Osmeh na lice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
FB_IMG_1563599992329.jpg
 
Čuveni novinar Si-En-Ena Volf Blicer imao je gaf dok je intervjuisao jednu od preživelih posle stravičnog naleta tornada na gradić Mor u Oklahomi. Blicer je ženu pitao da li je zahvalna Gospodu što je živa, na šta je ona uz osmeh odgovorila: "Ja sam ateista".
Rebeka Vitsman je uspela da sa svojom 19-mesečnom bebom pobegne iz kuće nekoliko trenutaka pre nego što ju je u paramparčad razneo tornado, a u intervjuu za Si-En-En opisala je detalje spasavanja. Novinar Volf Blicer pohvalio je razboritost hrabre majke, ali je zasluge pripisao i višoj sili.
- Morate bili zahvalni Gospodu, zar ne? Da li zahvaljujete Gospodu na odluci donetoj u deliću sekunde? - pitao je Blicer.
Vitsman je na trenutak oklevala da odgovori, a onda se nasmešila.
- Ja... Ja sam zapravo ateista - rekla je Vitsman i nasmejala se zbog neprijatne situacije.
- Jeste? Dobro. Ali, doneli ste pravu odluku - izvukao se Blicer.
- Preživeli smo, a ja ne krivim nikog ako se zahvaljuje Bogu - rekla je Rebeka Vitsman.
 
Četiri katolika srednjih godina i jedna gospođa, piju kafu u kafiću na trgu Svetog Petra u Rimu.
Prvi se hvali:
- "Moj sin je svećenik i kad god uđe u sobu, svi ga zovu Oče!."
Drugi mu odgovara:
- "Moj sin je biskup i kad on uđe u sobu svi ga oslovljavaju sa Vaša Milosti!"
Treći na to dodaje:
- " Moj sin je kardinal i kad se on pojavi u sobi, svi mu se obraćaju sa Vaša Eminencijo!"
Četvrti ih samo sluša pa će ponosno:
- "Moj sin je Papa, kad on uđe u sobu, svi se klanjaju i obraćaju mu se sa Vaša Svetosti!"
Budući da je zena u tišini pijuckala svoju kafu, svi pogledaju u nju i zapitaše je:
- "A vi , gospođo?"
Na to ona ponosno progovori:
- "Ja imam kćer …
… vitku …
… visoku 175 cm …
… obim grudi 96 cm …
… obim struka 60 cm …
… obim kukova 90 cm …
… i kad ona uđe u sobu, svi joj se obraćaju sa 'O moj Bože!!!'
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top