Oslobođenje

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.105
Evo, uglavnom se pominje kriza srednjih godina.
Da li ste možda osetili ono baš oslobođenje u srednjim godinama? 😃
Ja upravo to doživljavam poslednjih par godina...

To je ono, imaš već decu, ne brineš oko toga, sama rastu, ne brineš da nađeš partnera za nešto tako ozbiljno kao što su deca, imaš već neki posao pa ne brineš oko toga, ako si kao mlađi bio vredan i imao sreće da imaš stabilan posao sad uživaš u plodovima rada... i onda šta radiš?

Pa juriš piletinu he hehe
uživaš u prirodi
uživaš u druženju
osećaš se ... SLOBODNO.
Jel neko oseća isto što i ja? :lol:
 
Evo, uglavnom se pominje kriza srednjih godina.
Da li ste možda osetili ono baš oslobođenje u srednjim godinama? 😃
Ja upravo to doživljavam poslednjih par godina...

To je ono, imaš već decu, ne brineš oko toga, sama rastu, ne brineš da nađeš partnera za nešto tako ozbiljno kao što su deca, imaš već neki posao pa ne brineš oko toga, ako si kao mlađi bio vredan i imao sreće da imaš stabilan posao sad uživaš u plodovima rada... i onda šta radiš?

Pa juriš piletinu he hehe
uživaš u prirodi
uživaš u druženju
osećaš se ... SLOBODNO.
Jel neko oseća isto što i ja? :lol:

Moj duh je slobodan vazda
Nedam ga vezati niti u okove trpati
 
Evo, uglavnom se pominje kriza srednjih godina.
Da li ste možda osetili ono baš oslobođenje u srednjim godinama? 😃
Ja upravo to doživljavam poslednjih par godina...

To je ono, imaš već decu, ne brineš oko toga, sama rastu, ne brineš da nađeš partnera za nešto tako ozbiljno kao što su deca, imaš već neki posao pa ne brineš oko toga, ako si kao mlađi bio vredan i imao sreće da imaš stabilan posao sad uživaš u plodovima rada... i onda šta radiš?

Pa juriš piletinu he hehe
uživaš u prirodi
uživaš u druženju
osećaš se ... SLOBODNO.
Jel neko oseća isto što i ja? :lol:
Pa ono jes, bas tako. Posebno poslednjih 5-6 godina
S tim sto je piletina jurila mene 🤣
Nije to lose, al samo po malo :zkez:
 
Moj duh je slobodan vazda
Nedam ga vezati niti u okove trpati
A sad, pusti duh... mada dobro, tako ti doživljavaš.
Nego ono, kada si mlad hiljadu pitanja imaš, gde ću živeti, kada ću imati porodicu, ko je taj partner sa kojim ću imati decu, nižu se ozbiljn apitanja jedno po jedno... I onda se počne rešavati,... I u nekim godinama sve reši 😃
I onda si slobodan da radiš šta zaista želiš... tako nekako :)
 
A sad, pusti duh... mada dobro, tako ti doživljavaš.
Nego ono, kada si mlad hiljadu pitanja imaš, gde ću živeti, kada ću imati porodicu, ko je taj partner sa kojim ću imati decu, nižu se ozbiljn apitanja jedno po jedno... I onda se počne rešavati,... I u nekim godinama sve reši 😃
I onda si slobodan da radiš šta zaista želiš... tako nekako :)

Ima i ona vatlrijanta postanu deda i baka unuče se rodi i “baka” se razvede od “dede”uz rijeci “dosta je bilo hoću da zivim “

Nećeš vjerovati ali toga bas ovamo ima dosta

Ti si recimo životni koncept skovala i sad osećaš tu slobodu

Ima ih koji su sve to takodje već “sredili” ali život je more tako da je to sve individualno
 
A sad, pusti duh... mada dobro, tako ti doživljavaš.
Nego ono, kada si mlad hiljadu pitanja imaš, gde ću živeti, kada ću imati porodicu, ko je taj partner sa kojim ću imati decu, nižu se ozbiljn apitanja jedno po jedno... I onda se počne rešavati,... I u nekim godinama sve reši 😃
I onda si slobodan da radiš šta zaista želiš... tako nekako :)
To se ne dešava nikad..jer deca su ti briga dok ne crkneš..partner
se osipa pred tvojim očima,kao uostalom što se i ja osipam.
Kad misliš da si konačno slobodan ..spopadnu te koske i razne
boleščime koje si ceo život sakupljao.
 
To se ne dešava nikad..jer deca su ti briga dok ne crkneš..partner
se osipa pred tvojim očima,kao uostalom što se i ja osipam.
Kad misliš da si konačno slobodan ..spopadnu te koske i razne
boleščime koje si ceo život sakupljao.
ali meni se dešava... 😃
deca nisu problem, sposobna sam da ih hendlujem...
boleštine još nemam... zdrava sam i dalje
partnera stalnog nemam... :lol:
 
Evo, uglavnom se pominje kriza srednjih godina.
Da li ste možda osetili ono baš oslobođenje u srednjim godinama? 😃
Ja upravo to doživljavam poslednjih par godina...

To je ono, imaš već decu, ne brineš oko toga, sama rastu, ne brineš da nađeš partnera za nešto tako ozbiljno kao što su deca, imaš već neki posao pa ne brineš oko toga, ako si kao mlađi bio vredan i imao sreće da imaš stabilan posao sad uživaš u plodovima rada... i onda šta radiš?

Pa juriš piletinu he hehe
uživaš u prirodi
uživaš u druženju
osećaš se ... SLOBODNO.
Jel neko oseća isto što i ja? :lol:
Sve to na kvadrat, osim piletine ;) Poceo sam to da osecam od pre par godina, ali mi pomalo nedostaje neki "adrenalin", nesto sto mi nije na izvolite vec treba malo da se pomucim, ali malo. Vec pocinjem da razmisljam o nekom malo vecem camcu na Dunavu ili tako nesto, o cemu sam mastao kao student
 
Krenula sam ovih dana na jogu zbog bolova u nozi.Iznenadila sam se koliko sam ostala elasticna.Sta je u mojim godinama piletina kada imam 50.Koliko godina treba da ima moja piletina
200.gif
 
ne znam za Vas ali ja se od srednje skole
tacnije od jednog casa srpskog kada smo ozbiljnije diskutovali na temu slobode
osecam kao SLOBODAN covek :D

Nisam previse robovao "ocekivanju okoline"
i dan danas radim na osecaj
da nikoga ne shebem a da meni bude lepo
Mhm
U postavci teme sam više mislila na unutrašnje oslobođenje... Nema više velikih pitanja za budućnost...
 
Mislim da krizu srednjih godina doživljaju "neiživljeni" ljudi.
U smislu da su u mladosti bili zakinuti za mnogo toga, što mladost pruža.Onda to sebi žele nadoknaditi u kasnijem dobu.
Nisam protiv,...svako je gospodar svog života i jednom se živi!
Pa kod mene nije kriza, ali jesam neiživljena. Toliko sam učila u mojim 20tum i 30tim, sedela za kompom ili knjigom... Da sad kad imam dobar posao, ostvarenu karijeru, itd, ispred sebe ako budem zdrava vidim samo dobre stvari.. Počela sam jedan ozbiljan hobi, nešto što sam dugo zapostavlja sad se hvatam, putovanja itd... 😄
Potpuno neiživljena, nadam se dok sam živa! 🙂
 
Mhm
U postavci teme sam više mislila na unutrašnje oslobođenje... Nema više velikih pitanja za budućnost...
To je osećaj kad se vremenom rešiš svih svojih briga, blokada, frustracija, kompleksa...e.t.c.
Niko se nije rodio odjednom pametan!
To može osloboditi čoveka, u smislu da vremenom krene razmišljati u nekom drugom pravcu.Kad tako postave stvari,...prvo što osećaš to je da si se rešio neke velike muke koju su nosio u sebi, dok život sam po sebi nosi obaveze i odgovornosti, koje se vremenom nažalost uglavnom samo gomilaju.
Uvek možemo promeniti sebe, radeći na sebi.Tu je volja ključni faktor.
Život i okolnosti oko nas, već malo teže.
 
To je osećaj kad se vremenom rešiš svih svojih briga, blokada, frustracija, kompleksa...e.t.c.
Niko se nije rodio odjednom pametan!
To može osloboditi čoveka, u smislu da vremenom krene razmišljati u nekom drugom pravcu.Kad tako postave stvari,...prvo što osećaš to je da si se rešio neke velike muke koju su nosio u sebi, dok život sam po sebi nosi obaveze i odgovornosti, koje se vremenom nažalost uglavnom samo gomilaju.
Uvek možemo promeniti sebe, radeći na sebi.Tu je volja ključni faktor.
Život i okolnosti oko nas, već malo teže.
Da, rešiš se i strahova i briga.. Nema izgleda veze sa samim godinama, koliko radom na sebi i iskustvom.

A briga.. Uvek će biti nekih odgovornosti. No, pred sobom vidiš starenje.. I kažeš čemu briga. Siz d dej.. 😄
 
Upravo. Iskustvom se nauči odmah klasifikovati stvari na ono što možemo da promenimo i ono što ne možemo. Što ne možemo pitamo se kako da se postavimo da prođemo što bolje, što možemo bacimo se na to.. 😄
Ofc,...sve ima svoje!
Mladost je lepa sama po sebi i ne treba joj ništa više.
Neki ljudi zaista lepo stare, čak bolje izgledaju sa godinama.To je privid da oni ne stare,...vide se bore svima, samo što iz njih isijava unutrašnje zadovoljstvo svojim životom i to ih čini lepim i u starosti.
 
Ofc,...sve ima svoje!
Mladost je lepa sama po sebi i ne treba joj ništa više.
Neki ljudi zaista lepo stare, čak bolje izgledaju sa godinama.To je privid da oni ne stare,...vide se bore svima, samo što iz njih isijava unutrašnje zadovoljstvo svojim životom i to ih čini lepim i u starosti.
Pa da, a možeš imati to zadovoljstvo i sa puno problema. Nego su ti problemi po fiokama. I još ako imaš duhovnog iskustva... 😏. Ovo poslednje je važna stavka.
 

Back
Top