Oskar Vajld i muško-ženski odnosi

Oskar Vajld je ziveo u 19 veku kada je napisao ovu mudrost

"Muskarci uvek zele da budu zenina prva ljubav.
Zene su u tome prefinjenije:zele da budu njihova poslednja ljubav"

Mislite li da se danas nešto promenilo ili je i dalje kako je Vajld mislio, bar sto se tice žena

Verujem da je mislio na strahove u ljubavi, jer muškarci više strepe od ženine prošlosti, a žene od muškarčeve budućnosti.

Dok se oni fokusiraju da li su prvi, koliko ih je bilo pre, kakvi su bili... Ne vide da ženu udave i ona odleprša.

A žene strahuju da će ih zameniti mlađa ili lepša i udave ih i oni odlepršaju..

A mislim da oba pola kad nađu ljubav žele da je poslednja.
 
Ovo je lepo rečeno. Čitam trenutno njegovog Dorijana Greja i mogu reći da se dosta provlači homoseksualnost i malo se degradiraju žene, ali onako samo površinski da te malo pecne kroz rečenicu, dve i posle nastavlja priču.
ne sećam se mizoginije, ali ne bi bilo čudno jer je česta pojava međ gejevima, ali homoseksualnost (muška) se slavi Dorijanom Grejom, tako da teško da se samo provlači :D
 
Genijalni Irac je tek u 37.godini zivota nakon braka i dvoje dece spoznao svoju homoseksualnost
Bio je po mogo cemu ispred svog vremena i shvatanja a ova njegova misao kao i mnoge koje je izrekao je genijalna. .
U Dorijanu Greju jeste velicao musku lepotu ali nema mrznje prema ženama, mada kazu da nije voleo trudnice,
jer je smatrao da trudnoca kvari lepotu zenskog tela
 
mada mislim d aima promene u danasnjosti sto se tice zena.nekada je zenama ideal kom su tezile bio brak i deca
danas u 21.veku mislim da se to promenilo i da zenama brak nije jedini i osnovni cilj u zivotu
dok se kod muskaraca nista nije promenilo .i danas muskarci teze za zenama kojima ce da budu prvi i jedini
 
mada mislim d aima promene u danasnjosti sto se tice zena.nekada je zenama ideal kom su tezile bio brak i deca
danas u 21.veku mislim da se to promenilo i da zenama brak nije jedini i osnovni cilj u zivotu
dok se kod muskaraca nista nije promenilo .i danas muskarci teze za zenama kojima ce da budu prvi i jedini
Jap, zanimljivo je sta je zenama sada cilj. Konsultuj oskara, pa nam prenesi.
 
Oskar Vajld je ziveo u 19 veku kada je napisao ovu mudrost

"Muskarci uvek zele da budu zenina prva ljubav.
Zene su u tome prefinjenije:zele da budu njihova poslednja ljubav"

Mislite li da se danas nešto promenilo ili je i dalje kako je Vajld mislio, bar sto se tice žena

hoću samo da ti se izvinim za sve
oprosti mi mi za sve što sam ružno rekao za tvog psića...molim te

oprosti mi
 

Back
Top