Orban "uvalio kosku" Beogradu?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
345.331
Cliporban.jpg

Mađarski premijer Viktor Orban pohvalio je planove nemačke vlade koja ispituje mogućnost da se procedure za odobravanje azila obavljaju u zemljama
koje nisu članice Evropske unije.Orban je za medijsku grupu Funke rekao da pozdravlja to što kancelar Olaf Šolc namerava da pronađe rešenje.

Mađarska je, naveo je, u vidu "spoljnih hot-spotova", u stvari već formirala centre van zemlje u kojima se razmatraju zahtevi za azil, prenosi Dojče vele.

"Ako migranti žele da dođu u Mađarsku, oni najpre moraju da kontaktiraju mađarsku ambasadu, na primer u glavnom gradu Srbije, Beogradu. Tu im se proveravaju sva dokumenta. Migranti mogu da uđu u zemlju samo ako mađarske vlasti daju zeleno svetlo. U suprotnom ne", objasnio je Orban.Ocenio je da se devet godina nakon izbegličke krize 2015. pokazalo da su njegova tadašnja upozorenja bila tačna.

Mađarska od 1. jula preuzima predsedavanje Savetom EU i to pod sloganom "Učinimo Evropu ponovo velikom". link

Orban kao veliki Vučićev prijatelj podržava Šolca u nameri da se Srbija pretvori u prihvat izbeglica..

Nažalost, mislim da Vučić ima dil sa EU da ovaj region postane jedna deponija i rudarska kolonija. Sve najgore iz Evrope će ovde dolaziti, od robe, hrane, zagađenja, migranata... Prosto postajemo jedan napredan šupak Evrope. Nagrada za pristajanje na takav dil je što mu dopuštaju koruptivne poslove na kojima se cela napredna ekipa masno bogati. I sad je to jedna dosta nezgodna situacija iz koje je teško izvući se. EU neće podržati ni jednu opoziciju koja bi poremetila njihov dil što znači da smo prepušteni sami sebi. Toga su čak i ovi svesni u opoziciji, promenili su fokus sa borbe protiv Vučića na "ajde da uzmemo par opština" i da ćutimo i čekamo da se Vučić sam skrlja, jedino se tu Đilas i Jovanović bune, nije im pravo, ali nažalost nemaju potrebnu snagu da nešto učine. A narod ko narod, prstom neće mrdnuti bez vođe.

hahaha pa ovo je komedija

vi stvarno pojma nemate jeli ?

sta mislite kako je na stotine hiljada ilegalnih migranata proslo do Autrije preko balkanske rute ?

pa kroz istu tu madjarsku !!!!!!!!!!!

ograde i push backovi su bili za mazanje ociju, a Viktorov narativ je drzao vodu samo kod neukih i neinformisanih ljudi...... pa jos kad se ostraste ihhhhh :lol:

Pa kad se trtimo da želimo u EU onda moramo da primimo sve neugodnosti koju će nam ista prirediti. Kada nećemo suverenost i kažemo da smo nesposobni za samostalnost , neka nam naši pokrovitelji određuju šta sve moramo. To je isto kao kad loša učenica kaže " Ma zaboli me za učenje biti ću svetska faca Jaguarka Gala" A posle toga se žali što je trpaju od napred i od pozadi , odozgo i odozdo , sa strane i odasvud. Kad odlučiš da neko drugi određuje tvoju sudbinu gaće će same pasti .

hahaha pa ovo je komedija

vi stvarno pojma nemate jeli ?

sta mislite kako je na stotine hiljada ilegalnih migranata proslo do Autrije preko balkanske rute ?

pa kroz istu tu madjarsku !!!!!!!!!!!

ograde i push backovi su bili za mazanje ociju, a Viktorov narativ je drzao vodu samo kod neukih i neinformisanih ljudi...... pa jos kad se ostraste ihhhhh :lol:
Proterati u Bugarsku i Grčku pa nek ih oni vraćaju u Tursku, njima su pretrčavali granicu s Turskom.

Orban kao veliki Vučićev prijatelj podržava Šolca u nameri da se Srbija pretvori u prihvat izbeglica..
Pogrešno si shvatila pročitano.
Ne odnosi se termin "migranti" u ovom slučaju na ilegalne migrante.
A da ti prvo pojasnim neke stvari:
Legalno:
Svako ko legalno pređe našu granicu, ima pravo da u bilo kojoj ambasadi,
bilo koje zemlje, podnese zahtev za azil, to je njegovo pravo.
E sad, neke zemlje ne dozvoljavaju podnošenje takvih zahteva u ambasadama
u inostranstvu, već zahtevaju da zahtev bude podnet na teritoriji njihove zemlje.
Do rešavanja njihovog zahteva, ti ljudi se u Srbiji tretiraju kao turisti, može im se
eventualno pružiti neka pomoć preko UNHCR i IOM.

Ilegalno:
Svi koji ilegalno pređu našu granicu i budu uhvaćeni, idu u prihvatne centre.
Odatle mogu podneti zahtev za azil u Srbiji ili (pokušati) da stupe u kontakt
sa ambasadom neke treće zemlje, da bi podneli zahtev za azil.
Ukoliko to ne uspeju, sledi deportacija ili repatrijacija.
To sve već postoji, nema tu ničeg novog, čemu ova tema, šta bi se time promenilo?

Beograd je dat kao primer, jer oko 99% ilegalnih migranata dolazi u Mađarsku
preko Srbije.
Ali to se ne odnosi na one koji legalno uđu u Srbiju, jel to tako teško da se shvati?

Ili si mislila da će posle ovoga ilegalni migranti uredno podnositi zahteve u Beogradu?

Nažalost, mislim da Vučić ima dil sa EU da ovaj region postane jedna deponija i rudarska kolonija. Sve najgore iz Evrope će ovde dolaziti, od robe, hrane, zagađenja, migranata... Prosto postajemo jedan napredan šupak Evrope. Nagrada za pristajanje na takav dil je što mu dopuštaju koruptivne poslove na kojima se cela napredna ekipa masno bogati. I sad je to jedna dosta nezgodna situacija iz koje je teško izvući se. EU neće podržati ni jednu opoziciju koja bi poremetila njihov dil što znači da smo prepušteni sami sebi. Toga su čak i ovi svesni u opoziciji, promenili su fokus sa borbe protiv Vučića na "ajde da uzmemo par opština" i da ćutimo i čekamo da se Vučić sam skrlja, jedino se tu Đilas i Jovanović bune, nije im pravo, ali nažalost nemaju potrebnu snagu da nešto učine. A narod ko narod, prstom neće mrdnuti bez vođe.
To se onda ne zove opozicija, nego se zove vecita opozicija....moja pozicija je opozicija....moja pozicija je biti roker, to je nekad bila takodje jedna od uloga pri DB, glumatas rokera, avangardu kao Todorovic mali , taj fazon...mislim u filmovima sta glumata....taj psiholoski profil...

Back