne bi li u poslednjem dualizmu bili medju spasenima;

moja autorska, dakako;)

pa ti si supermen. ljudi ceo život proučavaju samo novi zavet a ti stigao sve 👍
ne brale samo si nasledio ko i svi mi.
sta sam nasledio?
pitaj bre ove diskute na nivou kao npr. @Statler and Waldorf -a, ili pitaj @hm337 -a koji nema pojma, ali se trudi bar, ili pitaj @Tom Jones 1 -A
pitaj @Padre -a kada kaze za Otkrivenje da je "pokrivenje"

oni svi znaju da ja znam., samo ti mrso teras kera

Back