Osjećate li..

Imate li osjećaj, bar na tren, u toku rada, odmaranja, čitanja, neobavjeznog ćaskanja da ste taj trenutak već jednom proživjeli...
Imate li utisak da ste i ranije viđali osobe koje prvi put vidite i susrećete..:)
Ajde i da okrenemo, neposredno prije no sto se desi nešto loše, osjećate li neku nelagodnost i teskobu, koja mine baš onda kada nevolja ili ružna stvar dođe (ne mora i da prođe)... :cry:
Jeli to tzv šesto čulo..:sad2: Ili nešto drugo?:think:
Meni se to često dešava
Imate li vi slična iskustva?
 
Meni se to jako cesto desava.Osetim kao da sam taj trenutak vec jednom prozivela,kao da je to vec jednom,nekad...a ne znam kad bilo.
Taj osecaj prati me ,cini mi se otkako znam za sebe...
Drago mi je da postoji neko ko razume o cemu pricam,da nisam sama u tom osecaju!
Nije me strah toga,samo bih htela dokuciti otkud taj osecaj vec dozivljenog trenutka!
 
Ja mislim da je to trenutak kada se duh vine za možda milisekund iznad ili izvan plotskog i misaonog dela bića koje je ograničeno prostorno-vremenskim kontiuumom i za trenutak se sretne sa večno postojećom stvarnošću prisustva Božijeg u kojem se kao na platnu ogleda juče danas i sutra neprkinuto i sliveno u toj bezvremenosti, i duša prepoznaje u trenutku sadašnjem prošlost kao budućnost i buduće kao prošlo i sadašnje kao već minulo i buduće kao da se već dogodilo...
a ovo drugo nastaje kada duša postane osetljiva za prisutnost duha (koji nije duh sveti već onaj deo duše što neki oci nazivaju umom ili suštinom duše),koji poznaje stvarnost Božiju kao takvu i sagledava je kao realnu i iz nje crpe znanje o onome što jeste i šta se dešava što je za nju(dušu) kao entitet bitno i onda taj osećaj prelazi i na razum koji osvešćuje ovo saznanje i s obzirom da li se radi o ružnoj ili lepoj stvari koja treba da se desi toj duši, ona oseća ili radost ili teskobu...Tako su sveti oci proviđali u budućnost, samo što je njihovo oko razuma i duše bilo čisto i sjajno za sagledavanje duha pa su oni mogli da stvari vide realno i onakvima kakve one jesu upravo jer je i njihov duh sagledavao Božiju večnost u kojoj je jedan dan kao hiljadu godina i hiljdu godina kao jedan dan u kojem je ispisano sve od početka do kraja vremena.E sad tu leži zec!...Kako onda prema toj činjenici da je sve u Bogu već izrečeno i prošlost i budućnost ispisane, gde je onda sloboda volje kojom čovek bira po sopstvenom izboru?Mislite o tome...
 
Nama je profesorica u skoli rekla sledece:
da se centari u kojima se sakuplja secanje nalaze blizu onih koji sluze za zapazanje nove situacije, da se povremeno dese kratki spjevi pa imamo utisak da nam zapazanje dolazi iz secanja:eek:
inace, desava se
 
Bezmalo ali od kada sam svesna sebe u trenutku i prostoru dogadja mi se da vec unapred vidim tok dogadjaja.i vrlo cesto ako je strasan i opak u sebi kazem -ne daj Boze,-vrlo cesto se ne dogodi ali se bogami i dogodi-tacno kao da sam ga iz misli ja rezirala.I cak vrlo cesto posto ispricam svojima kuci i normalno bas bude tako -za ruzne dogadjaje su me prozvali ptica zloslutnica-a kada su lepi vidovita vanga.
Istina je da mi se to stalno dogadja.
 
Deja vu se odnosi na kratak vremenski period, mjeren milisekundama i na viđenje događaja koji će se neposredno deseti. Čini se da se događaj vidi prije nego što se desio, a u stvari nauka hoće dokazati kako je nastao neki intermitentni poremećaj u mozgu kod koga se stiče utisak obrnute hronologije.

Ali, ima osoba (Cicoka) koje mogu osjetiti, "vidjeti" događaje unaprijed, za duži vremenski period. Tu se nikako ne može govoriti o deja vu. Ovo nije fantazija, kako će nauka unaprijed tvrditi, nego je čin koji se dogodi skoro svakome, samo ga mnogi ne ukapiraju.

Dobro bi bilo da ovo ubaciš u temu Deja vu (Deža vi) koja postoji negdje na Krstarici (mislim na Kultnim temama ili Nadprirodne pojave) i pokreneš je ponovo.
 
Poslednja izmena:
već vidjeno, kao što par njih gore reklo samo kratkotrajni poremećaj u mozgu kao kad na plejeru vratite film za 10 sekundi
verujem u to ali,

evo ima par godina da mi se više ne dešava
većina tih mojih dežavu-a(kako rogobatno zvuči) mi se desila po par meseci pre nekih vaznih po mene dogadjaja
ili se to samo moj mozak igrao sa mnom :-)
 

Back
Top