OSKRNAVLJENA VAKUFSKA KUHINJA U PRIJEPOLJU

Gazija

Iskusan
Poruka
6.125
OSKRNAVLJENA VAKUFSKA KUHINJA U PRIJEPOLJU
(0) Nedelja, 7. Novembar, 2010.| Autor: Agencija BETA

PRIJEPOLJE - Novootvorena vakufska (dobrotvorska) kuhinja u Prijepolju ispisana je grafitom "Ovo je Raška" i krstovima sa četiri slova S, saopštio je Mešihat islamske zajednice u Srbiji.

Vakufsku kuhinju u petak je otvorio glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić. To je četvrti objekat takve vrste u Sandžaku, a obroci koji se pripremaju u toj kuhinji namenjeni su siromašnim stanovnicima Prijepolja i još tri opštine.

Portparol Mešihata Islamske zajednice u Srbiji i predsednik Medžlisa u Prijepolju Samir Tandir rekao je da su ispisani grafiti varvarski čin i napad na dobre međuljudske i međunacionalne odnose koji su tradicionalno prisutni u Prijepolju i Sandžaku.
- Svrha postojanja vakufskih kuhinja je pomoć svim ljudima bez obzira na veru, naciju i boju kože. Naše trajno opredeljenje da pomažemo ljudima bez obzira na njihovo poreklo je sada još jače - kazao je Tandir.

O tom događaju obaveštena je policijska uprava u Prijepolju koja je obavila uviđaj i najavila istragu.
- Od policije očekujemo efikasnu akciju na otkrivanju počinilaca ovog gnusnog čina kako bi se utvrdilo da li je u pitanju pojedinačan akt ili, pak, delo organizovane grupe kojoj smeta ovakav vid našeg humanitarnog rada - rekao je Tandir.

Centar za humanitarni rad "Hajrat", u čijem je sastavu i novootvorena Vakufska kuhinja u Prijepolju, saopštio je da će o ovom incidentu obavestiti najviše velikodostojnike Islamske zajednice, državni vrh Srbije i predstavnike međunarodne zajednice.

U Vakuvskoj kuhinji u Prijepolju će se pripremati obroci za siromašne stanovnike tri polimske opštine. Kapacitet kuhinje za koju je objekat i opremu darovao Bajazit Žigović, biznismen iz Berlina, jeste 1.000 kuvanih obroka dnevno koji će se distribuirati u Prijepolju, Brodarevu, Novoj Varoši i Priboju.

http://www.kurir-info.rs/srbija/oskrnavljena-vakufska-kuhinja-u-prijepolju-58426.php


Komentar nije potreban ... Ko zeli da napravi madjunacionalnu tenziju u Sandzaku ....
Pogotovo u Prijepolju, koje je oduvek bilo poznato po odlicnim medjunacionalnim i medjuverskim odnosima i toleranciji ....
 
Jasta ... Vala je isprovocirao otvaranjem Vakufske kuhinje ... Nema sta ....

Staro je pravilo kad neko pravi pizdarije on se onda predstavlja kao druga strana;tako su SS oficiri se preobukli u poljske uniforme napali nemačke granične jedinice i izbio je rat Nemačke i Poljske..Ko bi normalan od Srba uradio tako nešto kad se zna da bi automatski Srbi bili prozvani za izazivanje verske i nacionalne netrpeljivosti???
 
Jasta ... Vala je isprovocirao otvaranjem Vakufske kuhinje ... Nema sta ....

Novootvorena vakufska (dobrotvorska) kuhinja u Prijepolju ispisana je grafitom "Ovo je Raška" i krstovima sa četiri slova S, saopštio je Mešihat islamske zajednice u Srbiji.

Ovo je mogao da uradi bilo koji klinac. Lako je njih podgovoriti jos kad ih manipulise verom a uvek se tu nadje i mali novcani stimulans.
 
Staro je pravilo kad neko pravi pizdarije on se onda predstavlja kao druga strana;tako su SS oficiri se preobukli u poljske uniforme napali nemačke granične jedinice i izbio je rat Nemačke i Poljske..Ko bi normalan od Srba uradio tako nešto kad se zna da bi automatski Srbi bili prozvani za izazivanje verske i nacionalne netrpeljivosti???

Novootvorena vakufska (dobrotvorska) kuhinja u Prijepolju ispisana je grafitom "Ovo je Raška" i krstovima sa četiri slova S, saopštio je Mešihat islamske zajednice u Srbiji.

Ovo je mogao da uradi bilo koji klinac. Lako je njih podgovoriti jos kad ih manipulise verom a uvek se tu nadje i mali novcani stimulans.

Morali biste licencirati taj patent da sve pripisujete drugima. :mrgreen:

Markale, Račak, Tuzla, pa valjda su i Vukovar razorile ustaše da bi se okrivili četnici, ...

Grafite po Hrvatskoj pišu Hrvati kako bi se okrivili Srbi, grafite u Srbiji pišu muslimani, kako bi se okrivili pravoslavci, ...

Ispada da ste nesposobni napisati 3 riječi na nekom zidu, a kamoli nešto veće!

Stvarno je vrijeme da se neki od vas pogledaju u ogledalo. Možda se iznenade. :lol:
 
Novootvorena vakufska (dobrotvorska) kuhinja u Prijepolju ispisana je grafitom "Ovo je Raška" i krstovima sa četiri slova S, saopštio je Mešihat islamske zajednice u Srbiji.

Ovo je mogao da uradi bilo koji klinac. Lako je njih podgovoriti jos kad ih manipulise verom a uvek se tu nadje i mali novcani stimulans.

Morali biste licencirati taj patent da sve pripisujete drugima. :mrgreen:

Markale, Račak, Tuzla, pa valjda su i Vukovar razorile ustaše da bi se okrivili četnici, ...

Grafite po Hrvatskoj pišu Hrvati kako bi se okrivili Srbi, grafite u Srbiji pišu muslimani, kako bi se okrivili pravoslavci, ...

Ispada da ste nesposobni napisati 3 riječi na nekom zidu, a kamoli nešto veće!

Stvarno je vrijeme da se neki od vas pogledaju u ogledalo. Možda se iznenade. :lol:

A jesmo li to svi zaboravili paljenje zastave Srbije?
Šta ono na to naše komšije iz Raške rekoše? Igrala se deca...
Pa igraju se i sad deca...:whistling:
 
Staro je pravilo kad neko pravi pizdarije on se onda predstavlja kao druga strana;tako su SS oficiri se preobukli u poljske uniforme napali nemačke granične jedinice i izbio je rat Nemačke i Poljske..Ko bi normalan od Srba uradio tako nešto kad se zna da bi automatski Srbi bili prozvani za izazivanje verske i nacionalne netrpeljivosti???

A jesmo li to svi zaboravili paljenje zastave Srbije?
Šta ono na to naše komšije iz Raške rekoše? Igrala se deca...
Pa igraju se i sad deca...:whistling:

Đe si prijatelju! :bye:
 
Novootvorena vakufska (dobrotvorska) kuhinja u Prijepolju ispisana je grafitom "Ovo je Raška" i krstovima sa četiri slova S, saopštio je Mešihat islamske zajednice u Srbiji.

Ovo je mogao da uradi bilo koji klinac. Lako je njih podgovoriti jos kad ih manipulise verom a uvek se tu nadje i mali novcani stimulans.

Ups... ostao mi citat od prije. :roll:

Bogu hvala, sve je u najboljem redu. :)

Nadam se i kod tebe. :)

Sve kako valja i kako treba...:ok:
Čak šta više...:klap:
 
Morali biste licencirati taj patent da sve pripisujete drugima. :mrgreen:

Markale, Račak, Tuzla, pa valjda su i Vukovar razorile ustaše da bi se okrivili četnici, ...

Grafite po Hrvatskoj pišu Hrvati kako bi se okrivili Srbi, grafite u Srbiji pišu muslimani, kako bi se okrivili pravoslavci, ...

Ispada da ste nesposobni napisati 3 riječi na nekom zidu, a kamoli nešto veće!

Stvarno je vrijeme da se neki od vas pogledaju u ogledalo. Možda se iznenade. :lol:

Ako si se ti prepao kad si se pogledao u ogledalu,ne mora da znači da će i svi drugi!
 
Ако је неко добротвор,онда религијска обележја и обичаји немају шта да траже на обележавању и у дистрибуцији помоћи коју даје.

Stvarno nisam upoznt, pa ako nije problem da me informiraš.

Katolička crkva ima Caritas kao humanitarnu organizaciju, islamska zajednica ima te vakufske kuhinje, a koju organizaciju takvog tipa ima SPC ?

Zaista ne znam i ovo nije provokativno pitanje, nego molim informaciju.
 
Ovo je medjumuslimanski sukob i sto se mene tice treba da to rese medjusobno (u sto krvavijem sukobu) a ta pisanija ,,,ovo je Raska'' je samo providan pokusaj da se prica skrene na drugu stranu ...e to vise ne prolazi ni kod nas ...a bogami ni u svetu....taj kredit su muslimani potrosili poodavno...ko ne veruje neka pita Silajdzica...

Kakav sukob :mrgreen:
Krst sa 4 C :mrgreen:
Samo da pokazem da ni vase maslo nije za halve ovdje :mrgreen:
 

Back
Top