zbiljaš
Veoma poznat
- Poruka
- 11.935
Osnivanje Srpske stranke prava — a što ne bi moglo?
Zastava buduće Kraljevine Srbije
autorska tema
Predlažem osnivanje monarhističke Srpske koja će se zalaže za pravo nas Srba da se od ovog ostatka SFRJ od koga su svi pobegli stvori kraljevina, a šta bi podrazumevalo krunisanje sadašnjeg princa Predraga Jakovljevića od Obrenovića.
To bi bila federativna država sastavljena od federalnih jedinica Grada Beograda kao distrikta, Šumadije, Pomoravlja, Zapadne Srbije, Sandžaka, Istočne Srbije, Južne Srbije, Mačve i Posavine, Južnog Banata, Donjeg Srema i Bačke, ali samo ukoliko bi se Vojvođani na referendumu izjasnili da žele da budu deo Kraljevine Srbije koja bi predstavljala diskontinuitet sa Republikom Srbijom kao ostatkom SFRJ.
Svaka federalna jedinica imala bi svoju vladu i parlament, a ovlašćenja savezne vlasti bila bi minimalistička.
Kraljevina Srbija bila bi parlamentarna monarhija, članica Evropske unije i NATO-a.
Grb Kraljevine Srbije bio bi grb Tribalije, pošto smo mi Srbi zapravo Tribali, autohtono stanovništvo ovog prostora, a to je bio i zvaničan grb Kraljevine Srbije pod Habzburzima, naše prve Srpske de fakto nacionalne države:
Zastava buduće Kraljevine Srbije
autorska tema
Predlažem osnivanje monarhističke Srpske koja će se zalaže za pravo nas Srba da se od ovog ostatka SFRJ od koga su svi pobegli stvori kraljevina, a šta bi podrazumevalo krunisanje sadašnjeg princa Predraga Jakovljevića od Obrenovića.
To bi bila federativna država sastavljena od federalnih jedinica Grada Beograda kao distrikta, Šumadije, Pomoravlja, Zapadne Srbije, Sandžaka, Istočne Srbije, Južne Srbije, Mačve i Posavine, Južnog Banata, Donjeg Srema i Bačke, ali samo ukoliko bi se Vojvođani na referendumu izjasnili da žele da budu deo Kraljevine Srbije koja bi predstavljala diskontinuitet sa Republikom Srbijom kao ostatkom SFRJ.
Svaka federalna jedinica imala bi svoju vladu i parlament, a ovlašćenja savezne vlasti bila bi minimalistička.
Kraljevina Srbija bila bi parlamentarna monarhija, članica Evropske unije i NATO-a.
Grb Kraljevine Srbije bio bi grb Tribalije, pošto smo mi Srbi zapravo Tribali, autohtono stanovništvo ovog prostora, a to je bio i zvaničan grb Kraljevine Srbije pod Habzburzima, naše prve Srpske de fakto nacionalne države:
Poslednja izmena od moderatora:



