Osecate li se kao rob?

Biti otvorenog uma znači nazivati narukvicu minđušom?

Otkad ja pričam da biblijske ideje ne treba usvajati. z:lol:

Dakle neka varijacija mindjusa, ma moze i mindjuse ako su stilski uradjene, bi se mogle stavljati prekrsiocima za koje se ocekuje ponavljanje prekrsaja... To je nesto sto se moze logikom dosadasnjih dogadjaja zakljuciti, nije predmet izmisljanja ...

Da se osvrnem na vasu diskusiju o kravama. Naravno da nisam strucnjak u toj oblasti kao vi ali, nekad su krave pasle zdravu travu, danas kad nad pasnjacima lete avioni koji ko zna sta sve ispustaju osim potrosenog goriva, kad vetrovi nose kojekakve otrove iz raznih fabrika hiljadama kilometara udaljenim ... Gde tu moze biti zdrave hrane za krave a i voda je isto vrlo problematicna...

Naravno da nije isto kad krava seta po pasnjacima ili je po ceo dan vezana, pa cak ni novi propisi o visini stale, slobodnom kretanju zivotinja u njoj ne mogu zameniti pasnjak, ali kakav je danas taj pasnjak ...
 
Kažeš deklaracija se stavlja onda, kada predhodi pregled.
Pa je l' Ti misliš da su žigosani, tj. deklarisani Jevreji bili deklarisani nakon pregleda?
Opet Ti veruješ da tu nema muljanja, a pritom zaboravljaš da taj, koji deklariše, radi za novac, i da sve što radi, kada radi, vidi samo pare. Ali, Tebi je lakše kada veruješ da to nije tako.
Pa taj, koji ono što radi radi zbog para, tj. radi za pare, taj će Te prvi zaebati. Ali, Tebi je lakše kada veruješ da to nije tako.

z:lol: svaki proizvodjac koji proizvodi nesto, u ovom slucaju hranu, proizvodi i prodaje za pare. bilo da proizvodi i prodaje gmo ili organsku hranu.
 
I ova moja je džumara nedeklarisana, što nije razlog da ne živi u medu i mleku (tj. Friskiesu i Whiskasu.) :)

Satanizuješ Božiju džumaru. z:((
Daj Ti brate njoj da jede ono što jedeš i Ti, da vidiš kako će da maše repom, mani se tog veštačkog, nije džumara gladna deklarisane hrane, to budi siguran, jer ta džumara postoji hiljadama godina i opstala je bez deklarisane hrane zdrava i prava, pa joj ne treba ni sada.
 
Satanizuješ Božiju džumaru. z:((
Daj Ti brate njoj da jede ono što jedeš i Ti, da vidiš kako će da maše repom, mani se tog veštačkog, nije džumara gladna deklarisane hrane, to budi siguran, jer ta džumara postoji hiljadama godina i opstala je bez deklarisane hrane zdrava i prava, pa joj ne treba ni sada.

Vi'š, ta džumara ne sme da jede slatko. Ne sme da pije velike količine mleka, a kad pije, onda razređeno sa malo vode. A i vitaminski i mineralno uravnotežena hrana u vidu granula ima sve što je neophodno jednoj mački, plus što jedući granule čisti i zube.
Nego, da li bi tebi više prijao big mac ili truli organski sendvič star dve nedelje?
 
Vi'š, ta džumara ne sme da jede slatko. Ne sme da pije velike količine mleka, a kad pije, onda razređeno sa malo vode. A i vitaminski i mineralno uravnotežena hrana u vidu granula ima sve što je neophodno jednoj mački, plus što jedući granule čisti i zube.
Nego, da li bi tebi više prijao big mac ili truli organski sendvič star dve nedelje?

Vidiš, moja džumara je jela slatke kajsije i slatke šljive i slatko grožđe koliko joj je duša želela, i bila je zdrava i prava, jer je spavala ispod velike kajsije, i pored grožđa, koje su padale na zemlju, pa je to zavolela da jede.
A ako misliš na satanističke slatkiše, naravno da je nisam satanizovao sa satanističkim slatkišima.
I nisam je ikada satanizovao sa deklarisanom hranom, i nijedan zub joj nije bio kako ne treba, već je zube moja džumara čistila nedeklarisanim kostima, koje su ostalaje posle mog ručka.
Takođe, često je pila nedeklarisanu vodu iz nedeklarisanih bara, i ikada, za svojih preko deset godina, nije bila bolesna.
 
Vidiš, moja džumara je jela slatke kajsije i slatke šljive i slatko grožđe koliko joj je duša želela, i bila je zdrava i prava.
A ako misliš na satanističke slatkiše, naravno da je nisam satanizovao sa satanističkim slatkišima.
I nisam je ikada satanizovao sa deklarisanom hranom, i nijedan zub joj nije bio kako ne treba, već je zube moja džumara čistila nedeklarisanim kostima, koje su ostalaje posle mog ručka.
Takođe, često je pila nedeklarisanu vodu iz nedeklarisanih bara, i ikada, za svojih preko deset godina, nije bila bolesna.

I? Šta ćemo sad? :D
 
Ma da, on će da ima veću proizvodnju, da bi Ti mogao da budeš više "dostojanstven".
Moje "dostojanstvo" ne zavisi od toga kako tvoj brat gaji krave.
Inače, krava je dostojanstvena kada pase zelenu travu, a ona, koju hrane "dostojanstveni" sa dodacima i preparatima i onim što povećava PH, nije dostojanstvena krava, već je umišljena krava.
Krava je krava.
A neko kravama ugrađuje silikone. z:((
Ovo ti je, pretpostavljam, greškom ispalo sa teme o plavušama. :lol:
Pe Ti nemaš pojma. Zašto bi kupovao čarape i džempere od "dostojanstvenih", kada ima svoju vunu i ima ko ume da prede i štrika? Pritom, te čarape i ti džemperi su topliji i kvalitetniji od onih koje prave "dostojanstveni".
Pe, nemaš pojma ti. z:lol:
Zašto bi neko ko gaji krave i ovce preo i štrikao? Zato što za isto vreme može ili da oštrika džemper ili da pokosi dvadeset hektara livade. U prvom slučaju bogatiji je za jedan džemper, u drugom za zimsku hranu za 5-10 goveda, zavisi koji je otkos u pitanju.
A i kada je imao televizor, to nije imao zbog njega, već zbog "dostojanstvenih" gostiju, koji vole da bleje u televizor, i koji ne mogu da žive bez televizora, jer im je sva pamet u televitzoru.
Ideja je da je kupio neiji proizvod, a nije ga sam napravio. Da bi imao od koga da kupi televizor, neki ljudi morali su da se odreknu privilegija cimanja za kravlje sise i da se zaposle u fabrici.
A što su kravi veće sise, sve je više "dostojanstvenih" oko krave, kao pijavice.
Što je proizvodnja naprednija, to je manje, a ne više radnika. Evropski seljaci se udružuju i zajedno plaćaju jednog računovođu da im vodi poslovne knjige.

Mom bratu ne treba deklaracija, da bi video ako je krava bolesna. Ali Ti izgleda to ne možeš da shvatiš. Prisustvo raznih bakterija i virusa u kravama je normalna, prirodna stvar.
Jeste. Normalna je stvar prisustvo bakterija u kravama. Nije normalno prisustvo tih bakterija u mlečnim proizvodima.

Kao i u čoveku. I u svakom čoveku se nalaze bakterije i razno virusi. Onaj čovek, kao i ona krava, koji su imuni, ti su i zdravi. Dok oni, koji nisu imuni, ti su bolesni, tj. te bakterije i ti virusi kod onog, koji nije imun, izazovu nekulošu pojavu, dobiju npr. proliv. Npr. virus gripa, taj virus svako ima u sebi, ali samo oni, koji nisu imuni, ti su i bolesni. I oni imuni imaju u sebi isti taj virus, ali nisu bolesni. Isto je i sa kravama. Krava, koja je imuna, nije bolesna.
Ovo bi u neku ruku bilo tačno, da nije pogrešno. Krava može biti imuna i ne oboleti, a da ipak bude nosilac bolesti.
Dobro, ovo mleko, koje proizvode "dostojanstveni", čije krave "dostojanstveno" jedu preparate i koncentrate, Ti veruj da je manje zagađeno, zato što tako piše na deklaraciji. pa čoveče, to što Ti piješ i nije mleko, jer Ti i ne znaš šta je prirodno mleko. To što Ti piješ je mlečni napitak, koji Te košta više nego pravo mleko, da bi zato mogao "dostojanstveno" da živiš.
Opet se zalećeš. Da napunim kakav bazen mlekom koje sam vlastoručno pomuzao, podavio bih ti svih 60 rodova. :lol:
Hahaha, Ti ćeš sada njega da učiš kako se pravi Srpski sir? :lol:
Ne nameravam da učim tvog brata ništa. Koliko vidim, tvoj brat je hohštapler koji sakupi skorup pa od osiromašenog meka pravi sir.
A srpski sir se pravi od nekuvanog punomasnog mleka. :)
Ove "dostojanstvene" se proizvode još kako. To su sve klonirane krave, tj. genetski modifikovane u laboratorijskim uslovima.
Kakve klonirane krave. Pojma nemaš! :rotf:
Haha, podela rada. Misliš, ajd' Ti vaćaj kravu za sisu zbog mleka, dok ja vaćam kravu za sisu zbog sise? z:((
Aman! :rotf:
 
Poslednja izmena:
Moje "dostojanstvo" ne zavisi od toga kako tvoj brat gaji krave.

Pa i ne zavisi. Ali bi TI želeo da zavisi, pa da budeš još "dostojanstveniji".

Krava je krava.

Pa jeste, a zašto onda takvi poput Tebe, kravama koje nisu deklarisane, ne daju da žive i pasu zelenu, nedeklarisanu travu? Zato što Vi kažete da krava, koja nije deklarisana, nije prava krava, i da zato ne treba da živi. Zašto kažete da je samo deklarisana krava, prava krava?

Ovo ti je, pretpostavljam, greškom ispalo sa teme o plavušama. :lol:

Kao što reče, krava je krava. ;)

Pe, nemaš pojma ti. z:lol:
Zašto bi neko ko gaji krave i ovce preo i štrikao? Zato što za isto vreme može ili da oštrika džemper ili da pokosi dvadeset hektara livade. U prvom slučaju bogatiji je za jedan džemper, u drugom za zimsku hranu za 5-10 goveda, zavisi koji je otkos u pitanju.

Zato što će Taj neko, radije da uzme vunu da prede i da ištrika sebi čarape i džemper od vune, a neće da bleji u televizor, kao gradska ovca, kojoj je sva pamet u televizoru, i koja ne zna šta će sa sobom.


Ideja je da je kupio neiji proizvod, a nije ga sam napravio. Da bi imao od koga da kupi televizor, neki ljudi morali su da se odreknu privilegija cimanja za kravlje sise i da se zaposle u fabrici.

Ti, koji su se odrekli privilegije vaćanja kravine Božije sise, Ti su se priklonili satani, da bi radili u satanističkim fabrikama, pritom sanjajući kravinu Božiju sisu, i što je više sanjaju, sve su više nezadovoljni samim sobom i svojim satanističkim životom, i sve više se satanizuju, u želji da se zadovolje, a naprotiv, samo još više bivaju nezadovoljeni.

Što je proizvodnja naprednija, to je manje, a ne više radnika. Evropski seljaci se udružuju i zajedno plaćaju jednog računovođu da im vodi poslovne knjige.

Moj brat je gospodin seljak i ne zna šta je to računovođa.
On napravi malinu, koju proda za 20, a onaj, kome je prodao, to proda za 120.
Ovaj, koji kupuje za 20, a prodaje za 120, taj valjda plaća računovođu, zato i prodaje za 120.

Jeste. Normalna je stvar prisustvo bakterija u kravama. Nije normalno prisustvo tih bakterija u mlečnim proizvodima.

Hahaha, još jedna odvala. Pa kako bre da proizvede sir ili kiselo mleko, ako nema bakterija vrenja? Ajde ne lupaj. Te bakterije, koje postoje, to su neophodne bakterije, da nisu neophodne, Bog ih i ne bi stvorio.
Ali ne, vi, koji deklarišete, počnete da cedite komarca, i kažete, ovaj sir nije dostojanstven, jer ima, npr. više "ovoga". I onda kažete, ako hoćeš da dobiješ našu deklaraciju, onda treba u sir da staviš "ovo", pa će Tvoj sir imati manje "ovoga", i onda ćemo mi moći da jedemo, tj. da živimo "dostojanstveno". "Dostojanstvena" logika.

Ovo bi u neku ruku bilo tačno, da nije pogrešno. Krava može biti imuna i ne oboleti, a da ipak bude nosilac bolesti.

Pa ako nije obolela, je l' bolesna ili je zdrava?
Svi Mi, ljudi, imamo u sebi npr. virus gripa. Pa ako nismo oboleli, jesmo bolesni ili smo zdravi?
Još malo ćete Vi, "dostojanstveni", da deklarišete i zdrave ljude da su bolesni, jer, reći ćete, nisu oboleli, ali, hm, reći ćete da su nosioci bolesti, kako bi morali dostojanstveno da pojedu vaše gowno, koje je deklarisano kao nešto dobro.
Idi se dostojanstveno vakciniši protiv svinjingitisa, pojedi deklarisano gowno, jer, eto, iako nisi bolestan, ipak si nosioc bolesti. Zdrava logika, nema šta, posmatrano iz perspektive "dostojanstvenih".

Opet se zalećeš. Da napunim kakav bazen mlekom koje sam vlastoručno pomuzao, podavio bih ti svih 60 rodova. :lol:

Čoveče, šta će Tebi pun bazen mleka, koje si vlastoručno pomuzao? Nisi li se malo zaleteo, u Tvojim potrebama? Dovoljno je Tebi da pomuzeš i jednu kantu mleka dnevno, nemoj preterivati. ;)

Ne nameravam da učim tvog brata ništa. Koliko vidim, tvoj brat je hohštapler koji sakupi skorup pa od osiromašenog meka pravi sir.
A srpski sir se pravi od nekuvanog punomasnog mleka. :)

Misliš na ono punomasno mleko, koje prave "dostojanstveni"?
Ti misliš da mleko, koje On izmuze vaćajući kravu za sisu, koja pase zelenu travu i pije izvorsku vodu, nije punomasno?
Pa od njegovog mleka, i kada se pet puta skine kajmak, ima više masti, nego u onom koje prave "dostojanstveni".
Hahaha, osiromašeno mleko, pa ako on pravi sir od osiromašenog mleka, šta onda Ti piješ? :lol:
Taj "osiromašeni" sir Ti ikada nisi probao, jer da si ga probao, ne bi jeo onaj deklarisano punomasni, već bi tražio onaj nedeklarisani osiromašeni.

Kakve klonirane krave. Pojma nemaš! :rotf:
Aman! :rotf:

Pa kako joj je onda porasla onolika sisa. Nije valjda porasla od zelene trave? z:((
 
Poslednja izmena:
Pa jeste, a zašto onda takvi poput Tebe, kravama koje nisu deklarisane, ne daju da žive i pasu zelenu, nedeklarisanu travu? Zato što Vi kažete da krava, koja nije deklarisana, nije prava krava, i da zato ne treba da živi. Zašto kažete da je samo deklarisana krava, prava krava?
Krave koje nisu pod veterinarskim nadzorom potencijalno su opasne jer mogu biti izvor bolesti za veliki broj ljudi. Pored toga, postoje stočne bolesti koje su užasno zarazne. U kratkom vremenu čitave oblasti mogu biti zahvaćene bolestima koje desetkuju stočni fond, a to su ogromne štete za ozbiljne proizvođače. Zato se ne može dozvoliti neodgovornim pojedincima da napajaju nevakcinisanu stoku na zagađenim barama i da je napasaju na pašnjacima na kojima će neometano širiti bolest na druge životinje. Čak i ako neodgovorni pojedinac ima dedu koji je živeo 90 godina. :mrgreen:
Ti, koji su se odrekli privilegije vaćanja kravine Božije sise, Ti su se priklonili satani, da bi radili u satanističkim fabrikama, pritom sanjajući kravinu Božiju sisu, i što je više sanjaju, sve su više nezadovoljni samim sobom i svojim satanističkim životom, i sve više se satanizuju, u želji da se zadovolje, a naprotiv, samo još više bivaju nezadovoljeni.
Ne znam kako da ti ovo kažem... Možda bi bilo dobro da posetiš nekog psihologa i vidiš zašto te sise toliko opsedaju. Počeo si sa plavušama, nastavio sa kravama... Sada si stigao do božje sise... Imam utisak, da Tab sad banuje reč sise, ti više ne bi ni pisao na forumu. :lol:
Moj brat je gospodin seljak i ne zna šta je to računovođa.
On napravi malinu, koju proda za 20, a onaj, kome je prodao, to proda za 120.
Ovaj, koji kupuje za 20, a prodaje za 120, taj valjda plaća računovođu, zato i prodaje za 120.
Pored toga štrika džempere i čarape. Žešći privrednik tvoj bata. :lol:
Hahaha, još jedna odvala. Pa kako bre da proizvede sir ili kiselo mleko, ako nema bakterija vrenja? Ajde ne lupaj. Te bakterije, koje postoje, to su neophodne bakterije, da nisu neophodne, Bog ih i ne bi stvorio.
Jel tako? E vidiš, zbog toga se srpski sir pravi od sirovog mleka. :lol:
Ali ne, vi, koji deklarišete, počnete da cedite komarca, i kažete, ovaj sir nije dostojanstven, jer ima, npr. više "ovoga". I onda kažete, ako hoćeš da dobiješ našu deklaraciju, onda treba u sir da staviš "ovo", pa će Tvoj sir imati manje "ovoga", i onda ćemo mi moći da jedemo, tj. da živimo "dostojanstveno". "Dostojanstvena" logika.
Opet nemaš pojma. Trebalo bi malo da proučiš filozofiju menadžmenta kontrole kvaliteta, pa ćeš videti šta i kako. Tvoje ideje o kontroli kvaliteta su toliko naivne i smešne da ne mogu ni da ih komentarišem. :)
Pa ako nije obolela, je l' bolesna ili je zdrava?
Rekao sam ti, al slabo upijaš :mrgreen:
Životinja može da ne bude bolesna, a da ipak bude prenosilac bolesti koji će zaraziti druge životinje.

Svi Mi, ljudi, imamo u sebi npr. virus gripa. Pa ako nismo oboleli, jesmo bolesni ili smo zdravi?
Nemamo svi u sebi virus gripa.
Još malo ćete Vi, "dostojanstveni", da deklarišete i zdrave ljude da su bolesni, jer, reći ćete, nisu oboleli, ali, hm, reći ćete da su nosioci bolesti, kako bi morali dostojanstveno da pojedu vaše gowno, koje je deklarisano kao nešto dobro.
Mislim, čemu ovakav ton i ovakvi prostački izrazi?
Idi se dostojanstveno vakciniši protiv svinjingitisa, pojedi deklarisano gowno, jer, eto, iako nisi bolestan, ipak si nosioc bolesti. Zdrava logika, nema šta, posmatrano iz perspektive "dostojanstvenih".
Ili ovakvi prstači izrazi?
Čoveče, šta će Tebi pun bazen mleka, koje si vlastoručno pomuzao? Nisi li se malo zaleteo, u Tvojim potrebama? Dovoljno je Tebi da pomuzeš i jednu kantu mleka dnevno, nemoj preterivati. ;)
Opet razmišljaš kao seljak iz neke zabiti. Misliš li da sam se bavio stočarstvom zato da bih imao šta da jedem? Ququ! z:lol:
Misliš na ono punomasno mleko, koje prave "dostojanstveni"?
Ti misliš da mleko, koje On izmuze vaćajući kravu za sisu, koja pase zelenu travu i pije izvorsku vodu, nije punomasno?
Kao što rekoh, znam šta je mleko. Tako da mogu da ti kažem da mleko dobijeno u režimu ekstenzivnog stočarstva zaostaje po sadržaju suve materije, masnoće i proteina, a ima i inferiorne organoleptičke osobine. Obično ima nešto viši sadržaj vitamina D zbog boravka životinja napolju.
S druge strane, ekstenzivno stočarstvo podrazumeva i nehigijenske uslove muže, pa je redovno prilično "obogaćeno" štetnim bakterijama.
Pa od njegovog mleka, i kada se pet puta skine kajmak, ima više masti, nego u onom koje prave "dostojanstveni".
Onda tvoj bata ne gaji krave, nego foke. :rotf:

Hahaha, osiromašeno mleko, pa ako on pravi sir od osiromašenog mleka, šta onda Ti piješ? :lol:
Taj "osiromašeni" sir Ti ikada nisi probao, jer da si ga probao, ne bi jeo onaj deklarisano punomasni, već bi tražio onaj nedeklarisani osiromašeni.
Ja mogu da biram mleko od 0,1 do 3,5% masnoće.
A znam šta je sir. Itekako. Jer sam proizvodio asortiman od šest vrsta sireva od Kotidž isra (sremskog, što bi rekli) do ličkog dimljenog.

Pa kako joj je onda porasla onolika sisa. Nije valjda porasla od zelene trave? z:((
Kravlje vime se razvija prvih nekoliko godina eksploatacije. Ukoliko je eksploatacija intenzivna, a to znači ukoliko životinja dobija veliku količinu uravnotežene hrane i ukoliko joj to dozvoljava genetski potencijal, razviće se vrlo veliko vime.
Inače, da znaš za ubuduće, najnapredniji komercijalno dostupan postupak poboljšavanja rase je planska selekcija kombinovana sa veštačkom oplodnjom semenom najkvalitetnijih bikova i preuzimanjem embriona od krava rekorderki.
Ako takvu kravu staviš na režim tvog bate, odnosno na zelenu travu, vime će joj, bez obzira na genetski potencijal, izgledati kao naduvana gumena rukavica. z:D
 

Back
Top