Quantcast

Orlići - Pjetlići, malo mrkve i peršuna i eto supe

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.300
...i šta sad Fjodore...čemu sve to.....mislim na ovaj dijalog....ako ti je lakše : OK...ako si smirio savest : OK....

...ali nije sve u onome : hleba i igara.....hleba nema , ma koliko imali svetskih pobeda...nema....i biće ga još manje...jer pobede koštaju...mnogo koštaju....u njih se ulaže više nego u nauku , kulturu i obrazovanje zajedno....( izdvoj samo iz budžeta i firmi koliko se ulaže u sposrt -- a od sportske trgovine i da ne pričam )....
...većina ovih svetskih sportista zaglaviće preko granice , do kraja godine....prodaće se javno kao prostituke ( nikog za to nije briga )....stotine hiljada drugih čeka da uskoči na njihovo mesto - čeka da bude prodano na tržištu profesionalnih sportista ; kao što su nekad kupovani i prodavani gladijatori....to je biznis....mislim ta legalna trgovina ljudima....
...hoću da kažem da to što ti ispravno i ljudski besediš , ne spasava "narkomansku" sirotinju od još većeg siromaštva i bedovanja u tom siromaštvu.....ta opijenost sirotinje svim i svačim , ne leči se mudrim savetima , kao što se pravi narkomani ne leče u biblioteci...sirotinji mogu da pomognu samo katastrofični događaji sa tektonskim društvenim pomeranjima , koji će pokrenuti lavinu nezadovoljstva , gneva , pa i osvete za ponižavanje , izrabljivanje i eksploataciono genocidiranje....KIng je izdao revoluciju , i neviđeno se obogatio na toj izdaji....revolucija u belim rukavicama sa džepovima punih dolara , koje dodeljuju oni protivu kojih se vodi revolucija , to je tek manipulacija i prevara....ništavilo.....

...svi revolucionari koji napune džepove lovom i podvuku crtu , ili ih zbrišu sa lica zemlje ili odu u istorijsku roptarnicu - a one koje povedu , zaglibe u još većem mulju...naš KING i naš slučaj ovo previlo potvrđuju....u još većem smo mulju nego što bejasmo pre oktobarske revolucije...
...evolucijski skokovi u prirodi uvek dolaze posle velikh katastrofalnih događaja...tako biva i u društvu !

Фјодор

Iskusan
Poruka
5.062
Sve počinje mišlju. Nema dijela bez misli, kao što nema revolucije bez dijela.

Pošto svi, bukvalno svi, od novina, televizije, internet portala, poznatih ličnosti itd, na osvajanje titule gledaju kao na oslobođenje zemlje ili neki epohalni uspjeh, što svakako ova titula nije, onda ja pokušavam da napravim balans i da kažem šta se krije iza svega toga. Naravno, ja nemam tu moć, čak ni približno, da promijenim svijest mase, ali zato mogu koliko mogu - da ovim i sličnim zapažanjima barem nekolicini ugradim crva sumnje, koji će sutra evoluirati u ideju, a sjedinjene ideje u socijalni bunt. Ne moram ja svoju savjest smirivati, jednostavno osjećam potrebu da kažem istinu koju niko, čak ni obični građanin nije rekao, ili barem ja nisam primijetio.

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.300
...pa dobro , ja napisah to te što napisah , tek da bude rečeno - da tamo nekad , negde , neka sirotinja "propagandno narkomanska" ne kaže kako joj niko nije priopćio bilo kakvo rešenje za njeno bezumno trpljenje...a kad se bezumno trpi , onda se ne sumnja....jer za sumnju , potrebna je umnost...a sirotinja da je umna ne bi bila sirotinja , strpljivo trpljačka....i tu džaba kreči svak koji je nameran da sirotinju osvesti....pa pogledaj samo snimke dočeha svetskih šampiuona....pa koji uman čovek može da nasedne na režiju navijačkih klika , koje su registrovane kao rasturači opojnih zabranjenih supstanci , da ih prati i zapada u takozvanu navijačku euforiju...u onom režiranom cirkusu , možeš da prepoznaš režisere , scenske majstore , animatore rulje , redare , rasturače sredstava za sluđivanje - dežurne iz bezbedonosno organizacionih službi , sa sredstvima prinude...kako se to kaže ovdi : desio se narod !
....kakva je to dilkarnica , koju non stopu - 24 sata naduvavaju mediji , sa takozvanim poznatim ličnostima , moglo se videti na terasi i ispod gradske terase....a za tako nešto , potrebno je mnogo pokvarenosti , zlobe i nštavila u tim stvorovima koji sve ovo uređuju i održavaju....
...sve je to metod za proizvodnju i umnožavanje sirotinje i njenog umnog bedovanja !...a to unižava čoveka...
...stoga ovo pisanje doživljavam kao odbranu od ništavila , duhovne bede i propasti lične...
....zato i laprdam , talasam , tek da ne potonem duhovno !

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.300
...ovo mi zapalo za oko ....kompatibilno je sa temom :

"Za šta nas to, zapitah se, motivišu uspesi NAŠIH sportista? Eh, na šta? Na masovni izlazak na ulice, na nekontrolisano arlaukanje, pijenje lošeg piva, paljenje baklji, mlataranje zastavama, na imbecilno radovanje što su NAŠI "orliči" pokorili "najpre Evropu, potom i svet", kako izveštava moja sve žuća žutara, "Blic".
Tako se radovala i time se motivisala i rimska i carigradska rulja, kada bi rulji omiljeni gladijator proburazio suparnika ili kada bi (carigradski slučaj) "plavi" kočijaš pobedio "zelenog". Ali čak ni u ta vremena, rimski i grčki državnici nisu u svemu tome videli "motivaciju", nego su tome pribegavali u cilju demotivizacije ondašnjih širokih narodnih masa."

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.300
...to su austrougarski đaci - i to veoma uspešni , naravno za njihovu stvar...naš problem je što se kao svraka kitimo tuđim perjem...
...malo patriotskih genijalaca zna , da je Tesla otac daljinskog upravljanja , te da je taj sistem poklonio zapadnim imperijalistima , onako klot frket...a sa tim sistemom 99 smo rokani i ravnjana nam geografija....bbili smo od silnog teslicizma i njegove genijalnosti , bespomoćni kao crvi na suncu...da nije tog njrgovog sistema bilo , svetu bi trebalo bar još pola veka da ga osmisli....kad se stvar sagleda iz ove tačke , nama su potrebni genijalci koji če da rade kod nas , za naše dobro , a ne za dobro naših tradicionalnih neprijatelja....a
....a kad se sagleda Jovanovićevo delovanje i moć koju je imao u kraljevini srbiji , zajedno sa njemu sličnima , kao austrougarskim đacima i zagovornicima , onda će se razumeti oni koji u njihovom delovanju vide smrt kraljevine serpske , i njeno žrtvovanje kao pobednice u I s.r. , zarad ostvarenja ratnih austrougarskih ciljeva....ratni neprijatelji srbije , današnje novopečene balkanske državice , tom politikom kralja , krunskog saveta i elite , postali su ratni pobetdnici , srpska kraljevina je zbrisana sa spiska država , i ponižena kao što istorija ne pamti poniženje pobednika....taj genijalac , sedeo je u vlasti sa hrvatskim austrougarskim oficrima , i mrtav ladan bacao pobedničke vojvode u istorijski zaboram...
...to nastojanje da se geni ovakvih ljudi usade u srpsko stanovništvo je najveći neprijatelj srpske sirotinje....svi ti genijalci prodali su se zapadu ili istoku za šaku zlatnika , pa će tako i ovi sportski genijalci , da se prodaju baš onako kako se prodaje marva na pijaci i cenka oko njenog koštanja....
...pa izvolte , genijališite se !

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.300
...ma uredu je...ja samo javno iznosim i još jednu tačku gledišta u vezi naših propadanja...inače , svakog genijalca cenim , a najviše cenim genijalnost onih koji su svojim moćima doprineli laganom porobljavanju mojih sunarodnika pa i mene samog...konačno ja sam u loncu , zajedničkom , tumaram , ne mirim se sa stanjem stvari , te pokušava da upoznam moći i njihove seli koje su me porazile...jer stojim na stanovištu kad mi porobljivačke sile i njihove moći budu poznate , tad će biti i pobedive...a sa tom pobedom eto i slobode....
Pozdrav !

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.