Organizacija 'špijuniranja' građana preko interneta?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.009
Internet je pun majmuna koji sebi uzimaju za pravo da skupljaju terabajte informacija o korisnicima ako oni žele njihove usluge! Da li je to barem mudro napravljeno preko 'kolačića' ili na neki drugi način? Hoću reći, ako ja dnevno odem 100 puta na neku stranicu, hoće li mi svaki put skenirati mašinu i povući terabajte podataka? Ili?
 
Itekako mogu da gledaju ; ja se uvek vodim ovim ...

Safety Tips For Security on the Internet
  • Avoid questionable websites, especially those without HTTPS enabled.
  • Don’t download software from sites you don’t trust. Be sure to pay close attention to free software and applications before you download them.
  • Update your existing software often, including your operating systems. Software uses updates to patch security vulnerabilities.
  • Make sure you have privacy and security settings fully enabled.
  • Rather than clicking links or banners in an email or on the web, simply type the website into the address bar.
  • If you have an anti-virus or other security software installed on your products, make sure it is reputable and up-to-date.
  • Use browser extensions and other safety products to block tracking and other malicious scripts from loading.
https://hackernoon.com/how-to-browse-the-internet-safely-d84e59d56057
 
Internet je pun majmuna koji sebi uzimaju za pravo da skupljaju terabajte informacija o korisnicima ako oni žele njihove usluge! Da li je to barem mudro napravljeno preko 'kolačića' ili na neki drugi način? Hoću reći, ako ja dnevno odem 100 puta na neku stranicu, hoće li mi svaki put skenirati mašinu i povući terabajte podataka? Ili?
-(Meni su bile zanimljive neke statistike.
Evo na primer , cesto sam citao neke online biblioteke .
Posle nekoliko godina nadjem na netu neku statistiku ko je sta posecivao , kad ono tacno sa moje ulice mapa kad i koliko puta sam ulazio na taj i taj sajt
Hajde da je to informacija sa sajta online biblioteke vec sa sasvim drugog sajta, i to godinama javno cuvaju.
Kad sam trebao da radim za jednu jaku net firmu , u roku od nekoliko minuta su me skenirali , znaci od ulice , ip adrese, statistiku pristupa, tipa kompa , diska, procesora svih perfierija sa serijskim brojevima i zadnjom prodajom hardwera ,
i legalnosti svakog pojedinacnog programa.
Uopste vise ne verujem ni u tor , mozda malo , ali vidi se da to nije to sto je bio).
 
Internet je pun majmuna koji sebi uzimaju za pravo da skupljaju terabajte informacija o korisnicima ako oni žele njihove usluge! Da li je to barem mudro napravljeno preko 'kolačića' ili na neki drugi način? Hoću reći, ako ja dnevno odem 100 puta na neku stranicu, hoće li mi svaki put skenirati mašinu i povući terabajte podataka? Ili?

Informisi se pre mudrosti.

inace maximalna tezina kolacica je 4kb.

Takodje po ko zna koji put se mora objasnjavati ljudima da su oni ustvari DOSADNI.Vasi zivoti i svi vasi privatni podatci su apsolutno totalno,nezanimljivi osim zaradi plasiranja odgovarajucih reklama.
 
Informisi se pre mudrosti.

inace maximalna tezina kolacica je 4kb.

Takodje po ko zna koji put se mora objasnjavati ljudima da su oni ustvari DOSADNI.Vasi zivoti i svi vasi privatni podatci su apsolutno totalno,nezanimljivi osim zaradi plasiranja odgovarajucih reklama.
Ideja teme je da i korisnicima i 'špijunima' olakšam život! :super:Trebalo bi za svaku mašinu imati neku jedinstvenu oznaku pa da ne trebaju stotine majmuna svaki put kada im odemo na stranicu skenirati i skupljati SVE informacije o nekoj mašini i korisniku! :zcepanje:
 
Internet je pun majmuna koji sebi uzimaju za pravo da skupljaju terabajte informacija o korisnicima ako oni žele njihove usluge! Da li je to barem mudro napravljeno preko 'kolačića' ili na neki drugi način? Hoću reći, ako ja dnevno odem 100 puta na neku stranicu, hoće li mi svaki put skenirati mašinu i povući terabajte podataka? Ili?
Dizejbluj Java Script u browseru i miran si. Sajtovi koji nece da rade bez toga, jel mozes da zivis bez njih?
 
Vrlo usporen , i neka obavestenja na mozili da ne moze vise da se brise istorija sajtova .
Koliko se sećam, na Mozilli ne možeš da postaviš opciju pamćenja lozinki ako si postavio brisanje istorije sajtova? Što je i normalno, kako će da zapamti lozinku ako nije zapamtio i tu stranicu! A sa druge strane, mogli su da naprave i da se pamte samo one stranice za koju si zapamtio lozinku, a ne i sve ostale!
 
Da li je moguce u danasnje vreme hakovati i spijunirati tudji telefon a pre svega mislim na Viber i WatsUp i kako se odbraniti od toga. Ustvari kako proveriti da neko zaista spijunira tudji telefon, time i cita tudje poruke npr. Kako se zastiti od toga. Postoji li neki nacin ili softver da se sazna da li je neko nekome "upao" u sistem.

kompanije viber i whatsup verovatno imaju uvid u sve.No njih ne interesuju puno tvoje poruke,njih interesuje samo sta kupujes i koje reklame da ti plasiraju.Obicni smrtnici tesko da mogu do tih informacija doci.Nije nemoguce ali treba dosta posla,dosta programera cija je satnica $$$ da bi se napravio virus koji nece doneti nikakvu zaradu.Uglavnom se kradu e-mail adrese opet zarad plasiranja newsletter-a tj.reklama.
Kontaj to ovako ako niko nema finansijsku zaradu od tvojih privatnih podataka,isti su bezbedni,opusti se.
 
Nisam mislio na kompanije vec na neke osobe.
Kao sto rekoh.Moze ali prvo mora da programira aplikaciju tj. virus (par meseci posla minimum) koji bi na neki naci uspeo da instalira tebi na fon a da isti zaobidje sve sigurnosne prepreke.
Takvi ljudi su retki,uveliko na velikim pozicijama u jakim kompanijama,mlate solidnu lovu i zabole ih za tvoje poruke.
 
kompanije viber i whatsup verovatno imaju uvid u sve.No njih ne interesuju puno tvoje poruke,njih interesuje samo sta kupujes i koje reklame da ti plasiraju.Obicni smrtnici tesko da mogu do tih informacija doci.Nije nemoguce ali treba dosta posla,dosta programera cija je satnica $$$ da bi se napravio virus koji nece doneti nikakvu zaradu.Uglavnom se kradu e-mail adrese opet zarad plasiranja newsletter-a tj.reklama.
Kontaj to ovako ako niko nema finansijsku zaradu od tvojih privatnih podataka,isti su bezbedni,opusti se.
Misliš? Kladim se da bi barem 100 miliona žena rado zavirila u privatne podatke svojih partnera ili muževa! I takva aplikacija bi donosila BRDO PARA! :zcepanje: :zcepanje:
 
To je znao biti skup sport! A zamisli da ti za to milion žena plati samo po DOLAR za to! :bravo:

Ja rekoh "ako niko nema finansijsku zaradu od tvojih privatnih podataka" a ako milion zena plati po dolar to je onda solidna finansijska zarada i isti be trebali da se plase.E sad je pitanje da li milion zena moze da se organizuje te napravi ili unajmi nekog da im napravi takav virus koji bi mogao da upadne u bazu podataka Marka Zucenberga te im pokrade te podatke bez da ovi ne skontaju.
 
Ja rekoh "ako niko nema finansijsku zaradu od tvojih privatnih podataka" a ako milion zena plati po dolar to je onda solidna finansijska zarada i isti be trebali da se plase.E sad je pitanje da li milion zena moze da se organizuje te napravi ili unajmi nekog da im napravi takav virus koji bi mogao da upadne u bazu podataka Marka Zucenberga te im pokrade te podatke bez da ovi ne skontaju.
Ne napadaš dobro zaštićenu bazu podataka na serveru, nego ideš na ciljani uređaj!
 

Back
Top