Осиромашени уранијум – прећутана истина

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
47.759
Аутор: БРАНИМИР НЕШИЋ

Прошло је 11 година од НАТО-бомбардовања Србије. Хиљаде мртвих и рањених, на десетине хиљада порушених зграда, домова, фабрика, мостова… Непопуларна тема за садашњи режим у Србији, који се из петних сила труди да нам западне „савезнике” прикаже као пријатеље који су нас касапили зато што смо ми заиста били лоши, а они, као вајни цивилизатори и демократе, били су ту да нам укажу на странпутицу којом смо кренули покушавајући да одбранимо своје. Баш као у Балканском шпијуну: „Хајде, лепо признај да си крив, па ће ти Ђура опростити што те је тукао…”

Чак и шиптарска продаја српских бубрега и срца није довољно заступљена на телевизији. Плаше се бедни политичари да ће им то смањити рејтинг у народу, на бескомпромисном европском путу Србије. Не схватају притом да прећуткивањем истине о српском страдању, из дана у дан, све више одвајају себе од народа који ће им, ако буду имали среће, пресудити на изборима који долазе.

Питам се како су српске режимлије дочекале извештај Дика Мартија: мора да им није било лако… Одмах су позвали маркетиншку агенцију, која их је после пар дана обавестила да им тај извештај и популаризација те теме у српском друштву, у предизборној години, не иде на руку…

Пре пар недеља гост код Оље Бећковић била је хрватска списатељица Ведрана Рудан, која је на крају емисије, на питање шта је њен најјачи утисак а није на листи (занимљиво, није на листи), одговорила:

„Pa moj utisak je to što se u Srbiji, koliko čujem, vidim i čitam, uopće ne priča o tome koliko umire godišnje Srba od raka nakon bombardiranja Srbije i Kosova, osiromašenim uranom od strane Amerikanaca. Postoje kod vas istraživanja, to su učinili beogradski veterinari da, od kad ste bombardirani, umire 7 puta više pasa nego prije rata. Dakle, u Srbiji postoji podatak koliko umire pasa više nego prije rata, ali ne postoji podatak koliko od raka umire Srba više nego prije rata, iako umirete u zastrašujućim brojkama. To bi bio jedan od mojih predloga, da se to u Srbiji konačno stavi na dnevni red i da se možda komentira jedan cinični potez, odmah nakon bombardiranja, gospođe Lin Montgomeri - tu sliku možete sigurno naći negde u arhivi - gdje je ona sebi na krilo, dakle, na svoje američko krilo posjela srpsko dijete, ćelavo od leukemije i od kemoterapije, i tražila od Srba da pomognu u njegovom liječenju. Dakle, takav jedan sramotni cinizam se rijetko viđa i meni bi bilo drago da Srbi nešto napišu o tome, a da u vremenu ne objavljuju mišljenje Amerikanaca o tome, jer ono zna se kakvo je. Nego, da se nađe jedan međunarodni tim, ako je to uopće moguće - a sve se znalo, o osiromašenom uranu sve se zna - pa da ta vaša Vlada ili taj vaš predsjednik lijepi kažu vama podatke koliko vaše djece umire zbog osiromašenog urana.”

На питање Бећковићке шта бисмо ми могли да радимо са том истином, Руданова се изненадила:

„I onda ćete tim podatkom moći mahati i reći Amerikancima: ”Ubijate nas. Niste nam prijatelji. Ne vjerujemo vam. I ne ubijate samo muslimane, ne ubijate samo teroriste, pod navodnicima, ubijate u sred tzv. civilizirane Evrope, nevinu djecu„. Mislim da je svaka istina o Americi, pa makar i tako banalna, kao što je ubijanje djece u Srbiji, ipak jedan korak napred, prema spoznaji, koliko je Amerika Hitler 21. vijeka”.

Sta kazu na ovo idolopoklonici DJindijicevog lika i dela.DS Talibani su verovatno vec smislili neku olaksavajucu okolnost za Tadica i Suntanovca.
 
Jezgrovit i jezivo potresan osvrt Rudanove.
Ono sto meni smeta je pozadina pitanja Beckoviceve:"Sta bismo mi mogli da uradimo sa tom istinom?", kao da je uzaludno baviti se istinom i traziti je, a kamoli obelodaniti.
Takav nastup nije svojstven nekom ko se izdaje za novinara visokog ranga.

Ostatak teksta takodje odlican, ali, kako u poslednjoj recenici pomenuti nemaju obraza ni dodira sa realnoscu, tesko da ce ih kritika dotaci.
 
Gluposti i klasicna masovna histerija i glupost, kao i sve sto ima veze sa radijacijom. Da je to tako, onda bi 50% Kuvajta imalo rak. Ne moze veterinar ili lekar da radi takva istrazivanja, vec fizicar koji ce da meri nivo radijacije. I medjunarodne agencije su vec ispitivale Kuvajt, tako da je sve to najobicnije 'patriotsko' sviranje krcu i nema veze sa naukom.
 
Аутор: БРАНИМИР НЕШИЋ

Прошло је 11 година од НАТО-бомбардовања Србије. Хиљаде мртвих и рањених, на десетине хиљада порушених зграда, домова, фабрика, мостова… Непопуларна тема за садашњи режим у Србији, који се из петних сила труди да нам западне „савезнике” прикаже као пријатеље који су нас касапили зато што смо ми заиста били лоши, а они, као вајни цивилизатори и демократе, били су ту да нам укажу на странпутицу којом смо кренули покушавајући да одбранимо своје. Баш као у Балканском шпијуну: „Хајде, лепо признај да си крив, па ће ти Ђура опростити што те је тукао…”

Чак и шиптарска продаја српских бубрега и срца није довољно заступљена на телевизији. Плаше се бедни политичари да ће им то смањити рејтинг у народу, на бескомпромисном европском путу Србије. Не схватају притом да прећуткивањем истине о српском страдању, из дана у дан, све више одвајају себе од народа који ће им, ако буду имали среће, пресудити на изборима који долазе.

Питам се како су српске режимлије дочекале извештај Дика Мартија: мора да им није било лако… Одмах су позвали маркетиншку агенцију, која их је после пар дана обавестила да им тај извештај и популаризација те теме у српском друштву, у предизборној години, не иде на руку…

Пре пар недеља гост код Оље Бећковић била је хрватска списатељица Ведрана Рудан, која је на крају емисије, на питање шта је њен најјачи утисак а није на листи (занимљиво, није на листи), одговорила:

„Pa moj utisak je to što se u Srbiji, koliko čujem, vidim i čitam, uopće ne priča o tome koliko umire godišnje Srba od raka nakon bombardiranja Srbije i Kosova, osiromašenim uranom od strane Amerikanaca. Postoje kod vas istraživanja, to su učinili beogradski veterinari da, od kad ste bombardirani, umire 7 puta više pasa nego prije rata. Dakle, u Srbiji postoji podatak koliko umire pasa više nego prije rata, ali ne postoji podatak koliko od raka umire Srba više nego prije rata, iako umirete u zastrašujućim brojkama. To bi bio jedan od mojih predloga, da se to u Srbiji konačno stavi na dnevni red i da se možda komentira jedan cinični potez, odmah nakon bombardiranja, gospođe Lin Montgomeri - tu sliku možete sigurno naći negde u arhivi - gdje je ona sebi na krilo, dakle, na svoje američko krilo posjela srpsko dijete, ćelavo od leukemije i od kemoterapije, i tražila od Srba da pomognu u njegovom liječenju. Dakle, takav jedan sramotni cinizam se rijetko viđa i meni bi bilo drago da Srbi nešto napišu o tome, a da u vremenu ne objavljuju mišljenje Amerikanaca o tome, jer ono zna se kakvo je. Nego, da se nađe jedan međunarodni tim, ako je to uopće moguće - a sve se znalo, o osiromašenom uranu sve se zna - pa da ta vaša Vlada ili taj vaš predsjednik lijepi kažu vama podatke koliko vaše djece umire zbog osiromašenog urana.”

На питање Бећковићке шта бисмо ми могли да радимо са том истином, Руданова се изненадила:

„I onda ćete tim podatkom moći mahati i reći Amerikancima: ”Ubijate nas. Niste nam prijatelji. Ne vjerujemo vam. I ne ubijate samo muslimane, ne ubijate samo teroriste, pod navodnicima, ubijate u sred tzv. civilizirane Evrope, nevinu djecu„. Mislim da je svaka istina o Americi, pa makar i tako banalna, kao što je ubijanje djece u Srbiji, ipak jedan korak napred, prema spoznaji, koliko je Amerika Hitler 21. vijeka”.

Sta kazu na ovo idolopoklonici DJindijicevog lika i dela.DS Talibani su verovatno vec smislili neku olaksavajucu okolnost za Tadica i Suntanovca.

Зашто паметни људи тако ретко дођу до изражаја?
 
Gluposti i klasicna masovna histerija i glupost, kao i sve sto ima veze sa radijacijom. Da je to tako, onda bi 50% Kuvajta imalo rak. Ne moze veterinar ili lekar da radi takva istrazivanja, vec fizicar koji ce da meri nivo radijacije. I medjunarodne agencije su vec ispitivale Kuvajt, tako da je sve to najobicnije 'patriotsko' sviranje krcu i nema veze sa naukom.

E ako su medjunarodne agencije to ispitivale, onda je to nesto drugo! :lol::hahaha:
 
Уранијум је радиоактивни елемент и сваки његов изотоп зрачи.
Неки више, неки мање, али увек је у питању јонизујуће зрачење које оштећује геном живих врста.
Овде је у питању Уранијум 238 који није фисибилан, тј немогуће је од њега направити А-бомбишку, али итекако зрачи у свим опсезима (алфа, бета и гама зрачење).
 
Gluposti i klasicna masovna histerija i glupost, kao i sve sto ima veze sa radijacijom. Da je to tako, onda bi 50% Kuvajta imalo rak. Ne moze veterinar ili lekar da radi takva istrazivanja, vec fizicar koji ce da meri nivo radijacije. I medjunarodne agencije su vec ispitivale Kuvajt, tako da je sve to najobicnije 'patriotsko' sviranje krcu i nema veze sa naukom.

Pa ne govori li to dovoljno?
 

Домет радијације осиромашеног уранијума је неколико центиметара

а снага радијације је толика да је може зауставити лист А4 папира
Лист папира зауставља бета емисију, ваздух алфа, а за гама ти треба олово, и то мало солидније.
 
...На питање Бећковићке шта бисмо ми могли да радимо са том истином, Руданова се изненадила: ...

Vedrana je lukavo rešila da posvađa režim s našim najboljim prijateljima amerikenjcima. Do sada su nas bombardovali, ucenjivali, pretili a ako se naljute ? Ebali smo čvorka. :eek: :(

Treba lepo da ćutimo i mirno, kako dolikuje, umiremo. A dok smo živi da im ljubimo doope. I njima i našem režimu. Samo strpljivo i mirno Srbi.
 

Домет радијације осиромашеног уранијума је неколико центиметара

а снага радијације је толика да је може зауставити лист А4 папира


Posto vidim, da ti pamet izvire na usi cak, ajde objasni nam, zasto su onda imali potrebe bacati takve bombe sa osiromasenim uranijumom i zasto uopste prave te bombe i trose love, kad mogu "klasicne" bombe da bacaju, koje ih manje kostaju?
 
Posto vidim, da ti pamet izvire na usi cak, ajde objasni nam, zasto su onda imali potrebe bacati takve bombe sa osiromasenim uranijumom i zasto uopste prave te bombe i trose love, kad mogu "klasicne" bombe da bacaju, koje ih manje kostaju?

To je bio skupi poklon Srbiji, ne omalovažavaj milosrdnost i dobrotu Tadićevih prijatelja ! :evil:
 

Back
Top