Quantcast

OSNOVA VJERE PRAVOSLAVNE....

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Kelis:
[quote="FARMACEUT]
JA SAM ti se izvinjavao,ALI NE ZBOG tebe, već radi jedne ZAJEDNIČKE poznanice koju jako poštujem....Baš sam joj juče saopštio da si više pretjerala svaku mjeru...da Više ni zbog nje to nemogu da tolerišem...
Ti si jako podla,zla i prevashodno BOLESNA osoba sa strašnim opsesivnim poremećajima.... :cry:
Nema lijeka apoteka... :shock:
Ostaćeš hendikepirana čitav život....Žao mi je,ali tako je priroda odredila... :cry: :cry:
[quote="FARMACEUT]

Ko je ovde licemer?
Onaj sto se izvinjava lazno ne bi li impresionirao neku trecu personu ili ja?
Molim te...citas li ti svoje postove?
Ti mene ne treba da tolerises. Nazovimo to pravim imenom, nemas nista realno da mi pruzis kao argument vec se ponasas kao dete u prvom razredu koje kada ne zna sta da kaze stane da vredja. E to si ti.
Ja sam zla i podla zato sto ne vredjam druge vere, sto rec dogma shvatam pravilno?
Okreni se momak mozda te prati neki paranoik....
[/quote]

maleni

Primećen član
Poruka
705
Што се тиче изрека западних Отаца и Учитеља, које приписују Сину узрок Духа, ја нити их знам - јер и нису биле никада преведене на наш језик, нити су биле одобрене од Васељенских Сабора - нити их примам, чврсто убеђен да су изврнуте и фалсификоване и имају много додатака, како свуда у многим другим књигама, тако и у оној Седмог Васељенског Сабора, коју су јуче и недавно изнели Латини, у којој је у Символу, који се налазио у саборској Одлуци, био додатак (тј. Filioque).

Apotekar ti si, bre, medicinski fenomen. Zivis bez mozga.

Procitaj sta je taj tvoj vrli praucitelj rekao. Njegovo razmisljanje je isto kao i tvoje. Ne zeli ni da zna za kontra dokumenat niti mu je on poznat ali osudu ima na ustima samo zbog toga sto ga drugacije misljenje plasi. Nema dokaza, sem 300 godina starog spisa za koji ni nezna da li je originalan, ali bez ustezanja odbacuje misljenje koje se ne poklapa sa njegovim.

Kako pravoslavno, kako prepoznatljivo ....

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.686
Kako pravoslavno, kako prepoznatljivo ....[/quote]

Svasta... Ti si bas neki mrzitelj Pravoslavlja. Lose iskustvo sa svetovnim delom Pravoslavlja, kladim se. Neko ti je nekada pogresno prezentovao veru i kod tebe se stvorio bunt. Ili je neko nesto nakaradno ucinio u ime vere pa te je potpuno odbio od vere praotaca. Sta je u pitanju?

maleni

Primećen član
Poruka
705
Zex:

Svasta... Ti si bas neki mrzitelj Pravoslavlja. Lose iskustvo sa svetovnim delom Pravoslavlja, kladim se. Neko ti je nekada pogresno prezentovao veru i kod tebe se stvorio bunt. Ili je neko nesto nakaradno ucinio u ime vere pa te je potpuno odbio od vere praotaca. Sta je u pitanju?[/quote]

Ne, zex, ne mrzim pravoslavlje, jednostavno ne verujem u ispravnost religije koja je tako iskljuciva. Samo ona, jedna i jedina. E vidis nije. Niti je jedna niti je jedina. Upravo to sto si pomenuo, njena vanjstina govori ti o trulezi nutrine.

Nije dobra vera koja se brine za izgovor reci, a 40 posto njene mladezi obuzeto je narkomanijom, alkoholizmog, razvratom svake vrste. Nije dobra vera koja se ne bori protiv toga da joj se u zemlji gde je dominantna za 10 godina abortusom ubije isti broj beba koliko ima zivih stanovnika. Nije dobra vera u kojoj je sramota citati Sveto pismo, nije dobra vera gde se gradni hram od mermera koji kosta na milijarde a s druge strane oni koji treba u njega da udju skapaju od gladi, bolesti.

Ti mozes da navedes dogmu koju hoces, da hvalis pravoslavlje koliko hoces ali REC je jasna kad kaze rec - PO POLODOVIMA NJIHOVIM CE TE IH POZNATI.

Od plodova pravoslavlje ima samo religiozu ispraznost koja nema nikakve veze sa stvarnim zivotom i stvarnim ljudima.

Postujem svakog pravoslavca koji je spreman da svoju veru pokaze na delu - ne obilaskom manastira i "svetinja" vec delanjem svakodnevnim, citanjem Pisma, molitvom, postom, pomaganjem onima koji su u nevolji i proklamovanjem Carstva nebeskog koje je za sve ljude koji Hrista prihvate za svog Spasitelja.

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Kelis:
FARMACEUT:
E Kelis,Kelis,sestro.....zar dožive da te Margot,forumska luda brani.... :cry: :cry: :cry:
Ako nisi shvatio ovde postoji nezvanicna anketa koju su sprovodili neki od moderatora i svi smo glasali da si ti forumska luda a ne ona...
Mislim tebi je nisu slali valjda zato sto su ubrajali samo nas normalne...
:lol:
p.s. ne zovi me sestro ni u mislima....grrr jezim se... 8)

Tada vjerojatno ti još nisi bila u igri.... :wink:

mangas

Zainteresovan član
Poruka
125
Mesruk pripovijeda da je pitao Abdullaha ibn Mes'uda r.a. o znacenju ajeta: Nikako ne smatraj mrtvima one koji su na Allahovom putu poginuli! Ne oni su živi i u izobilju su kod svoga Gospodara. Ali 'Imran 169. Za ovaj ajet smo upitali Allahovog Poslanika s.a.v.s., pa nam je rekao: "Njihove duše su u utrobama zelenih ptica, ciji kandilji vise o Aršu, lete po Džennetu kuda zažele, a potom se ugnijezde u kandiljima. Allah ih pogleda i upita: Želite li nešto? Što možemo poželjeti kada slobodno hodamo po Džennetu kuda zaželimo? Allah ih upita tri puta, i kada vidješe da ce ponovno biti upitani rekoše: Želimo da nam povratiš naše duše pa da ponovno poginemo na Tvome putu. Pošto vide da nemaju neke potrebe bijahu ostavljeni."Bilježe Muslim (Tirmizi, Nesai i Ibn Madždže).

Garota De Brasil

Aktivan član
Poruka
1.431
FARMACEUT:
Kelis:
FARMACEUT:
E Kelis,Kelis,sestro.....zar dožive da te Margot,forumska luda brani.... :cry: :cry: :cry:
Ako nisi shvatio ovde postoji nezvanicna anketa koju su sprovodili neki od moderatora i svi smo glasali da si ti forumska luda a ne ona...

"Mislim tebi je nisu slali valjda zato sto su ubrajali samo nas normalne"
Ooooo pa ti imas problem i sa citanjem...
Vezbaj!

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Kelis:
FARMACEUT:
Kelis:
FARMACEUT:

Šta učini bolest od nekada normalne djevojke....A još je i niko neće.... :shock:

"Mislim tebi je nisu slali valjda zato sto su ubrajali samo nas normalne"
Ooooo pa ti imas problem i sa citanjem...
Vezbaj!

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.686
maleni:
Zex:

Svasta... Ti si bas neki mrzitelj Pravoslavlja. Lose iskustvo sa svetovnim delom Pravoslavlja, kladim se. Neko ti je nekada pogresno prezentovao veru i kod tebe se stvorio bunt. Ili je neko nesto nakaradno ucinio u ime vere pa te je potpuno odbio od vere praotaca. Sta je u pitanju?

Ne, zex, ne mrzim pravoslavlje, jednostavno ne verujem u ispravnost religije koja je tako iskljuciva. Samo ona, jedna i jedina. E vidis nije. Niti je jedna niti je jedina. Upravo to sto si pomenuo, njena vanjstina govori ti o trulezi nutrine.

Cek, cek, Maleni, malo si pobrkao loncice u ovome svemu. Mozda ti znas dobro citate iz Svetog Pisma ali nesto drugo ne stima. Prvo, pravoslavlje uopste nije iskljucivo, barem ja nisam stekao takav utisak. Znaci da ti ga je neko lose prezentovao. Drugo, spoljasnost cesto zavarava. Da li ti sudis po coveku kako je obucen ili sta mu je u glavi?

Nije dobra vera koja se brine za izgovor reci, a 40 posto njene mladezi obuzeto je narkomanijom, alkoholizmog, razvratom svake vrste. Nije dobra vera koja se ne bori protiv toga da joj se u zemlji gde je dominantna za 10 godina abortusom ubije isti broj beba koliko ima zivih stanovnika. Nije dobra vera u kojoj je sramota citati Sveto pismo, nije dobra vera gde se gradni hram od mermera koji kosta na milijarde a s druge strane oni koji treba u njega da udju skapaju od gladi, bolesti.

Trece, u svim DRUSTVIMA postoji problem narkomanije, a ne u VERI PRAVOSLAVNOJ. PRAVOSLAVNA OMLADINA NIJE ZATROVANA NARKOMANIJOM. TI DOBRO ZNAS DA JE CRKVA IZUZETA OD DRZAVE, A DA JE SUPROTNO - SIGURNO BI BILO MNOGO MANJE I ALKOHOLIZMA I NARKOMANIJE!! Cetvrto, ko kaze da se SPC ne bori protiv abortusa? Bori se onako kako moze, propagiranjem radjanja dece, a ne javnim pismima i protestima zato sto bi na nju skocilo trista djavola, od Natase Kandic do Sizifa, da objasne kako je zena gospodar svoga tela (kao da muskarac nije). Peto: Sta lupetas da je u Pravoslavlju sramota citati Sveto Pismo? To su jadni, obezvereni Srbi komunisti isforsirali, a ne Crkva!! Sesto: hramovi su se gradili i u vreme rata, i u vreme bede i u vreme blagostanja. Slazem se da je prvenstvo u obezbedjivanju egzistencije, ali svet je veoma saren i ne vidim da je gradnja tog hrama ugrozila neciju egzistenciju.

Ti mozes da navedes dogmu koju hoces, da hvalis pravoslavlje koliko hoces ali REC je jasna kad kaze rec - PO POLODOVIMA NJIHOVIM CE TE IH POZNATI.

Tu nemam sta da dodam, naravno da cu hvaliti Pravoslavlje.

Od plodova pravoslavlje ima samo religiozu ispraznost koja nema nikakve veze sa stvarnim zivotom i stvarnim ljudima.

Nije istina. O stvarnom zivotu i stvarnim ljudima brine vlada republike, a o duhovnim vrednostima bi trebalo da brine Crkva. To sto Crkvu i dalje cuskaju komunisti preobuceni u mondijaliste, to je rezultat decenijskog trovanja naroda nekakvim antihriscanskim ucenjima.

Postujem svakog pravoslavca koji je spreman da svoju veru pokaze na delu - ne obilaskom manastira i "svetinja" vec delanjem svakodnevnim, citanjem Pisma, molitvom, postom, pomaganjem onima koji su u nevolji i proklamovanjem Carstva nebeskog koje je za sve ljude koji Hrista prihvate za svog Spasitelja.[/quote]

Upravo to sto si rekao cine svestenici i pravoverni u SPC. Mozda ima izuzetaka koji to ne rade, ali i oni ce jednog dana poloziti racune za svoje cinjenje ili necinjenje. Prema tome, ne brkaj DRUSTVO i RELIGIJU. Po tvome ispada da SPC proklamuje nekakvu nakaradnu ideju. Boze me sacuvaj. Za sada je dobro jer se slazemo da je Hrist Spasitelj i necemo ga se odreci nikada. Ti na svoj, ja na svoj nacin. :)

maleni

Primećen član
Poruka
705
Zex:
maleni:
Zex:

Cek, cek, Maleni, malo si pobrkao loncice u ovome svemu. Mozda ti znas dobro citate iz Svetog Pisma ali nesto drugo ne stima. Prvo, pravoslavlje uopste nije iskljucivo, barem ja nisam stekao takav utisak. Znaci da ti ga je neko lose prezentovao. Drugo, spoljasnost cesto zavarava. Da li ti sudis po coveku kako je obucen ili sta mu je u glavi?

Trece, u svim DRUSTVIMA postoji problem narkomanije, a ne u VERI PRAVOSLAVNOJ. PRAVOSLAVNA OMLADINA NIJE ZATROVANA NARKOMANIJOM. TI DOBRO ZNAS DA JE CRKVA IZUZETA OD DRZAVE, A DA JE SUPROTNO - SIGURNO BI BILO MNOGO MANJE I ALKOHOLIZMA I NARKOMANIJE!! Cetvrto, ko kaze da se SPC ne bori protiv abortusa? Bori se onako kako moze, propagiranjem radjanja dece, a ne javnim pismima i protestima zato sto bi na nju skocilo trista djavola, od Natase Kandic do Sizifa, da objasne kako je zena gospodar svoga tela (kao da muskarac nije). Peto: Sta lupetas da je u Pravoslavlju sramota citati Sveto Pismo? To su jadni, obezvereni Srbi komunisti isforsirali, a ne Crkva!! Sesto: hramovi su se gradili i u vreme rata, i u vreme bede i u vreme blagostanja. Slazem se da je prvenstvo u obezbedjivanju egzistencije, ali svet je veoma saren i ne vidim da je gradnja tog hrama ugrozila neciju egzistenciju.

Tu nemam sta da dodam, naravno da cu hvaliti Pravoslavlje.

Nije istina. O stvarnom zivotu i stvarnim ljudima brine vlada republike, a o duhovnim vrednostima bi trebalo da brine Crkva. To sto Crkvu i dalje cuskaju komunisti preobuceni u mondijaliste, to je rezultat decenijskog trovanja naroda nekakvim antihriscanskim ucenjima.

Postujem svakog pravoslavca koji je spreman da svoju veru pokaze na delu - ne obilaskom manastira i "svetinja" vec delanjem svakodnevnim, citanjem Pisma, molitvom, postom, pomaganjem onima koji su u nevolji i proklamovanjem Carstva nebeskog koje je za sve ljude koji Hrista prihvate za svog Spasitelja.

Upravo to sto si rekao cine svestenici i pravoverni u SPC. Mozda ima izuzetaka koji to ne rade, ali i oni ce jednog dana poloziti racune za svoje cinjenje ili necinjenje. Prema tome, ne brkaj DRUSTVO i RELIGIJU. Po tvome ispada da SPC proklamuje nekakvu nakaradnu ideju. Boze me sacuvaj. Za sada je dobro jer se slazemo da je Hrist Spasitelj i necemo ga se odreci nikada. Ti na svoj, ja na svoj nacin. :)[/quote]

Mislim da sa covekom kao ti ima o cemu da prica i bilo bi mi drago kad bismo mogli da produbimo dijalog.

Medjutim kad govorim o negativnostima i slici pravoslavlja pomenucu samo dva imena MARANATA I FARMACEUT.
Nazalost takvih kao sto su oni znam previse i zive u mom okruzenju.

Moje proucavanje Pisma ima koren u protestantizmu kao i neka nacela verovanja. Ono sto ja pisem je ono u sta verujem i ono sta zivim. Ako neko kaze da sam je los i da sam odbacen od Hrista zbog toga sto ne verujem kao on onda ja takvog ne mogu da prihvatim kao ispravnog u veri. Ako je u jednoj crkvi takvih vecina onda ne mogu ni crkvu da prihvatim kao ispravnu. I u evandjeoskim crkvama pojave se oni koji su netolerantni prema drugim konefesijama ali oni svakoko ne predstavljaju vecinu.

Ovo sam ti napisao da razumes neke od mojih postova, ako te to interesuje. Ali i zbog toda da znas kako cu regovati na svaki pokusaj omalovazavanja moje vere. Licno verujem da svako od nas ima preveliki balvan u svom oku i bilo bi mnogo bolje da ujedinimo snage i da se molimo onom koji moze da ga uklone nego da se medjusobno ujedamo. Bojim se da se u tom sasvim ne istrebimo, po upozorenju koje nam stoji u Pismu.

Verujem da bi pravoslavni, katolici, protestanti trebali da ujedinjeno deluju na sirenju evandjelja, da stvore zajednistvo koje bi postovalo razlicitosti i koje bi raslo na onom sta je zajednicko.

Pozdrav

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.