Oslobođena Iranka Sakineh osuđena na smrt kamenovanjem

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
101209132.jpg

Foto: AFP

Globus
Oslobođena Iranka Sakineh osuđena na smrt kamenovanjem

Iranka Sakineh Mohammadi-Ashtiani, osuđena na smrt kamenovanjem, zbog koje se digla na noge međunarodna zajednica, oslobođena je, kao i njen sin i advokat, saopćio je Međunarodni odbor za borbu protiv kamenovanja koji ima sjedište u Njemačkoj.



"Dobili smo informaciju iz Irana da su oslobođeni", izjavila je za agenciju AFP Mina Ahadi, glasnogovornica odbora.

Dva različita suda osudila su Sakineh Mohammadi-Ashtiani na smrt zbog umiješanosti u ubistvo supruga. Presuda je u žalbenom postupku 2007. godine preinačena u kaznu od 10 godina zatvora, ali je presuda o kamenovanju zbog preljube potvrđena iste godine na drugom apelacionom sudu.

Kada su udruženja za ljudska prava otkrila u julu ovaj slučaj, mnoge zemlje na zapadu su zatražile da ova "barbarska" presuda ne bude primijenjena.

(FENA)
 
Vidite da je Iranhski sud blag i moze biti human prema osudjeniku.Da naponeme da u Iranu vlada Serijat i zato ljudi u Iranu zive vjerskim zivotom Islama i obavezni su da se pridrzavaju Islamskih nacela.Ovo je dokaz da je Iranski sud blag i da je oprostio krivicu Sakinh koja je osumnjicena za organizavanje ubistva muza i za preljubu.Mislim da i u Kur'anu pise da se moze oprostiti prestupniku koji je pocinio blud jer Allah je milostiv i samilostan.
 
A sto se tice iranke...ne znam...iskreno, ne zanima me previse.
Ali ako treba odgovoriti na temu, mislim da joj treba odrediti tesku robiju...ako je zaista ubila muza.

Sto se tice njene prevare...heh...cudni smi mi ljudi...kada god sam citao nesto o njoj, vise je bilo price o tome da li je kriva zato sto je varala muza, a mnogo manje se pricalo o ubistvu...A to i nije bas normalno drugari moji...morate priznati...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vidite da je Iranhski sud blag i moze biti human prema osudjeniku.Da naponeme da u Iranu vlada Serijat i zato ljudi u Iranu zive vjerskim zivotom Islama i obavezni su da se pridrzavaju Islamskih nacela.Ovo je dokaz da je Iranski sud blag i da je oprostio krivicu Sakinh koja je osumnjicena za organizavanje ubistva muza i za preljubu.Mislim da i u Kur'anu pise da se moze oprostiti prestupniku koji je pocinio blud jer Allah je milostiv i samilostan.

Ovo je dokaz da je šerijat šaka go**na i da je ukinuta smrtna kazna za nju rezultat isključivo međunarodnog pritiska, a upravo zbog šerijata je zamalo obješena. Ne izvrći.
 
Inace zalzem se da Islamske kazne ostanu na snagu jer kamenovanje je jedan cin osramocenja prestupnika koji je pocinio blud.To nisu barabrske kazne i to je nesto vrlo prijatno kad se posmatra.Inace nije se spasila ona muslimanskog pakla jer Islamski sud kaze da se mora iskreno pokajati za krivicu i polsije nastaviti da bude sa svojom porodicom.Mislim da Sakineh nece postati nemuslimanka jer ona ce sada imati obavezu da okajava grijehe cijeli zivot.

..imas neki poremecaj,bolest,da nisi frustriran ????????
 
Inace zalzem se da Islamske kazne ostanu na snagu jer kamenovanje je jedan cin osramocenja prestupnika koji je pocinio blud.To nisu barabrske kazne i to je nesto vrlo prijatno kad se posmatra.Inace nije se spasila ona muslimanskog pakla jer Islamski sud kaze da se mora iskreno pokajati za krivicu i polsije nastaviti da bude sa svojom porodicom.Mislim da Sakineh nece postati nemuslimanka jer ona ce sada imati obavezu da okajava grijehe cijeli zivot.

Čist primer evolucije čoveka kroz religiju.Prijatelju pokazao si koliko tvoja religija kaska za ostalim religijama...Pre 500 god i Hrišćani su spaljivali i vešali ljude za koje su smatrali vešticama,vampirima,ne mrtvima,nevernicima itd...Sujeverje je bilo ukorenjeno a da ne govorim o rigidnim ljudima koji su vodili crkvu i propisivali zakone oni su Hrišćanstvo po meni unazadili samo zbog svojih ličnih interesa.Na žalost ti sad pričaš kako je sjajno kad nekog ubijaju na očigled celog sveta,kamenovanjem...SRAMOTA!!!Baš bih voleo da vidim da zbog tvojih(niko nije bezgrešan) grehova neko uzme kamenčinu pa ti je ... o glavu.Ne verujem da bi ti tad bilo prijatno..mada nikad se ne zna... :) ima nas raznih.Nemoj da brukaš Alahov narod sa takvim izjavama...da taj tvoj šerijat vredi nečemu bilo bi ga svuda u Islamskim zemljama.Imam dosta prijatelja koji su Islamske veroispovesti i mislim da bi te i oni napljuvali zbog toga što si ovde izgovorio.
 
Trebao bi da znas da hriscani ne posezu za ovim metodama SAMO ZATO sto je njihovo sudstvo prenatrpano jer od kradja,ubistava,brakorazvodnih parnica ne moze da se zamlacuje problemima bracnih partnera.

Nema to veze sa civilizacijom nego za klasicnom bprebukiranoscu suda u njihovom nacinu vodjenja politike.

Inace,veoma je velika nedoumica sta je necivilozavanije-kamenovati preljubike ili ih totalno oslobadjati odgovornosti
(podrzavati).

Po mom misljenju za mrvicu je necivilizovanije ovo drugo.
 
Inace zalzem se da Islamske kazne ostanu na snagu jer kamenovanje je jedan cin osramocenja prestupnika koji je pocinio blud.To nisu barabrske kazne i to je nesto vrlo prijatno kad se posmatra.Inace nije se spasila ona muslimanskog pakla jer Islamski sud kaze da se mora iskreno pokajati za krivicu i polsije nastaviti da bude sa svojom porodicom.Mislim da Sakineh nece postati nemuslimanka jer ona ce sada imati obavezu da okajava grijehe cijeli zivot.

bolest :huh:
pitam se da li bi uzivao da je na smrt kamenovanjem osudjena tvoja mama, sestra, cerka? a zakoni i kazne su posebna prica... tolika degradacija zene je stvarno, da ponovim, bolesna.
 
Morate shvatiti da se Serijat mora sprovoditi u Islamskim zemljama i da je to jedini muslimanksi zakon a da je krivica preljube nesto tesko u Islamu.Na primjer nikada ne bih pogrijesio i otisao sa drugom zenom jer bi me bilo strah da me neko kamenuje a ona plus zivi u Islamskoj zemlji i ucinila je preljubu to je zaista nesto oholo i ona je sama zalsuzila kaznu.Inace onaj ko izvsi preljubu je vec mrtav jer to je najveci grijeh u Islamu i to uje jedna pravda i nema boljeg zakona od Serijata.Serijat je u stvari islam i Islamski zakon ponasnaja sljedbenika Muhammed a.s.
 
Poslednja izmena:
Morate shvatiti da se Serijat mora sprovoditi u Islamskim zemljama i da je to jedini muslimanksi zakon a da je krivica preljube nesto tesko u Islamu.Na primjer nikada ne bih pogrijesio i otisao sa drugom zenom jer bi me bilo strah da me neko kamenuje a ona plus zivi u Islamskoj zemlji i ucinila je preljubu to je zaista nesto oholo i ona je sama zalsuzila kaznu.Inace onaj ko izvsi preljubu je vec mrtav jer to je najveci grijeh u Islamu i to uje jedna pravda i nema boljeg zakona od Serijata.Serijat je u stvari islam i Islamski zakon ponasnaja sljedbenika Muhammed a.s.

Polako..... Bombardovacemo mi islamske zemlje u oblivion :D
Ja se lepo zalazem za sledece: u svakom vecem Islamskom gradu, gadjati vodovod, distribuciju, naftnu industriju, muslimanske njive, polja gadjati teskim metalima i radioaktivnim otpadom, dici zid oko bliskom istoka i sacekati da necivilizovana stoka sama izumre ;D.
 
Poslednja izmena:

Inace,veoma je velika nedoumica sta je necivilozavanije-kamenovati preljubike ili ih totalno oslobadjati odgovornosti
(podrzavati).

Po mom misljenju za mrvicu je necivilizovanije ovo drugo.

Dobre, bre, da li si ti realan?! Prevara, nije zlocin, o cemu ti to,. ni u jednom zakoniku osim serijata ne pise da je zlocin, i da je podlozna sankcijama..
PS.Da bolje *aras svoje devojke, ne bi te varale, ovako, i one su ziva bica...pa...zele i one da svrse :D
 
Polako..... Bombardovacemo mi islamske zemlje u oblivion :D
Ja se lepo zalazem za sledece: u svakom vecem Islamskom gradu, gadjati vodovod, distribuciju, naftnu industriju, muslimanske njive, polja gadjati teskim metalima i radioajtuvnim otpadom, dici zid oko bliskom istoka i sacekati da necivilizovana stoka sama izumre ;D.

Sto ne rece jednostavno-demokratska humanitarna intervencija.
 
Чуј сад ово ...

Са швалером убила мужа
и "цео цивилизовани свет" скочио да је брани ????

Свашта ....

Па зар убиство није убиство ???
Зар не треба да буде кажњена у складу са Законом који влада у земљи где је дело извршено ???
 
Dobre, bre, da li si ti realan?! Prevara, nije zlocin, o cemu ti to,. ni u jednom zakoniku osim serijata ne pise da je zlocin, i da je podlozna sankcijama..
PS.Da bolje *aras svoje devojke, ne bi te varale, ovako, i one su ziva bica...pa...zele i one da svrse :D

Pa sad sta je zlocin i da li je zlocin to je diskutabilno,ali je moralno za takav cin sprovesti ovakve sankcije,totalno.
P.S-Da oni po Srebrenici nisu bili muslimani nego pravoslavci Mladic ih ne bi ubijao,dakle oni su krivi:lol:
 
Pa sad sta je zlocin i da li je zlocin to je diskutabilno,ali je moralno za takav cin sprovesti ovakve sankcije,totalno.
P.S-Da oni po Srebrenici nisu bili muslimani nego pravoslavci Mladic ih ne bi ubijao,dakle oni su krivi:lol:

NIje diskutabilno... crno-na belo je :D
PS.Ovi nasi u bosni su i civilizovani, ok su. Pogledaj one u Iranu, Afganistanu... Zive kao stoka, samo se kote, i traze da se postuju njihova prava da kolju biju i kamenuju zene. ***** jedne!
 
NIje diskutabilno... crno-na belo je :D
PS.Ovi nasi u bosni su i civilizovani, ok su. Pogledaj one u Iranu, Afganistanu... Zive kao stoka, samo se kote, i traze da se postuju njihova prava da kolju biju i kamenuju zene. ***** jedne!

Pa i nije,ako zlocin smatras tesko moralno (ne)delo,onda se ovde radi o jednom od najtezih,tik iza ubistva,ako pak smatras krvni delikt kao zlocin to je vec nesto drugo.
Ali to ne menja cinjenicu da su sami krivi sto su ubijeni,naravno to si ti rekao.
Mislis da kamenuju zene?

Iako sam protiv rata, muslimani su takva civilizaciska opasnost, da sve to zasluzuju! Jednostavno, nemamo vremena da 500godina cekamo da se oni emancipuju, ili ce to samo odmah da urade, ili mora nasilno.

Ja ne mislim,ni po jednom normalnom kriteruju to sto govoris nije tacno,evo na ovoj temi su normalniji od nas.
 
Pa i nije,ako zlocin smatras tesko moralno (ne)delo,onda se ovde radi o jednom od najtezih,tik iza ubistva,ako pak smatras krvni delikt kao zlocin to je vec nesto drugo.
Ali to ne menja cinjenicu da su sami krivi sto su ubijeni,naravno to si ti rekao.
Mislis da kamenuju zene?
Ja ne mislim,ni po jednom normalnom kriteruju to sto govoris nije tacno,evo na ovoj temi su normalniji od nas.

Haha. sta je moralno, a sta ne, to je diskutabilno, vrlo! Ne, zlocin nije NEmoralno ponasanje, nego ponasanje koje ugrozava drugog. Preljuba ne ugrozava drugog, svako ima pravu na svoju srecu. Oni ljudi koje svoje zakone u 21. veku, baziraju na knjizu iz 7. veka su definitivno, varvari, i zivilizacisko dno dna!
 
Haha. sta je moralno, a sta ne, to je diskutabilno, vrlo! Ne, zlocin nije NEmoralno ponasanje, nego ponasanje koje ugrozava drugog. Preljuba ne ugrozava drugog, svako ima pravu na svoju srecu. Oni ljudi koje svoje zakone u 21. veku, baziraju na knjizu iz 7. veka su definitivno, varvari, i zivilizacisko dno dna!

Uopste nije diskutabilno,mozda jeste ako ukrades jogurt od Miskovica,ali ovo ni u kom slucaju nije diskutabilno.
Dobro,onda ovo nije zlocin,mada itekako ugrozava drugog.
Jok i ne ugrozava:lol:

Znaci onaj ko se bazira na tome da su ubistvo,kradja itd nezakoniti on je "zivilizacijsko" dno,a:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top