Osnivanje male verske zajednice

nesreca ovde, nevolja onda..
zemljotres u kraljevu..detetu neophodna sredstva za operaciju u rusiji..12-o godisnji decak sam se stara i izdrzava bolesnu baku..ja ni u jednom od slicnih slucajeva nisam cula da je neka verska zajednica pritekla u pomoc..
ali sam cula za desetak slucajeva gde je neka verska zajednica pridobila usamljenog clana porodice kojeg je ubedila da testamentom istoj ostavi svu svoju imovinu u nasledje..

Au,nosim se mislju da i ja krenem u osnivanje verske zajednice!!!:zcepanje::zcepanje::zcepanje:Lepo se zaradi,a nikom ne polazes racun!Zavodis nesretnike,kojih je puno u okruzenju,samo sta cu sa pit bulovima i motkama,taj deo mi je nejtezi za resiti!
 
Jes,bolje batina,kad je izasla iz Raja,nego da ih psuje ko ja,pa da ispadne nevaspitana!Motka,motka,nego sta!:azdaja::azdaja::azdaja:
em upale nepozvane, em me ubedjuju - da ti otvorimo vidike, imamo resenje za sve tvoje probleme!
na - izadjite nepozvane iz dvorista, odgovaraju sa: a jel ima nekog gore? i pokazuju rukom na bocni ulaz u kucu..
ima, ali ne za vase drustvo..
napolje, sad cu da pustim kerbera! ( dok me retriverka zacudjeno gledala sa svog jastuka, dotle je dodz ulicar kojeg smo udomili poceo da laje ko sumanut..)
i svedokinje izadjose brze bolje..da, i mene su gledale kao nevaspitanu..
 
em upale nepozvane, em me ubedjuju - da ti otvorimo vidike, imamo resenje za sve tvoje probleme!
na - izadjite nepozvane iz dvorista, odgovaraju sa: a jel ima nekog gore? i pokazuju rukom na bocni ulaz u kucu..
ima, ali ne za vase drustvo..
napolje, sad cu da pustim kerbera! ( dok me retriverka zacudjeno gledala sa svog jastuka, dotle je dodz ulicar kojeg smo udomili poceo da laje ko sumanut..)
i svedokinje izadjose brze bolje..da, i mene su gledale kao nevaspitanu..

Gde ih samo nadju,tako zaludne da idu od vrata do vrata!?A nevaspitane jesmo,jer malo je nas koji ne zelimo njih da nam otvaraju vidike!Sigurno da ima mnogo ocajnika koji ih u kucu primaju,pa nas zato i gledaju u cudu!
 
Tetragramatone, nemoj da siris dezinformacije. Nekada je trebalo 10 a sada samo 3 potpisa za osnivanje Udruzenja. I dosta je pojednostavljena procedura samo sto ti odmah daju PIB i Maticni broj pa moras da otvories racun i podnosis zavrsni racun makar nemao nikakav promet preko racuna, dok verske zajednice ne podnose zavrsni racun :)
I nemoras mu nuditi statute, postoje vec statuti registrovanih verskih zajednica pa samo proeni ime i veroispovedanje :)

Idem da smislim religiju :mrgreen:

Pa da vidite kad postanem Grand Magus Patrijarh Pontifex Maximus :mrgreen:
 
Jehovinim svedocima treba skrenuti pažnju da svedocima nije uputno razgovarati o procesu izvan ovaj sudnice. :D

Inače, o temi govoreći, mogu da preporučim svakom zainteresovanom privredniku da se ne upuštaju u ovaj biznis dok ne nauču da deru.

Zatim, treba da imaju ambicije. Kao što kažu preduzimljivi ameri - ko oće da sakupi milion koža vernika, možda će jednom zaista i imati milion koža vernika. Al ko sanja o 100.000 koža vernika nikada neće imati milion. Koža vernika. :)
 
nesreca ovde, nevolja onda..
zemljotres u kraljevu..detetu neophodna sredstva za operaciju u rusiji..12-o godisnji decak sam se stara i izdrzava bolesnu baku..ja ni u jednom od slicnih slucajeva nisam cula da je neka verska zajednica pritekla u pomoc..
ali sam cula za desetak slucajeva gde je neka verska zajednica pridobila usamljenog clana porodice kojeg je ubedila da testamentom istoj ostavi svu svoju imovinu u nasledje..

Pa to i jeste razlog za osnivanje i velikih i malih i tradicionalnih verskih zajednica. :per:

Dela Apostolska 5:3,4 A petar reče: Ananija! zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu? Kad je bila u tebe ne bješe li tvoja? I kad je prodade ne bješe li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takovu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nijesi slagao nego Bogu.

A ovako to crkva tumači:

Duboko osvedocenje obuzelo je sve prisutne i pod neposrednim uticajem Bozjeg Duha, Ananija i Sapfira dali su zavet da ce Gospodu dati novac dobijen prodajom isvesne imovine. :rtfm: Onda su poceli da se kaju sto su dali obecanje...Uverili su sebe da su delovali prenagljeno i da ponovo treba da razmotre svoju odluku... stideci se da njihova braca saznaju da su njihove sebicne duse zadrzale ono sto su svecano posvetili Bogu, svesno su odlucili da se pretvaraju kao da su dali sav dobitak u zajednicku kasu, iako su veliki deo zadrzali za sebe.
:cool:
Medjutim, Bog (OTAC) mrzi licemerje i laz. Ananija i Sapfira sluzili se se prevarama u svom odnosu prema Bogu (OCU); lagali su Svetog duha, (BOZJEG DUHA)...Kada se Ananija pojavio sa svojim darom, Petar je rekao (KAKO JE PETAR ZNAO? DA NIJE MOZDA ZNAO ZATO STO JE BIO ISPUNJEN DUHOM BOZJIM?): "Ananija, zasto napuni sotona srce tvoje da slazes Duhu Svetome (BOZJEM DUHU)..ljudima nisi slagao, nego Bogu (ili BOZJEM DUHU). Tako vidimo kada je Ananija pokusao da prevari ucenike, slagao je Svemogucega.

A kada dodje Sapfira, Petar joj rece: zasto se dogovoriste da iskusate Duha Gospodnjega? Tako da je ovaj sud posvedocio da ljudi ne mogu prevariti Boga (OCA) da On otkriva greh sakriven u srcu i da Mu se niko nemoze rugati.

Sada mi recite kome su slagali Ananija i Sapfira Bogu, Duhu svetome, Bozjeg Duha, Svetog duha, Svemogucega ili Duha Gospodnjega? Ocigledno je da sve ove titule pripadaju jednoj licnosti.

Naravno, slagali su Boga Oca.
Dakle...ko ne da sve pare u kasu....zna mu se. :whistling:
 
]ja sam juce jedva isterala [/b]dve jehovine svedokinje koje su nepozvane usle u dvoriste i pocele da masu knjigom koju su u rukama nosile,ubedjujuci me da ce vidici da mi se promene samo treba da razgovaramo..
poslednji put kada su bile, bilo mi je lakse da ih izbacim jer sam imala staforda..
sada sa retriverom ne ide tako lako..:(
sledeci put budi malo kulturna, pa lepo reci da te ne zanima, ako te ne zanima :)

nije tesko biti kulturan :)
 
nesreca ovde, nevolja onda..
zemljotres u kraljevu..detetu neophodna sredstva za operaciju u rusiji..12-o godisnji decak sam se stara i izdrzava bolesnu baku..ja ni u jednom od slicnih slucajeva nisam cula da je neka verska zajednica pritekla u pomoc..
ali sam cula za desetak slucajeva gde je neka verska zajednica pridobila usamljenog clana porodice kojeg je ubedila da testamentom istoj ostavi svu svoju imovinu u nasledje..

Ja znam i gde su verske zajednice stale iza vernika i pomogle vernicima.
 
Au,nosim se mislju da i ja krenem u osnivanje verske zajednice!!!:zcepanje::zcepanje::zcepanje:Lepo se zaradi,a nikom ne polazes racun!Zavodis nesretnike,kojih je puno u okruzenju,samo sta cu sa pit bulovima i motkama,taj deo mi je nejtezi za resiti!

Ok ..ali pozuri sa time ..jer nemate jos puno vremena.Bog ce doci uskoro ..zato idi varaj brzo i cekaj Bozju kaznu za lazno svedocenje i spiritizam ..Bog to posebno voli lol :) haha

Sotoni i ovom pokvarenom svetu ostalo je jos vrlo malo vremena za varanje ljudi...

Vi uzivajte u toj vasoj laznoj sigurnosti..da Bog nece doci ..to je i cilj Sototne da vi verujete tako lol

Lepo vas je obradio ..spremni ste za put u unistenje..kada nastane Dan suda

I nemojte kriviti Boga..sami ste izabrali vas put ..posto put Boziji necete ..eto vam ga put Sotone u propast :)
 
Poslednja izmena:
Isus se nije hvalio kad je pomagao, tako ni pravi vernici...

zato im je onda PR za otimanje nasledstva bio azuran..pa je to ono sto se dovodi u vezu sa takvim grupama u javnosti..neko im je marketing opako lose odradio..
ili mozda nije neko, nego oni koju takvu veru pokusavaju da rasire..pune su novine natpisa sadrzine - grupa pripadnika vere xy u xx mestu izvrsila je kolektivno samoubistvo..i sl..
ja iz svog okruzenja znam za nekoliko osoba koje su vrbovane od strane nekih verskih zajednica radi nasledja koji su na prevaru dobile testamenom ..o crnoj ruzi i onim ubistvima necu ni da pricam..
toliko o dobroj nameri osnivaca verskih zajednica..
 

Back
Top